Fotó: Iochom Zsolt
Május utolsó vasárnapján a délelőtti szentmise keretében a csíksomlyói egyházközséghez tartozó huszonnyolc fiatal járult első szentáldozáshoz a csíksomlyói kegytemplomban.
2014. május 25., 19:142014. május 25., 19:14
2014. május 25., 21:132014. május 25., 21:13
A javítás alatt álló Szent Péter és Pál plébániatemplom hiányában a csíksomlyói pápai kisbazilikában találkoztak a székely ruhába öltözött gyermekek az Úr Jézussal. Szülők, keresztszülők, rokonok és jelenlévők imádkoztak a gyerekekért, hogy a ma szívükbe fogadott Úr Jézustól a mai világ összevisszaságában soha ne szakadjanak el. A szentmise főcelebránsa Incze Dénes címzetes esperes, nyugalmazott plébános volt.
Kovács Attila csíksomlyói plébános az ünnep főszereplőit köszöntötte. „Ma életetekben először találkoztok Jézussal a kenyér és a bor színe alatt. De nem csak ti örvendtek ennek a napnak, hanem mi is. A templom feldíszítve, mindenki ünneplőben, mosoly az arcokon, mégis a legnagyobb öröm magáé Jézusé” – hangsúlyozta prédikációjában Kovács Attila.
Elmélkedésében egy tanulságos történetet osztott meg a hallgatósággal az igazi gazdagságról. „Ha Krisztus bent van a szívetekben, mindenetek megvan. Éppen ezért keressétek a vele való találkozást. A mai elsőáldozás legyen végtelen sok áldozás kezdete, nehogy az utolsó legyen” – zárta igehirdetését a csíksomlyói plébános.
A szentmise folytatásaként a gyerekek megújították keresztségi fogadalmukat, és a szülők áldásukat adták gyermekeikre, hogy első szent áldozáshoz járulhassanak.
Évek óta terítéken van Csíkszeredában a parkolóház-építés ügye. Most a város egy megvalósíthatósági tanulmány elkészíttetését tervezi, hogy kiderüljön, lehet-e saját beruházásként létrehozni és működtetni egy ilyen létesítményt.
Pünkösd előtt, június 2–6. közötti fognak dolgozni a Hargita megyei Lóvész és Gyimesfelsőlok megállók közötti vasúti szakaszon, és a munkálatok miatt Csíkszeredát is érintő vonatjáratok menetrendje fog módosulni.
Szabó János festőművész munkáit állítják ki szülővárosában, Csíkszeredában, a Lázár-házban május 15-én, csütörtökön.
Divat és változás címmel nyílik kiállítás szerdán Csíkszeredában, a Mikó-várban, a tárlat a Kiscelli Múzeum közreműködésével jön létre.
Állás- és pályabörze, szakmai tanácsadás, kerekasztal-beszélgetés – egynapos pályaválasztási börzét szervez május 23-án Csíkszeredában a Hargita Megyei Munkaerő-elhelyező és Szakképző Ügynökség, valamint Hargita Megye Fejlesztési Ügynöksége.
A munkát befejezték, most a beüzemeléshez szükséges engedélyeztetés zajlik a Gyimesközéplokon és Gyimesfelsőlokon épült víz- és szennyvízhálózatok esetében. A működtetést szeretnék a több község által létrehozandó cégre bízni, de vannak kérdőjelek.
Noha a várakozással ellentétben nem volt akkora igény a lakótelepi kerékpártárolókra Csíkszeredában, hogy a helyek beteljenek, a városvezetés elégedett ezek működésével. Mivel más lakóövezetekből is igényelték, újabb tárolókat fognak telepíteni.
Borbáth Erzsébet több mint három évtizeden át alakította a gyerekek életét és a közösséget, amelyhez tartozott. Neve összefonódik a csíkszeredai József Attila-iskola alapításával, valamint a moldvai csángó gyermekek csíkszeredai magyar nyelvű oktatásával.
Napokon át a jövő művészeié lesz a csíkszeredai színpad. A Művészeti Egyetemek Fesztiválja (UNSCENE) ötödik kiadásának sajtótájékoztatóján nemcsak a programokról beszéltek, hanem mélyebb gondolatokra is „vetemedtek”.
A városvezetés nem tervez lépéseket a provokatív, nacionalista plakátok ügyében Csíkszeredában. Az alpolgármester szerint nem tudni, ki áll az üzenetek mögött, de ez a kampányidőszak realitása, és talán ennél rosszabbra is számítani lehet a jövőben.
szóljon hozzá!