Egyre közelebb céljukhoz a Mária Úton érkező pünkösdi zarándokok

Hargita megyébe érkezett az a magyarországi zarándokcsoport, amelynek 15 tagja a Mária Út Egyesület, a Gyulafehérvári Caritas és az Erdélyi Kárpát Egyesület (EKE) irányításával gyalogosan zarándokol Csíksomlyóra a Mária Úton – tájékoztatott Péterfi Attila-Csongor, a Gyulafehérvári Caritas gazdasági ágazatvezetője.

Rédai Botond

2010. május 18., 18:362010. május 18., 18:36

Galéria
Amint arról már többször beszámoltunk, a Mária Út egy közép-európai léptékű spirituális turistaút-hálózat, amely Mariazelltől (Ausztria) Magyarországon keresztül Csíksomlyóig vezet. Az útvonal alapvetően a Szűz Máriához kapcsolódó kegyhelyeket, emlékeket fűzi fel, teljes hosszában több ezer kilométer hosszúságban, de ehhez kapcsolódva minden történelmi, vallási, kulturális, természeti vagy épített értékre rá szándékozik irányítani az érdeklődők figyelmét. A Mária Út újabb kapu a világra. Aki megtalálja a Mária Utat, megtalálja az érintett települést és annak értékeit is. A romániai szakasz kijelölése folyamatban van – tudtuk meg Péterfi Attilától.

A búcsúra igyekvő zarándokok 40 nap alatt több mint 850 kilométert gyalogolnak, hogy a Csíksomlyói Szűzanyához megérkezzenek. Hargita megyében a pihenőhelyek Parajdon, a Bucsin-tetőn, Gyergyóalfaluban, Csíkkarcfalván és Csíksomlyón lesznek. Akik szeretnék elkísérni a zarándokokat, csatlakozhatnak reggelenként a szálláshelyeken. Pénteken Karcfalvától Csíksomlyóig a csíkszéki ekések szervezik az útvonalat, hozzájuk lehet csatlakozni a reggeli 6.33-as személyvonatnál a csíkszeredai állomáson.

Május 15-én indult el Máriapócsról egy 19 főből álló biciklis csapat is, ők pénteken érkeznek meg Csíksomlyóra. Aki őket szeretné elkísérni az utolsó kilométereken, azoknak a gyülekező 12.45-kor a csíkszeredai Szabadság tér Sapientia egyetem felőli sarkánál lesz. Útjuk a Hármaskereszttől (Tolvajos-tető) a delnei Szent János-templomhoz vezet. „Fontos, hogy minél többen csatlakozzanak, hiszen a megfáradt zarándokok moráljukat segíti egy nagyobb kísérő társaság” – hangsúlyozta Péterfi.

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. május 11., vasárnap

Májusi fagy: mínusz 1 fok alá hűlt Csíkban

Bevált a meteorológusok előrejelzése, május derekához képest országszerte hűvös volt a szombati nap és az azt követő éjszaka. Csíkszeredában mínusz 1,1 Celsius-fokig csökkent a hőmérséklet, de Székelyföld többi részén sem volt sokkal melegebb.

Májusi fagy: mínusz 1 fok alá hűlt Csíkban
2025. május 11., vasárnap

A legősibb szakma virágzása eleinknél

A történelemkönyvekből kitűnik, hogy a 19. század végére gazdasági-társadalmi fejlődésben Székelyföld kezdett egyre inkább leszakadni az ország nyugatibb részétől. Ám úgy tűnik, a legősibb mesterség művelésében azért igyekezett tartani a lépest.

A legősibb szakma virágzása eleinknél
A legősibb szakma virágzása eleinknél
2025. május 11., vasárnap

A legősibb szakma virágzása eleinknél

2025. május 10., szombat

Orbán–Kelemen egyeztetés: a magyar kormány meghatározónak tekinti az RMDSZ álláspontját

Telefonon egyeztetett Orbán Viktor miniszterelnök szombat délután Kelemen Hunorral, a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) elnökével. A magyar kormányfő erről a Facebook-oldalán számolt be.

Orbán–Kelemen egyeztetés: a magyar kormány meghatározónak tekinti az RMDSZ álláspontját
2025. május 10., szombat

Tánczos: felelős kormányra és azonnali reformokra van szükség

Csak egy európai értékeket képviselő elnök tudja biztosítani a stabilitást és megóvni az országot egy olyan bizonytalan időszaktól, ami veszélybe sodorja a fejlődést – írta péntek este a Facebook-oldalán a pénzügyminiszter.

Tánczos: felelős kormányra és azonnali reformokra van szükség
2025. május 10., szombat

Magyarországot hozták fel negatív példaként a bukaresti Európa-barát tüntetésen

Több tízezren vettek részt péntek este a kormánypalota előtti téren a #Rezistența és az Inițiativa Romania (Románia Kezdeményezés) által szervezett Európa-párti tüntetésen.

Magyarországot hozták fel negatív példaként a bukaresti Európa-barát tüntetésen
2025. május 09., péntek

Még nem döntöttek a somostetői medvecsalád sorsáról

Ismét négytagú medvecsalád ólálkodik a Somostetőn, de egyelőre nem tudni, hogy a korábban befogott egyedekről van-e szó. Kovács Mihály Levente alpolgármester szerint ha indokolt lesz, az anyamedvét elaltatják, a bocsokat pedig máshová helyezik el.

Még nem döntöttek a somostetői medvecsalád sorsáról
2025. május 09., péntek

Európa-párti tüntetést tartanak Bukarestben

Több ezer ember indult el péntek délután a fővárosi Universității (Egyetem) térről a Victoriei (Győzelem) tér felé az Ellenállás és kezdeményezés megmozdulás által szervezett Európa-párti felvonulás keretében.

Európa-párti tüntetést tartanak Bukarestben
2025. május 09., péntek

Mezítlábas ösvénnyel gazdagodott az óvoda – közös fejlesztés a jövő generációjáért

Egy különleges, szenzoros mezítlábas fejlesztőösvényt ajándékozott a magyarországi Civilis Egyesület a gyergyószentmiklósi Fogarasy Mihály Általános Iskola óvodásai számára. Az önkormányzat és az egyesület további közös programokat is tervez.

Mezítlábas ösvénnyel gazdagodott az óvoda – közös fejlesztés a jövő generációjáért
2025. május 09., péntek

Ingyenes melanomaszűrés indul Kovászna megyében

A melanoma világnapja alkalmából ingyenes szűrési kampány indul május 19–23. között négy Kovászna megyei városban: Sepsiszentgyörgyön, Kézdivásárhelyen, Kovásznán és Bodzafordulón. A vizsgálat célja a betegség korai felismerése.

Ingyenes melanomaszűrés indul Kovászna megyében
2025. május 09., péntek

Példát mutattak a delneiek: játszóteret építtettek az iskola udvarán

A gyerekek kívánsága szerint épült meg a csíkdelnei iskola udvarán a játszótér, amelyet az anyaországi támogatásnak köszönhetően két teqball asztallal, illetve két pingpongasztallal bővítettek. A játszóteret pénteken vette birtokába a gyereksereg.

Példát mutattak a delneiek: játszóteret építtettek az iskola udvarán