Haschi Andrást (felvételünkön), a Mezőgazdasági Intervenciós és Kifizetési Ügynökség Hargita Megyei Központjának (APIA) osztályvezetőjét javasolja az RMDSZ Állandó Tanácsa (SZÁT) a mezőgazdasági államtitkári tisztségre. Amint arról Borboly Csaba Hargita megyei önkormányzati elnök, az RMDSZ Csíki Területi Szervezétenek vezetője tájékoztatott, a döntést az RMDSZ ügyvezető elnöksége javaslatára, a csíki területi szervezet előterjesztése alapján a testület hétfőn, január 25-én hozta Bukarestben.
2010. január 25., 16:582010. január 25., 16:58
2010. január 25., 17:072010. január 25., 17:07
„Természetesen örvendek ennek a megbízásnak, és köszönöm, hogy rám gondoltak, nekem adtak bizalmat” – fogalmazott megkeresésünkre Haschi András. A mezőgazdasági szakember hozzátette, egyelőre annyira gyerekcipőben jár a kinevezési folyamat, hogy semmi konkrétat nem tud mondani arról, milyen feladatkör is lesz ráruházva. „Egyik legfontosabb feladatomnak tartom annak kieszközlését, hogy a gazdák kezébe minél több pénz kerüljön támogatás formájában” – említette az államtitkári tisztség várományosa, aki úgy véli, szakmailag felkészült az említett munkakör betöltésére.
Haschi András 1972. december 25-én született Szatmárnémetiben, itt is végezte tanulmányai egy részét, illetve Kolozsváron. Csíkszeredában 15 éve lakik, nős, két gyerek édesapja. Eddigi pályafutása során végig mezőgazdasági körökben dolgozott. Eleinte mint kutatómérnök a Csíkszeredai Burgonyakísérleti Állomásnál, 2006-tól pedig, az APIA megalakulása óta, az említett intézmény osztályvezetőjeként, illetve igazgató helyetteseként is tevékenykedett. Államtitkári kinevezését Emil Boc miniszterelnöknek kell még jóváhagynia.
Telnek a medencék, kinyitott a zsögödi strand. A létesítmény a tavalyi jegyárakkal várja a látogatókat.
Újra megnyílnak a Mikó-vár kapui a Szent Iván-éjhez legközelebbi szombaton: a Csíki Székely Múzeum idén is csatlakozik a Múzeumok Éjszakája országos programsorozathoz. A látogatók sokszínű kínálatra és izgalmas élményekre számíthatnak.
Különleges kulturális eseményre várják az érdeklődőket Csíkszeredában: az Etnospot – Múzeumok Éjszakája szombaton színes, élményközpontú programokkal készült látogatóknak.
Aláírták a kivitelezési szerződést a csíkszeredai Kós Károly és a Szentkirály utcák felújítására, így a kivitelező helyi cég hamarosan hozzáfog a munkálatokhoz, amelyeket még ebben az évben szeretnének befejezni.
Mintegy 5,6 millió lejből épül ki a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházban egy új informatikai rendszer, amely lehetővé teszi a páciensek adatainak nyilvántartását, ezáltal felügyeletük és kezelésük is hatékonyabbá válik.
Megtámadja az alapfokú bírósági döntést, amely alapján Borboly Csabát, Hargita Megye Tanácsa alelnökét (korábbi elnökét), valamint öt vádlott-társát több mint egymillió lejes kár megfizetésére kötelezi. Az ítéletet szerdán tették közzé.
A bűncselekmények elévültek, az anyagi felelősség nem. Az alapfokú ítéletet négyszeri halasztás után hozta meg a Maros Megyei Törvényszék.
Nemcsak a csíkszeredai télisport-infrastruktúrát venné át Csíkszereda városa, hanem a Sportklub összes szakosztályát is. A feladat sokkal nagyobb falat, mint ahogy elsőre gondolnánk. Főleg egy gazdasági válság elején.
Minden érdeklődő pálinkafőzőt, szakmabelit és gasztronómiai szakértőt várnak a Minőségi pálinkakészítés elnevezésű szakmai konferenciára július 4-én a csíkszeredai megyeházán.
Nemcsak a Sapientia EMTE Csíkszeredai Kara, hanem a hargitai megyeszékhely és a térség is nyert azzal, hogy elkészült az egyetem planetáriuma. Az űrszínház avatóünnepségét kedden tartották.
szóljon hozzá!