
Az elmúlt hónapban ezek miatt az engedély nélkül elhelyezett tárolók miatt érkezett panasz a Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrséghez. Mára mér van bérleti szerződés rájuk.
Fotó: Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség
A megengedettnél nagyobb területet foglaló nyári kertekért, jogtalanul kihelyezett reklámtáblákért is bírságolhat a helyi rendőrség. Jó tudni, hogy a házak felújításához felállított állványok közterület-foglalásához is jóváhagyásra van szükség.
2025. április 03., 14:082025. április 03., 14:08
A Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség közleménye szerint jogtalan közterület-foglalást legtöbbször a vendéglátóknál tapasztalnak:
de a reklámtáblák is viszonylag gyakran szerepelnek a célkeresztben.
A Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség 2024-ben 14 esetben felszólítást küldött a szabálysértőknek, 21 esetben bírságot szabott ki a teraszok miatt, 9 esetben pedig reklámtáblák miatt büntetett.
A helyi rendőrség tapasztalatai szerint
és új esetek már nem fordulnak elő. Minden közterület-foglalással kapcsolatos kérdést és kérelmet a városi tanács bonyolít le.
Hadnagy István, a helyi rendőrség vezetője rámutatott: a helyi rendőrség csak a közterületekért felel, ha magánterületről van szó, ami lehet egy tömbház tulajdonosainak a magánterülete is, az már az ő kompetenciájuk. Azt is fontos tudni, hogy közterület-használatnak számít, ha valaki épületet újít fel és ennek érdekében állványokat helyez el – ez is engedélyköteles.
Elkészült annak a jogszabálynak a tervezete, amely biztosítja, hogy március 31. után ne emelkedjen a földgáz lakossági ára – nyilatkozta hétfőn Bogdan Ivan energiaügyi miniszter a parlamentben.
A szenátus hétfőn elutasította azt a törvénytervezetet, amelyik szerint 2026-ban és 2027-ben a politikai pártok nem részesülnek költségvetési támogatásban.
A koalíció vezetői hétfői tanácskozásukon véglegesítették a közigazgatási reformcsomagról és a gazdaságélénkítő intézkedésekről szóló törvénytervezeteket, amelyeket a véleményezési eljárás lezárása után sürgősségi rendelettel fogad el a Bolojan-kabinet.
A következő két hétben országszerte hőmérséklet-ingadozásra és szinte napi jelleggel csapadékra kell számítani – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) február 16-március 1. közötti előrejelzéséből.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu hétfőn kijelentette, hogy nem ért egyet az orvosok, a tanárok, a csendőrök és a „milicisták” fizetésének csökkentésével.
Medvetámadás történt hétfőn délben Nyomáton, egy kilométerre a falutól. A juhait mentő gazdát leütötte a nagyvad, a kutyák kergették el a medvét.
Három Hargita megyei város polgármestere több mint 10 ezer aláírást adott át Bukarestben a miniszterelnök kancellárjának hétfőn, amelyben arra kérték, tegyék lehetővé az önkormányzatoknak, hogy még ebben az évben csökkenthessék az adókat.
Románia az elmúlt évtizedek legsúlyosabb oltási válságával küzd: a gyermekek körében jelentősen csökkent az átoltottság a fertőző betegségek elleni vakcinákkal – hívta fel a figyelmet a Mentsük meg a Gyermekeket romániai szervezete.
2024–2025 között, teljes egészében európai uniós támogatásból megújítottunk öt lakóépületet Marosvásárhelyen.
A helyi ügyintézést segítő alkalmazás és különböző digitalizációs megoldások fejlesztésének finanszírozására közösen pályázott Székelyudvarhely és Gyergyószentmiklós. A múlt évi áfaemelés miatt módosítani kellett projekt költségeit.
szóljon hozzá!