Fotó: Magyari Róbert
Nagyszabású felújítási munkálatokat végeztek az elmúlt hónapokban Székelyudvarhelyen, a Függetlenség sugárút és a Győzelem utca közötti tömbházak környékén. Az egyes számú kazánházhoz tartozó fűtésrendszer csöveit korszerűsítették. Már csak az aszfaltozás van hátra, viszont azt is elvégzik a napokban.
2010. augusztus 13., 14:012010. augusztus 13., 14:01
Fotó: Magyari Róbert
A munkálatok majdnem száz százaléka megvan, tájékoztatott Csoma Zsigmond, a polgármesteri hivatal beruházási osztályának vezetője. Néhány apróság még hátravan, többek közt a lépcsőházak átkötése, ahol a régi vezetékeket korszerűsítik, ezért egyes tömbházak mellett még van néhány fedetlen gödör. A nagy gödrök visszatömése megtörtént, a betonozást is befejezték. Augusztus 13-án délben indultak a város szakemberei terepszemlére, így az elkövetkező napokban nekifognak az aszfaltozásnak, a járdák visszakerülnek eredeti állapotukba.
\"A projekt sikeresnek mondható, bár a hálózat megoldása klasszikus, a régi hasonmása, viszont jobb minőségű szigeteléssel, felújított állapotban\" - fogalmazott Csoma. \"A lépcsőházi hőcserélők korszerűsítése ebben az évben pénzhiány miatt elmarad. Az Urbanával közreműködve a vállalkozó lefektetett egy retúr csövet a konyhai, illetve fürdőszobai meleg víznek, amely forgatni fogja azt. Ezzel a módszerrel miután megnyitják a csapot a lakók, nem kell sokáig csorgatniuk vizet ahhoz, hogy meleg víz folyjon belőle” - mondta el az osztályvezető.
Korábban már beszámoltunk arról, hogy egy termofikálási program legfontosabb mozzanatait végezték el, a régi fűtéscsöveket hőszigeteltekre cserélték. A program keretében az egyes számú vonalat teljesen felújították, ugyanis itt volt a legnagyobb melegvíz-veszteség, ezért került a legelső helyre a hasonló munkálatok között. Az egyes számú kazánházat, amelyhez 216 lakás tartozik, tavaly újították fel, leszigetelték a falakat, korszerű kazánokat szereltek be a fűtőházba. A beruházás eredményeként kisebb lesz a hőveszteség a hálózaton, ami sokkal jobb távfűtést eredményez.
A turisták közül többen érdeklődtek, hogy miért zavarosabb a víz a parajdi sós vizű strand medencéiben, amelyre meglehetősen pozitív választ kaptunk: a gyógyhatású termálvíz teszi opálosabbá a strand medencéit.
Több láda sör szóródott szét péntek délután Felsősófalva főútján, miután egy teherszállító jármű rakománya a földre esett. Az országutat félpályán lezárták, emiatt kisebb torlódás alakulhat ki.
Az esőzések miatti kétnapos kényszerleállást követően pénteken újraindultak a Korond-patak ideiglenes elterelésével kapcsolatos munkálatok a beszakadt bányarésznél. Időközben ugyanakkor növekedett a bányában lévő víz szintje.
Népi építészeti tábort szervez a Hargita Megyei Hagyományőrzési Forrásközpont és a Magyarországi Tájházak Központi Igazgatósága szeptember 1–5. között Tordátfalván. Jelentkezni augusztus 15-ig lehet.
A feltételes mód tizenkét név esetében már nem érvényes, ők ugyanis biztosan ott lesznek az idei TEDxUdvarhely színpadán. A szervezők bejelentették a konferencia előadóit.
Hetven parajdi vállalkozás tulajdonosa igényelte a gazdasági minisztérium által beígért támogatást. Az iratcsomókat fel kell juttatni Marosvásárhelyre, hetente egy nap azonban Parajdon is le lehet adni.
Megváltozott egy Bethlen-negyedi utca forgalmi rendje Székelyudvarhelyen: egyirányúvá vált a Céhek utca egy szakasza, érdemes figyelmesen közlekedni.
Negyedik alkalommal szervezik meg Nyáresti filmek elnevezésű rendezvényt Székelyudvarhelyen, melynek célja helyi és anyaországi filmkészítők és alkotásaik megismertetése az udvarhelyszéki közönséggel.
Az esőzések miatt szerdától több napra leállították a Korond-patak ideiglenes elterelésével kapcsolatos munkálatokat a parajdi sóbányánál – közölte Hargita megye prefektusa.
Előbb az étkező turistákat kergette el a tányérok mellől, majd a kiérkező hatóságokra is rárontott az a fiatal medve, amelyet szerdán délben kénytelenek voltak kilőni a vadászok egy zeteváraljai panzió udvarán.
szóljon hozzá!