
Fotó: Országos Meteorológiai Szolgálat
Székelyföld-szerte fagypont alá csökkent a hőmérséklet vasárnapra virradóan, a leghidegebbet – mínusz 8,2 Celsius-fokot – ezúttal is Csíkszeredában mérték – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat adataiból.
2024. október 20., 09:492024. október 20., 09:49
A csíkszeredai minimum-hőmérséklet országos szinten is a legalacsonyabb volt, de nem volt sokkal melegebb Bodzafordulón (–6,6), Gyergyóalfaluban (–6,4) és Maroshévízen (–5,5) sem.
Sepsiszentgyörgyön és Baróton mínusz 4,1, Marosvásárhelyen mínusz 3, Kézdivásárhelyen mínusz 2,7 fokot mértek, míg a „legenyhébb” idő Székelyudvarhelyen volt, ott a hőmérséklet nem csökkent mínusz 1,9 fok alá.
Székelyföldön az utóbbi éjszakák is fagyosak voltak, az előző negatív „rekordot” szintén Csíkszereda tartotta, a péntek reggel mért mínusz 7,6 fokkal.

Az idei őszi szezon leghidegebb hőmérsékletét mérték péntekre virradóan Csíkszeredában, mínusz 7,6 Celsius-fokot – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat adataiból.
Felhőszakadással érkezett meg meg a vihar Csíkszékre csütörtök délután. A vihar miatt Ro-Alert üzenetet is küldtek a csíkszeredaiaknak.
Oroszország nemkívánatos személynek nyilvánította a moszkvai román nagykövetség egyik alkalmazottját – közölte csütörtökön az orosz külügyminisztérium az Interfax hírügynökség tájékoztatása szerint.
Újabb elsőfokú (sárga jelzésű) riasztásokat adott ki csütörtökön az ország több régiójában várható viharok miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
A védelmi minisztérium csütörtökön közölte, hogy radarrendszere légi célpontokat észlelt 10:08-kor az ukrán légtérben, a román-ukrán határ közelében.
Az útkarbantartási munkálatok részeként felújítják a parkolókat a Testvériség-sugárúton Csíkszeredában.
Súlyos baleset történt csütörtök délben Csíkszeredában, a zsögödi üzemanyagtöltő-állomásnál.
Spontán sztrájkba léptek csütörtök reggel a Romarm tagvállalatának, a brassói Carfil gyárnak az alkalmazottai a fizetésük elmaradása miatt.
Öt, Ukrajna felől érkező drón sértette meg Moldova légterét szerda éjszaka, egy további drónt pedig lezuhanva találtak Chișinău közelében.
Nem szabad a határidő miatt elhamarkodottan elfogadni a közalkalmazotti bértörvényt Kelemen Hunor szerint. Az RMDSZ elnöke úgy véli, a jelenlegi tervezet több ágazat problémáira sem ad megfelelő választ.
szóljon hozzá!