Az értékesítők nem hagyhatják figyelmen kívül az okostelefon forradalmát

Romániában 9,6 millió Facebook-felhasználó van •  Fotó: Gecse Noémi

Romániában 9,6 millió Facebook-felhasználó van

Fotó: Gecse Noémi

Fél Románia ott van a közösségi oldalakon, ezért ott kell márkát építeni, ügyfeleket szerezni, értékesíteni – fogalmazódott meg az online marketingről és e-kereskedelemről szóló konferencián, melyet hétfőn székelyföldi szakemberek bevonásával a Startup Week gazdasági rendezvénysorozat részeként tartottak a sepsiszentgyörgyi Innohub közösségi térben.

Bíró Blanka

2017. október 16., 21:362017. október 16., 21:36

2017. október 16., 21:372017. október 16., 21:37

Barabás Frici onlinemarketing-szakértő kifejtette,  a kommunikáció az internetre tolódik, a felhasználók naponta 10–15 alkalommal megnézik az okostelefonjukat, ott kell felkelteni a figyelmet. Rámutatott, Romániában 9,6 millió Facebook-felhasználó van, 7 millióan követik a YouTube-videomegosztót, 2,6 millióan használják az Instagramot és 200 ezren a Snapchatet. A romániai lakosság fele internetezik, a 90 százalékuknak van Facebook-profilja, és 75 százalék használja a YouTube-ot.

„Fél Románia fenn van az interneten, köztük vannak a vállalkozók potenciális ügyfelei, és ezek a számok csak tovább növekednek” – irányította rá a figyelmet a szakértő. Barabás Frici szerint

most zajlik az „okostelefon forradalma”, ez ahhoz hasonlítható, amikor a hetvenes években a fogyasztók a rádióról áttértek a televízióra.

Éppen ezért arra biztatta az üzletembereket, hogy tudatosan használják ezeket a felületeket, határozzák meg, pontosan mi a céljuk, a márka- vagy közösségépítés, a termék, a szolgáltatás népszerűsítése vagy az értékesítés, és ennek megfelelően kommunikáljanak.

Mint elhangzott, a Facebook óriási adatbázist halmozott fel, akkora információhalmazzal a titkosszolgálatok sem rendelkeznek, egy kampány során akár hatszázféleképpen be lehet célozni a közönséget. Ez ijesztőnek hangzik, ám az értékesítőknek rendkívül hasznos – szögezte le a szakember.

Barabás Frici szerint egyetlen gond még az online felületekkel, hogy

térségünkben hagyományos módon még mindig az újságot, televíziót, rádiót tekintik hiteles forrásnak.

Magyari Attila onlinemarketing-szakértő eközben arra hívta fel a figyelmet, hogy a vállalkozás Facebook-oldalán nem érdemes mindig fizetett hirdetésekkel kommunikálni, célravezetőbb tartalmakat közölni. A közösségi portál a vállalkozók számára egy költségkímélő, mérhető marketinglehetőség, 4–8 lejjel ezer ember érhető el. Magyari tapasztalatai szerint azonban nem szabad szűrés, szűkítés nélkül feltenni az információt, specifikus közösséget kell megcélozni, ehhez ismerni kell az ügyfeleket és a szokásaikat.

Aki használja az internetet, nyomot hagy, ezt jól lehet kamatoztatni,

ezért történik meg gyakran, hogy azt érezzük, éppen csak gondoltunk valamire, és már jön szembe a reklámja. A marketingszakember úgy látja, egy felhasználó átlag 3,5 órát tölt a Facebookon, leginkább a reggeli órákban és délután.

Gábor Balázs kommunikációs tanácsadó az influencerek szerepéről beszélt, amikor közismert személyiségek beszélnek egy termékről, szolgáltatásról, például bloggerek, ám ők nem szeretnek hazudni, ezért érdemes hiteles márkákat rájuk bízni. A sajtóba akkor kerül be egy termék vagy szolgáltatás, ha a hozzá kapcsolódó információnak van hírértéke, érdekes ember, érdekes kommunikáció vagy tartalom kell egy sikeres kampányhoz – szögezte le. Kállai Emanuel e-kereskedelem szakértő úgy véli, rövidtávon megtérülhet, ha a versenytársaknál olcsóbban kínáljuk a terméket, ám ez hosszútávon nem kifizetődő, ezért azt ajánlja,

inkább pluszszolgáltatást ajánljanak a cégek,

például azt, hogy fizetés előtt a kézbesítés során lehessen megtekinteni az árut.

A Startup Week rendezvényei péntekig tartanak, a vállalkozók hetén a helyi vállalkozói ökoszisztéma valamennyi színfoltját megmutatják, lesznek szakmai rendezvények, kerekasztal-beszélgetések hazai és külföldi előadókkal, megszervezik a Székelyföldi IT és Innovációs Konferenciát, az Üzleti Tervek Versenyét, illetve a legeredményesebb háromszéki vállalkozások díjátadó gáláját is.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. szeptember 02., kedd

A tanító dönti el, mire fordítja a plusz két órát

Jövő héttől minden általános iskolai tanító és tanár munkaköri feladatai közé bekerül heti plusz két óra, amelyet felzárkóztató vagy tehetséggondozó foglalkozásokra kell fordítania. A pedagógus maga dönti el, hogy milyen tevékenységre fordítja ezt.

A tanító dönti el, mire fordítja a plusz két órát
2025. szeptember 02., kedd

Tanügyminiszter: az igazgatók tiszte eldönteni, hogy lesz-e tanévnyitó, vagy egyből irány az osztályterem

Daniel David oktatási miniszter kedden azt nyilatkozta, meggyőződése, hogy az új tanév első napján, szeptember 8-án valamennyi iskola várja és fogadja majd a gyermekeket, de néhány tanintézetben számítani lehet „a bojkott valamilyen formájára”.

Tanügyminiszter: az igazgatók tiszte eldönteni, hogy lesz-e tanévnyitó, vagy egyből irány az osztályterem
2025. szeptember 02., kedd

Városnapok lesznek a hétvégén Kovásznán

Ismét pezsegni fog Kovászna hétvégén: a 26. városnapok számtalan rendezvénye remélhetően sokakat kihoz a terekre, bevisz az előadótermekbe szórakozni, művelődni.

Városnapok lesznek a hétvégén Kovásznán
2025. szeptember 02., kedd

Általános sztrájkra készülnek a közszférában az elbocsátások miatt

Általános sztrájkra készül a Közigazgatási Szakszervezetek Országos Szövetsége (FNSA) a kormány által kilátásba helyezett elbocsátások miatt.

Általános sztrájkra készülnek a közszférában az elbocsátások miatt
2025. szeptember 02., kedd

Három munkást gázolt halálra egy kamion az autópályán

Halálra gázolt egy kamion kedden három munkást, akik az útburkolati jelek felfestésén dolgoztak az A1-es autópályán – közölte a Szeben megyei rendőrség.

Három munkást gázolt halálra egy kamion az autópályán
2025. szeptember 02., kedd

Ezzel az öt intézkedéssel csökkentenék a villany árát

Öt intézkedéssel készül csökkenteni a kormánykoalíció a villamosenergia árát – jelentette be keddi sajtótájékoztatóján az energiaügyi miniszter.

Ezzel az öt intézkedéssel csökkentenék a villany árát
2025. szeptember 02., kedd

Székelyföldi megye is bekerült azok közé, ahol a legtöbb embert érintene az önkormányzati állások csökkentése

A Prahova, Argeș és Suceava megyei településeket érintené a leginkább, ha országosan 40 százalékkal csökkenne az önkormányzati alkalmazottak megengedett száma – derül ki a kormány kedden közzétett elemzéséből.

Székelyföldi megye is bekerült azok közé, ahol a legtöbb embert érintene az önkormányzati állások csökkentése
2025. szeptember 02., kedd

Sok baleset történik a kerékpárosok és gyalogosok miatt is Maros megyében

Idén, az év első hét hónapjában Maros megyében 15 személy hunyt el közúti balesetben és ötvennél többen súlyosan megsérültek. A rendőrség beszámolójából kiderül az is, hogy melyek volt a balesetek legfőbb okai.

Sok baleset történik a kerékpárosok és gyalogosok miatt is Maros megyében
2025. szeptember 02., kedd

Közel négyezer koronavírus-fertőzés egy hét alatt

Az augusztus 25-31. közötti héten 3982 új koronavírusos megbetegedést igazoltak Romániában, 3,4 százalékkal többet, mint az előző héten – közölte kedden az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).

Közel négyezer koronavírus-fertőzés egy hét alatt
2025. szeptember 02., kedd

Kétszer is rengett a föld kedden délben

A Richter-skála szerint 3,2-es erősségű földrengés történt kedd délben 11 óra 59 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).

Kétszer is rengett a föld kedden délben
Kétszer is rengett a föld kedden délben
2025. szeptember 02., kedd

Kétszer is rengett a föld kedden délben