Fotó: Csató Andrea
Parlamenti vizsgálóbizottság felállítását sürgette hétfőn a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) a parajdi sóbányánál történt súlyos ökológiai katasztrófához vezető okok feltárására és a felelősségek megállapítására.
Az AUR közleménye szerint a Parajdon történtek figyelmeztető jelzést jelentenek az egész ország számára. A parlamentnek pedig a feladata helyreállítani a polgárok bizalmát abban, hogy az állam képes megelőzni és kezelni az ipari és környezeti kockázatokat.
Az AUR szerint a parajdi incidens nem műszaki hiba, hanem
A párt emlékeztetett arra, hogy a szakemberek évekkel ezelőtti figyelmeztetései ellenére a központi és a helyi hatóságok nem tettek konkrét lépéseket a Korond-patak elterelésére. Emiatt a közlemény szerint a környezetvédelmi minisztériumot, a Salrom vállalatot és a Hargita megyei önkormányzatot kell felelősségre vonni.
Berobbantotta 34. Tusványost a Hooligans és a Tankcsapda kedd este, a fesztivál nulladik napján.
Hatvan napra hatósági felügyelet alá helyezte kedden a korrupcióellenes ügyészség (DNA) az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) elnökét, Cristian Popescu Piedonét. Ez idő alatt Piedone nem láthatja el intézményvezetői feladatait.
Kitartanak a turisztikai vállalkozások, nem nőtt jelentősen az elbocsátások száma Parajdon ebben a hónapban. Székelyudvarhelyen azonban újabb tömeges elbocsátásra kényszerül egy bútoripari vállalat.
A kormány törvénymódosításokkal csökkenteni készül az állami vállalatok igazgatótanácsi tagjainak számát és korlátozni a juttatásaikat – jelentette be keddi sajtótájékoztatóján a miniszterelnök.
Informális találkozó keretében fogadja szerdán Ilie Bolojan miniszterelnök magyar hivatali kollégáját, Orbán Viktort.
Egy töltőn hagyott elektromos roller okozott hatalmas tüzet hétfőn egy nagybányai tömbházban. Tizenhét lakót evakuáltak, egy férfit és egy nőt pedig kórházba szállítottak füstmérgezési tünetekkel.
Mélységesen aggasztónak tartja Nicușor Dan államfő az INSCOP közvélemény-kutatásának kedden ismertetett eredményeit, amelyek szerint a romániaiak kétharmada jó vezetőnek véli Nicolae Ceaușescut.
A kormány az alkotmány tiszteletben tartásával vállalt felelősséget az első deficitcsökkentő csomagért, megindokolva annak szükségességét és sürgősségét – közölte kedden az alkotmánybíróság.
A híreszteléseket cáfolva tartottak sajtótájékoztatót Marosvásárhelyen kedden azzal kapcsolatban, hogy az EMNT és az EMSZ a 2026-os magyarországi országgyűlési választások során is segítséget nyújt a Romániában élőknek a levélszavazatok továbbításában.
Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes szerint a kormány és a szakszervezetek párbeszéd útján „mindenki számára elfogadható kompromisszumra” fognak jutni, és utóbbiaknak meg kell érteniük, hogy nincs pénz az államkasszában.
1 hozzászólás