Fotó: Pinti Attila
Első körben két, összesen pedig négy ANL-tömbházat készülnek építeni Csíkszeredában a közeljövőben – osztotta meg Facebook-oldalán Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere.
2024. február 27., 12:002024. február 27., 12:00
A bejegyzés szerint a polgármester aláírta a szerződést az Országos Lakásépítési Ügynökséggel (ANL) ami szerint
Az átadásról szóló határozatot az utolsó tanácsülésen az önkormányzati képviselő-testület is elfogadta.
A tervek szerint a továbbiakban a Pacsirta sétány mögötti rész Övezeti Rendezési Tervét (PUZ) fogadják majd el, ezt követően tavasszal kiírják a közbeszerzést a két tömbház előterveinek elkészítésére. Ahogy azok is elkészülnek a terveket átadják az Ügynökségnek, hogy a végleges tervre és építésre tudják kiírni a közbeszerzést. Ha az sikerrel zárul, indul az építkezés.
Mint a polgármester a bejegyzésben kifejti, azért készítik el az előterveket, hogy gyorsítsák a folyamatokat.
Ugyanakkor az elöljáró azt is leírja, hogy
Mostanra már ezt is sikerült megugrani, jelenleg pedig a környezetvédelmi engedélyeztetése zajlik, így várhatóan már márciusban elfogadja a képviselő-testület a rendezési tervet is.
Tragédia rázta meg vasárnap Olimp üdülőtelepet: egy szálloda tizedik emeletéről zuhant le egy férfi és a helyszínen életét vesztette.
Jól tudjuk, hogy a Bagossy Brothers Company zenekar már jó ideje az első számú kedvenced, de vajon mindent tudsz a zenekarról, az együttes tagjairól? Most kiderül: könnyű játékra hív a Rádió GaGa!
Medencéket festő, bokrokat vágó, füvet nyíró munkásokkal találkoztunk a marosvásárhelyi Víkendtelepen az elmúlt napokban, amikor már beköszöntött a kánikula. A közkedvelt strandot csak június 19-én nyitják meg, de több újdonsággal.
Videón mutatjuk hogy szóltak a nemzeti imáink több százezer torokból a csíksomlyói hegynyeregben.
Tanítsátok meg gyermekeiteket imádkozni, ugyanakkor ne szennyezzétek gyermekeitek lelkét káromkodással és csúnya beszéddel! – fogalmazott ünnepi üzenetében György Alfréd kamilliánus szerzetes, a csíksomlyói búcsú szónoka.
Az Ökumenikus Segélyszervezet másfél tonnás tartós élelmiszerből álló segélyszállítmányt juttat el az árvíz sújtotta Kovászna megyei Nagyborosnyóra – közölte a segélyszervezet az MTI-vel közleményben szombaton.
Bevonta a rendőrség Andrew Tate gépjárművezetői jogosítványát, mert a hatósági felügyelet alatt álló influenszer 196 km/órás sebességgel hajtott egy olyan útszakaszon, amelyen 50 km/óra a megengedett sebességhatár.
A parajdi sóbányánál történt tragédia emlékeztet arra, hogy mennyire kiszolgáltatottak a közösségek a szélsőséges természeti jelenségeknek, amelyek nemcsak az infrastruktúrát vagy a helyi gazdaságot érintik, hanem mindenekelőtt az embereket.
Festék adagolásával szeretnék meghatározni, hogy pontosan hol áramlik ki a sós víz a parajdi Dózsa- és József bányákból – közölték szombaton Parajd község Facebook-oldalán.
Harmadik napja keresik a három éves kislányt, aki csütörtökön délután a Nagy-Küküllőbe eshetett Betfalvánál – közli a Hargita megyei tűzoltóság.
szóljon hozzá!