
Sokan reklámoztak a fesztivált
Fotó: Haáz Vince
A tizedik alkalommal megszervezett Ő az út! Keresztény Ifjúsági Fesztivál egy alternatívát mutat a fiataloknak, egy olyan utat, amellyel nem találkoznak a világhálón – mondta a fesztivál ötletgazdája csütörtökön Marosvásárhelyen.
2025. szeptember 11., 17:242025. szeptember 11., 17:24
Marosszentgyörgyről indult a keresztény fesztivál azzal a céllal, hogy a templom falain kívül is megszólítsa a fiatalokat, beszéljen nekik Istenről és Jézusról, a közösség és az imádság fontosságáról.
Idén a fesztivált szeptember 15-20. között tartják több helyszínen, erről beszéltek csütörtökön a szervezők és meghívottak.
Bereczki Zsolt, főszervező
Fotó: Haáz Vince
Az egész hetes eseményt megelőző sajtótájékoztatón Sófalvi Szabolcs marosszentgyörgyi polgármester, ötletgazda a kezdetekről beszélt. Kiemelte:
A keresztény fesztivált azért szervezték, szervezik, hogy minél több fiatal halljon az örömhírről, arról, hogy Ő az út, hogy fontos a lelki élet, fontosak a hagyományos értékek és a közösségnek megtartó ereje van.
A fesztivál fontosságát hangsúlyozta Soós Zoltán polgármester, aki öt évvel ezelőtt helyet adott Marosvásárhelyen az eseménynek és arról beszélt, hogy apaként és városvezetőként is fontos számára, hogy a fiatalok megismerjék és ragaszkodjanak a keresztény értékekhez. Úgy értékelte, hogy
Egész hetes programmal várják a fiatalokat
Fotó: Haáz Vince
Péter Arthur főesperes, a marosvásárhelyi Keresztelő Szent János Plébánia plébánosa Viktor Franklot idézte, aki azt mondta: „Beteg ez a világ, de gyógyítható”, és arról beszélt, hogy hajlamosak vagyunk a mondat első felét hangoztatni, pedig a gyógyítás a fontos. Mint kifejtette: meggyőződése, hogy
Akár mottó is lehetne
Fotó: Haáz Vince
A református egyházat képviselő Mezei Sándor cserealjai lelkipásztor arról beszélt, hogy a fiataloknak sok, megválaszolatlan kérdése van, keresik az utat, bizonytalanok és néha félnek, ezért fontos számukra lehetőséget teremteni a beszélgetésre, a kérdezésre, a közösségi élmény megtapasztalására és az evangélium megismerésére.
A fiatalok kérték, hogy az eddigi három nap helyett egész hetes legyen a fesztivál és a hétfőn kezdődő programok összeállításában harminc fiatal felnőtt és száz önkéntes segédkezett – mondta Bereczki Zsolt főszervező, aki ismertette a napokra leosztott programot is. Ez megtalálható a rendezvény közösségi oldalán is.
Jóváhagyta csütörtöki ülésén az EU-tagországok gazdasági és pénzügyminisztereit tömörítő tanács (ECOFIN) Románia felülvizsgált helyreállítási tervét (PNNR) – közölte a pénzügyminisztérium.
Jelenleg nincsenek objektív okok arra, hogy nőjön az üzemanyag ára – jelentette ki csütörtökön Bogdan Ivan energiaügyi miniszter.
Ezután uniós alapokból is lehet finanszírozni az in vitro megtermékenyítést (IVF) támogató országos programot – jelentette ki csütörtökön Petre-Florin Manole munka- és családügyi miniszter.
Csoma Botond, az RMDSZ képviselőházi frakcióvezetője túlzottnak tartja a bíráknak és ügyészeknek a nyugdíjuk összegével kapcsolatos követeléseit.
Bűnügyi eljárást indított a Maros megyei rendőrség hivatali gondatlanság gyanújával, hogy kivizsgálják a dicsőszentmártoni városi kórház pszichiátriai osztályán biztosított ellátást.
A Brassó Megyei Törvényszék további 60 nappal meghosszabbította a Hargita Megye Tanácsa felfüggesztett alelnöke, Barti Tihamér, valamint Kurkó András megyei közpénzügyi igazgatóság vezetője ellen elrendelt hatósági felügyeletet.
A Nemzeti Színház előtt pedagógusok és szülők egyszerre olvastak fel mesét a köréjük állt gyerekeknek, ezzel megnyílt csütörtökön a 31. Nemzetközi Könyvvásár Marosvásárhelyen. A mesék folytatását a gyerekek a vásár gazdag könyvkínálatában kereshetik.
Robbanás történt, majd tűz ütött ki csütörtök reggel az Olt megyei Balș nevű városban, egy tömbház harmadik emeleti garzonlakásában, két személy égési sérüléseket szenvedett, három pánikrohamot kapott.
Pozitív kép kerekedett ki a sepsiszentgyörgyi kerékpáros, gördeszkás társadalomról az idei szezonvégi összegzésből, amelyet a Sepsi Bike kerékpárkölcsönzőt és a Skateparkot működtető Rekreatív RT. végzett. Lopás, rongálás nélkül zárult a szezon.
Míg az Országos Helyreállítási Terv (PNRR) programjából idén több csíkszeredai tömbház hőszigetelése is kimaradt, addig a Központi Fejlesztési Régióhoz benyújtott egyik pályázat révbe ér, a szerencsés egy Szabadság téri tömbházsor.
szóljon hozzá!