
Kőrispataki pillanatkép a közelmúltból. Az ittas állapot, ha nem duhajkodunk, még nem büntetendő
Fotó: Kocsis Károly
Nyilvános alkoholfogyasztás miatt idén még nem állított ki jegyzőkönyvet a Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség, ellenben 2023-ban 16 esetben jártak el: négyszer írásban figyelmeztettek, és 12 bírságot róttak ki.
2024. október 02., 17:042024. október 02., 17:04
Az 1991. évi 61-es számú törvény értelmében Romániában, közterületen tilos az alkoholfogyasztás.
Ezeken a nyilvános helyeken alkoholt csak olyan külön kijelölt területeken lehet fogyasztani, amelyeket a helyszínek vezetősége határoz meg. Ez lényegében annyit jelent, hogy kivételt képeznek turisztikai vendéglátóhelyek, mint például éttermek, bárok és diszkók. Az említett kivételek nyilván nem vonatkoznak a kiskorúakra, hiszen
Hadnagy István, a Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség vezetője ehhez annyi pontosítást fűz hozzá, hogy ha valaki spiccesen, vagy akár részegen közlekedik az utcán, még nem büntetendő.
– magyarázza.
Amennyiben valaki józanul, a kezében egy fél üveg itallal megy valamerre, nyilván nem büntetendő, azonban ha például egy padon ül, kezében a megbontott sörrel, az már legalább magyarázatot igényel, és adott esetben akár 500 lejjel is bírságolható.
„A körülményeket vesszük figyelembe: ha egyértelmű, hogy az illető fogyasztotta is a nála lévő italt, az kihágásnak minősül. A fenti példát tovább boncolgatva:
részegen, akkor elég egyértelmű, hogy nem sétálni indult. Természetesen bejelentésekre is kiszállnak a kollégák, minden esetet kivizsgálunk, azt javaslom, hogy akinek panasza van, hívja a 0800-800 767-es zöldszámot, vagy írjon Whatsappon a 0739-886 992-es számra” – tanácsolja a helyi rendőrség vezetője.
Romániában az ittas állapotot tehát nem büntetik akkor sem, ha az illető közterületen tántorog. Amennyiben viszont ittasan rend- és csendháborítást követ el, ezért már felelősségre vonható.
Az időjárás a következő négy hétben is többnyire a kánikula jegyeit fogja megtartani, miközben az ország nagy részén jelentős csapadékhiány várható az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzése szerint.
A minimálbér emelkedése miatt július elsejétől 202,5 lejről 216,25 lejre nő a bírságpont értéke – tájékoztatott kedden a közlekedésrendészet.
Rekord született: még nem fordult elő eddig az, hogy Kovászna megyében négy egymást követő napon vörös kódú, azaz a legmagasabb fokozatú riasztást adjanak ki a hőség miatt.
Medve jelenléte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a csíkszeredaiakat kedd este.
Súlyos kutyabántalmazási ügyről tájékoztatta a nyilvánosságot közösségi oldalán Forró Béla, a kézdivásárhelyi Benji Állatvédő Egyesület elnöke. Ez az eset mégis egyike a szerencsésebben végződőknek.
A nyolcadikosok 79 százaléka ért el legalább 5-ös átlagot az országos képességfelmérő vizsgákon – tájékoztatott kedden az oktatási minisztérium.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion kedden felszólította az államfőt, hogy ezen a héten bízzon meg valakit kormányalakítással, és bejelentette, hogy kezdeményezi Nicușor Dan felfüggesztését.
Újabb vörös jelzésű időjárási riasztást adtak ki kedden délután Maros és Hargita megye több településére. A heves viharok, a nagyméretű jégeső és a felhőszakadások veszélye miatt a hatóságok mindkét megyében RO-Alert riasztást is küldtek.
Nicușor Dan kedden kijelentette, hogy fennáll az előre hozott választások lehetősége, de szerinte ezt a forgatókönyvet el kellene kerülni, mert nem hozna jelentős változást a politikai erőviszonyokban, és fenntartaná a jelenlegi patthelyzetet.
Hatalmas erővel csapott le a szélvihar a Gyergyószárhegy határában álló kapolnára kedden délután. A vihar teljesen megrongálta a szabadtéri létesítményt.
1 hozzászólás