
Fotó: Tuchiluș Alex
A heves esőzések és áradások súlyos károkat okoztak Nagyborosnyón, több tucat család otthonát is elpusztította a víz. A komandói önkormányzat adománygyűjtést indított, hogy segítse az érintetteket a talpra állásban.
2025. május 30., 11:532025. május 30., 11:53
2025. május 30., 11:542025. május 30., 11:54
A komandói önkormányzat pénzbeli támogatásokat vár, amelyeket személyesen lehet eljuttatni a komandói polgármesteri hivatalhoz.

Hétfőn még nem tudhatták a nagyborosnyói és kökösbácsteleki lakók, hogy néhányuk otthonát csütörtökön már csak csónakkal lehet megközelíteni. Az árvíz nem kímélte sem a házakat, sem a háziállatokat – nyomában csak sár és elkeseredés maradt.
„Minden adomány számít” – hangsúlyozzák a szervezők Facebook-bejegyzésben, és arra kérik a lakosságot, hogy lehetőségeikhez mérten támogassák a rászorulókat.
A kezdeményezés célja, hogy közösségi összefogással enyhítsék a természeti csapás okozta veszteségeket, és újra esélyt adjanak az érintett családoknak az újrakezdésre.
A nyolcadikosok országos vizsgáján és az érettségin közreműködő tanárok fizetése változatlan marad, azaz a 2024-ben megállapított fizetést kapják idén is, de ez Maros megyében egyelőre nem okozott fennakadást a jelentkezéseknél, van elég javítótanár.
A felhőszakadások és viharok miatt kibocsátott másodfokú riasztás miatt néhány órával elhalasztják pénteken a Transzfogarasi út Piscul Negru és Bilea-vízesés közötti szakaszának forgalom előtti megnyitását – jelentette be csütörtökön Cristian Pistol.
Adrian Papahagi egyetemi docens csütörtökön közölte, hogy Eugen Tomac kijelölt kormányfő felkérésére „elviekben” vállalta, hogy a technokrata kormány kulturális minisztere legyen, a jelenlegi helyzetben azonban úgy döntött, hogy visszalép.
Első- (sárga) és másodfokú (narancssárga) árvízvédelmi készültséget rendelt el csütörtökön az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) az ország nagy részének folyóvizeire.
A romániaiak több mint fele biztos abban, hogy a biztonságról vagy háborúról szóló hírekben meg tudja különböztetni a valós információkat a hamisaktól – derül ki az Informat.ro és az INSCOP Research csütörtökön ismertetett felméréséből.
Módosította a Kovászna megyei Kereskedelmi és Iparkamara a vezető vállalkozások díjazási rendszerét, abból a meggondolásból, hogy egyes mutatók alapján sok cég eddig kizáródott a versenyből.
Összehangolt félretájékoztatási kampány zajlik a Facebookon az új közalkalmazotti bértörvény tervezetével kapcsolatban – állapította meg csütörtökön Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem támogatja Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök kormányának beiktatását – jelentette ki csütörtökön Ilie Bolojan.
Elfogtak a hatóságok egy nemzetközi körözés alatt álló ukrán állampolgárt a Calafat-Vidin híd díjfizető állomásának közelében, aki több mint 300 ezer eurót rejtett el egy kisbuszban.
Medve ólálkodott Marosszentgyörgyön, Hargita megyében pedig néhány órán belül több Ro-Alert figyelmeztetést is kiadtak.
szóljon hozzá!