
Még mindig sok, használaton kívüli autó van Marosvásárhelyen
Fotó: Rab Zoltán
Túlzott volt a marosvásárhelyi városháza év eleji derűlátása: a polgármesteri hivatal és az önkormányzat a költségvetés elfogadásakor még abban reménykedett, hogy idén másfél millió lejt tudnak fordítani a helyi roncsautóprogramra. Mint kiderült, jóval kevesebb, mindössze 300 ezer lej áll a program rendelkezésére, és ez júliusban el is fogyott.
2022. augusztus 14., 21:552022. augusztus 14., 21:55
Sepsiszentgyörgyi mintára idén Marosvásárhelyen is elindították a helyi roncsautóprogramot – számoltunk be erről korábban többször is a Székelyhonon.

Sepsiszentgyörgy példájára Marosvásárhelyen is elindítanák a helyi roncsautóprogramot: 3000 lejt adnának azoknak a vásárhelyieknek, akik leadják a tíz évnél régebbi autójukat. A végső döntés az áprilisi tanácsülésen születik meg, pénteken.
Ennek a lényege, hogy
Fotó: Rab Zoltán
Áprilisban Soós Zoltán, Marosvásárhely polgármestere azt közölte Facebook-oldalán, hogy a helyi roncsautóprogramra 1 500 000 lej van elkülönítve idén, és ötszáz régi autótól szabadítják meg a várost. Július 14-én a marosvásárhelyi városháza oldalán arról olvashattunk, hogy a roncsautóprogram sikeres:

Félezer roncsautót lehet idén kivonni a marosvásárhelyi utcákról azzal a helyi programmal amely részeként 3000 lejt ajánlanak azoknak, akik leadják régi gépkocsijukat, és vállalják, hogy három évig nem vásárolnak öt évnél régebbi autót.
Közben a napokban az egyik, városlakókat tömörítő magyar nyelvű Facebook-csoportban egy személy arra panaszkodott, hogy bár kedvezően bírálták el a helyi roncsautóprogram keretében a kérését, sőt már be is adta a bontóba az autóját, hetek óta nem kapta meg a várostól a megígért 3000 lejt. Erre, mintegy válaszként a marosvásárhelyi városháza múlt hétvégén kiközölte, hogy, a helyi tanácsosok a 2022-es költségvetésben 300 000 lejes keretet hagytak jóvá a helyi roncsprogram finanszírozására, amit később 1 200 000 lejjel lehet bővíteni.
– olvasható a tájékoztatásban.
Fotó: Rab Zoltán
A program egyik kezdeményezője, Portik Vilmos alpolgármester volt, aki a Székelyhon érdeklődésére elmondta, hogy
Tizenhárom kérést nem hagytak jóvá. Eddig már átutalták a 3000 lejes támogatást 34 esetben, hétfőn vagy kedden utalják, újabb 36 érintettnek, a többi kérés feldolgozása folyamatban van.
„Valóban arról volt szó, hogy 1 500 000 lejt hagyunk jóvá idén a helyi roncsautóprogramra. De a költségvetés összeállításakor a gazdasági igazgató azt mondta, hogy erre 300 000 lejes keret áll a rendelkezésünkre.
A jelenlegi gazdasági helyzetben azonban úgy látom, hogy nem tudunk beazonosítani erre a célra újabb pénzügyi forrásokat, hiszen arra kell összpontosítsunk, hogy a télen a megemelkedett energiaszámlák kifizetését biztosítani tudjuk.
– részletezte az elöljáró.
Fotó: Rab Zoltán
Kétszáz, elszigeteltebb helyeken pedig akár ötven méter alá is csökkent a látótávolság a köd miatt a Csíki-medencében – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Ittas volt és gépjárművezetői engedéllyel sem rendelkezett az 51 éves férfi, akit csütörtökön rövid üldözés után tartóztattak fel a hatóságok Körvélyfáján – közli a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság. A férfi azóta előzetes letartóztatásba került.
A kolbászkészítésre is igaz, hogy ahány ház, annyi szokás – kinek sósabban, kinek paprikásabban ízlik jobban a termék.
A Szeben megyei törvényszék szombaton elrendelte az anyját a vagyonáért megölő Szeben megyei nő másik tettestársának harminc napos előzetes letartóztatását.
A Déli-Kárpátokat átszelő Nagyszeben-Pitești autópálya egyik legnehezebb szakaszán, a Vâlcea megyei Robești alagútpárnál látványos ütemben halad a hegy átfúrása.
Több tucatnyian vonultak utcára szombaton Gyergyószentmiklóson egy héttel a csíkszeredai és székelyudvarhelyi adóemelés elleni megmozdulások után. A demonstráción a polgármester is felszólalt. Fotókon mutatjuk.
Behúzták a farsangot szombat délben Kézdivásárhelyen. Az alakoskodás lakodalmi mentként indult, medveébresztésbe csapott át, végül temetésbe torkollott a céhes város főterén.
A szilágycsehi református templom tornyának kedd esti összeomlása előtt négy napon át egyre súlyosbodó szerkezeti károsodások jelezték az épület gyorsuló állagromlását – tájékoztatott szombaton a kulturális minisztérium.
Sepsiszentgyörgy, Kézdivásárhely, Csíkszereda és Székelyudvarhely után Gyergyószentmiklóson is utcára vonultak a kormány adóemelési intézkedései ellen tiltakozva szombaton.
Az indokolatlan segélyhívások száma az elmúlt években csökkent, de továbbra is magas – tájékoztatott szombaton a Különleges Távközlési Szolgálat.
1 hozzászólás