
Megszüntetné a konfliktusokat Derzsi László (középen)
Fotó: Erdély Bálint Előd
Az értékek megbecsüléséért, a közlekedés javításáért, sikeres sportéletért, új gazdasági lendületért, valamint tiszta városért küzdene megválasztása esetén Derzsi László, az RMDSZ székelyudvarhelyi polgármesterjelöltje – jelentette be szerdán a szövetség a helyi kampányindítóján.
2020. július 29., 15:572020. július 29., 15:57
A Tegyük sikeressé Székelyudvarhelyt! mottóval vág neki a választási kampánynak az RMDSZ helyi szervezete, mivel azt gondolják, hogy a székelyföldi városok többsége már lényegesen megelőzte Székelyudvarhelyt a fejlődésben, ugyanakkor több környékbeli község is jobban kihasználta lehetőségeit bizonyos problémák megoldására – fejtette ki Derzsi László, a szövetség helyi polgármesterjelöltje.
Szerinte jelenleg magyarázkodások, kifogások vannak az eredmények helyett, ezért kell leváltani a jelenlegi városvezetőt. Mint mondta, egy pezsgő, dinamikus Székelyudvarhelyet szeretnének, amely „együtt rezonál” az udvarhelyszéki településekkel és a székelyföldi városokkal.
– szögezte le a jelölt, hozzátéve, hogy a konfliktusok megszüntetését és a jó ötletek felpártolását szeretnék előtérbe helyezni. Az is fontos céljuk, hogy ne a múltba tekintve dolgozzanak, hanem inkább a jövőbe tekintsenek.
Derzsi László hangsúlyozta, választási programjukkal azon kérdésekre fogalmaztak meg válaszokat, amelyek felméréseik alapján a legjobban foglalkoztatják a lakókat. Ezek közül az értékek megőrzését emelte ki, hiszen úgy véli, hogy sok kincsünk a pusztulás szélén áll. Szerinte az egyik ilyen a Szejkefürdő. Fontosnak tartja a strand újraindítását, amihez – a pereskedés tárgyát képező – megépített ivó- és szennyvízhálózat átvételére van szükség. Ez lényeges a Székelyföldi Legendárium által megálmodott Mini Erdély Park üzemeltetéséhez is.
Fotó: Erdély Bálint Előd
A jelölt azt is kiemelte, hogy mielőbb fel kell újítani a Székelytámadt-várat, ha már nyertes pályázat is van rá és pezsgő élettel kell megtölteni a helyszínt, például a Míves Emberek Sokadalmának újragondolásával és újraindításával. Mindemellett Derzsi szerint a város híres rendezvényeit is fel kell éleszteni és jobbá kell tenni.
A gazdasági fejlesztésekkel kapcsolatos elképzelésekről Szakács Tibor önkormányzati képviselőjelölt beszélt. Kijelentette, jelenleg gazdaságilag stagnál a város, úgy a pályázati pénzek elköltése, mint költségvetési szempontból is. Úgy véli,
Ennek eléréséhez pedig létre kell hozni egy ipari parkot. Mindemellett a képzési rendszer átalakítását a gazdasági szereplők igényeihez kell igazítani. Szerinte az önkormányzatnak kötelessége segíteni a vállalkozókat adókedvezményekkel.
Fotó: Erdély Bálint Előd
A kisiparosok számára már kezdeményezte a párt egy inkubátorház létrehozását, remélik az is mielőbb megvalósul. Szakács arról is beszélt, hogy egy jól működő tömegközlekedési rendszer kialakítására is szükség van, amely összeköti Székelyudvarhelyet a környező településekkel is. Ezt pedig maga a város kell üzemeltesse. Arra is kitért, hogy nem lehet lemondani a terelőút létrehozásáról, ugyanakkor a bicikliutakat is tovább kell fejleszteni, biztonságossá kell tenni. Mindemellett az utak felújításár is szükség van.
Benedek Árpád Csaba, aki szintén képviselőjelölt, arról beszélt, hogy jelenleg a túlélésért küzdenek a versenysportok képviselői, mert nem kapták meg a megfelelő önkormányzati támogatásokat. Szerinte egy jól alkalmazható sportstratégiára van szükség, és arra, hogy közép- és hosszútávon biztosítsanak anyagi segítséget a sportágak számára, bizonyos esetekben akár kiemelt módon is. A sportgálák megrendezését is fontosnak tartják, ahol díjazni lehet a helyi tehetségeket. Lényeges ugyanakkor az utánpótlásra is forrásokat csoportosítani, ugyanakkor szeretnék, ha kihelyezett tagozata lenne a sportegyetemnek Székelyudvarhelyen. Egyebek mellett ezekre van szükség, hogy újra az élvonalba kerüljenek a sportolók. Benedek arra is kitért, hogy mielőbb meg kell építeni egy fedett uszodát.
A lényeg, hogy a város a zéró hulladék kategóriába kerüljön. Példaként említette, hogy kevesebb szemétdíjat szabnának ki arra, akitől kevesebb hulladékot kell elszállítani.
Kérdésünkre nem kommentálta Derzsi László azt, hogy az újrázni kívánó Gálfi Árpád polgármester mögé felsorakoztak a vállalkozók, hiszen úgy véli, mindenkinek személyes döntése, hogy kit támogat. Azt azonban kijelentette, hogy őket is segíti több vállalkozó és szakember. Hozzátette, egy sikeres választás esetén ők azon szakemberek véleményére is számítanak, akik jelenleg esetleg mást támogatnak.
Száraz növényzet gyúlt ki a Hargita megyei Galócás községben, a tűz mintegy 20 hektáros területet érint.
A gyergyószentmiklósi Szent Miklós római katolikus templom tornyának felújítása miatt emelték le a keresztet és a toronygömböt, amiből érdekes, 1868-ban oda elhelyezett tárgyak kerültek elő. Ezek májusig a múzeumban tekinthetők meg.
Eljárás indult egy iráni férfi és egy román nő ellen, miután megpróbáltak bejutni az Egyesült Királyság nukleáris elrettentő rendszerének egyik kulcsfontosságú haditengerészeti támaszpontjára – jelentette szombaton a PA Media és a dpa.
A román haditengerészet szombaton is folytatja a Midia kikötő térségében elsüllyedt Astana vontatóhajó balesetének kutató-mentő műveleteit – közölte a védelmi minisztérium.
Egy autóbusz borult fel szombaton az 581-es európai úton, Galac és Vaslui megye határán: többen megsérültek, egy személy pedig életét vesztette.
Nem maradt egyetlen olyan töltőállomás Székelyudvarhelyen, Csíkszeredában és Gyergyószentmiklóson sem, ahol 9 lejnél olcsóbban lehetne tankolni: a legfrissebb adatok szerint minden nagy szolgáltatónál átlépte ezt a határt az üzemanyag ára.
Székelyudvarhely után Sepsiszentgyörgyre is ellátogatott Nagy István magyar agrárminiszter, hogy a gazdákat érintő kihívásokra válaszokat adjon, és megoldásokat körvonalazzon.
A kiskereskedelmi forgalom 2026 januárjában 6,5 százalékkal csökkent az egy évvel korábbihoz képest Romániában, ami a világjárvány óta a legnagyobb visszaesés.
Anyagi károkkal járó baleset történt Máréfalván pénteken – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságnál érdeklődve.
A gazdákat fenyegető veszélyekre, illetve az ezekkel szembeni védekezési lehetőségekre hívta fel a figyelmet pénteken Nagy István, Magyarország agrárminisztere Székelyudvarhelyen, a Székelyföldi Gazdaszervezetek Egyeztető Fórumán.
szóljon hozzá!