
Sepsiszentgyörgyön júliustól indul a strandszezon. A helyieknek kevesebbe kerül majd a csobbanás. Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
SepsiCard elnevezésű több éves programot indít a sepsiszentgyörgyi önkormányzat, ezzel támogatva a városban a sport- és szabadidős tevékenységeket. Az új kedvezménykártyát életkortól függetlenül minden sepsiszentgyörgyi lakos igényelheti.
2021. június 28., 17:082021. június 28., 17:08
2021. június 28., 20:182021. június 28., 20:18
A Sepsi Card lehetőséget biztosít majd kedvezményes belépő vásárlására a városi strandra, az uszodába, a Sugás Spa-ba és a sóbarlangba, a központi jégpályára és a sugásfürdői sípályákra.
Mindazoknak, akik igényelni szeretnék a kedvezménykártyát, ideiglenes vagy állandó lakcímmel kell rendelkezniük, az igénylőlapot, amely tartalmaz egy saját felelősségű nyilatkozatot is, miszerint nincs adóhátrálékuk, a secretariat@rekreativ.club címre kell elküldeni. Mellékelni kell a személyi igazolvány vagy az érvényes diákigazolvány másolatát és a kérelmező fényképét.
A Sepsi Card-ot más településekről származó, de Sepsiszentgyörgyön tanuló diákok is igényelhetik.
A sepsiszentgyörgyi strandszezon július 1-jén, csütörtökön indul, amikor 70 százalékos kapacitással nyit a létesítmény, így legtöbb 1400 személy strandolhat majd egyszerre. A városi strand naponta 9 és 20 óra között tart nyitva szünet nélkül.
A kedvezményes jegy a helybéli kiskorú, a 60 évnél idősebb és a fogyatékkal élő személyeknek 10 lejbe, más településről érkezőknek pedig 20 lejbe kerül.
A bérletek a városi uszodában és a Sugás SPA-ban is felhasználhatók. A nagycsaládos kártyával rendelkező személyek továbbra is 75 százalékos kedvezményben részesülnek a helyi lakosoknak kialakított teljes értékű jegy árából.
A strandra való belépés idén is az oldalsó kapun lesz lehetséges. Mivel a strand épületében működik a város egyik oltóközpontja, ezért az öltözőfülkéket és az értékek megőrzésére szolgáló szekrényeket nem lehet használni. A látogatók a kültéren létrehozott öltözőfülkéket használhatják majd.
Tíz éves a helyi termelők támogatását felvállaló marosvásárhelyi Local Farmers’ Market, amelyet a Rákóczi lépcső alatti kis utcában szerveznek. Az idei első vásár január 16-án, pénteken lesz.
Nagyon meglepődtek a hatóságok, amikor több hüllőfajt, pitonokat, boákat, rendkívül ritka viperákat, tarantulákat, egy krokodilt és egy varánuszt fedeztek fel egy 12 négyzetméteres szobában Bihar megyében.
Nagy az aggodalom és a felháborodás is az egészségügyi és a szociális ellátórendszerben a kormány 10 százalékos költségcsökkentési terve miatt. Az érdekvédelem képviselője szerint éppen a jó szakembereket veszíthetik el az ágazatok, ha ez megvalósul.
Egy 59 éves nő életét vesztette, egy másik pedig megsérült csütörtökön, a Kolozs megyei Gyerőfalva és Körösfő között az 1-es országúton történt közúti balesetben; a balesetet okozó sofőr elhajtott a helyszínről.
Marosvásárhelyen csaknem ötszáz utca van és ezek csupán felében járnak a hókotró gépek. Soós Zoltán polgármester szerint a prioritás az, hogy a városi közlekedés folyamatos legyen, ne álljon le.
Nicușor Dan csütörtökön kijelentette, reménykedik abban, hogy 2026 elhozza a békét Európában, és Románia támogatja Donald Trump amerikai elnök erőfeszítéseit a gyors és tartós békét eredményező tárgyalásokra.
Marosvásárhelyen idén is megszervezik az ökumenikus imahetet, amikor a különböző felekezetű hívők más-más templomban gyűlnek össze igét hallgatni, imádkozni. Idén az imahét január 18-án, vasárnap kezdődik.
A tűzoltók helyszínelése nyomán kiderült, hogy nem gázpalack robbanása okozta a csütörtök délutáni bikfalvi balesetet.
Mindössze néhány másodperc választott el egy járókelőt attól, hogy súlyos sérüléseket szenvedjen, amikor a lugosi rendőrség egyik melléképületében robbanás történt.
Sepsiszentgyörgyön január 20-án, kedden, 17 órától lakossági fórumot tartanak, amelynek fő témája az adóemelés lesz – jelentette be közösségi oldalán a város polgármestere, Antal Árpád.
szóljon hozzá!