Fotó: Bodnár Arthur
A Székelyudvarhelyről vidékre közlekedő autóbuszjáratokon már nem fogadják el az 50 százalékos kedvezményt biztosító nyugdíjszelvényeket, így a nyugdíjasok is kénytelenek teljes árú jegyet vásárolni – panaszolták szerkesztőségünknek.
2010. május 24., 12:192010. május 24., 12:19
Fotó: Bodnár Arthur
Mint kiderítettük, az állam több mint egy éve nem téríti meg a nyugdíjasszelvények, -jegyek ellenértékét, így az udvarhelyi autóbuszokat működtető vállalkozások fokozatosan lemondtak a szelvények elvételéről. Mindez azt jelenti, hogy az idősek is immár teljes árú jegyet kell váltsanak.
Mint az illetékesek közölték, utolsóként a Gas Tours lépett – a cég több százezer lejt vár Bukarestből, ügyvezetőjük szerint pedig rövid távon esély sincs arra, hogy azt megkapják. Ha kifizetik az elmaradást, egyből újraindítjuk a kedvezményes utaztatást – közölték.
A témáról bővebben a keddi, május 25-ei Udvarhelyi Híradó napilapban.
Ismét Székelyudvarhelyre látogatott a magyarországi Plüss Kommandó, amely ezúttal is értékes adományokat hozott a Székelyudvarhelyi Városi Kórház újszülött osztályának, szerdán.
Licitálás útján keresnek új üzemeltetőt Székelyudvarhelyen a strand és a jégpálya büféjéhez, ugyanakkor három alapvető termékre ársapkát vezetnek be. Közben javában zajlanak a strand karbantartási munkálatai.
Medvét észleltek a zetelaka Községhez tartozó Zeteváralján, ezért Ro-Alert figyelmeztetést küldtek a hatóságok a helyieknek. A lakosságot óvatosságra intették – tájékoztat a Hargita megyei tűzoltóság sajtóosztálya.
Ötvenéves hidegrekord dőlt meg Hargita megyében a hétfő reggeli fagybetörés során, és ez nem maradt nyomtalanul a zöldségeskertekben, illetve valószínűleg a kukoricaföldek egy részén sem. Az áprilisi fagyok után a májusiak is károkat okoztak a megyében.
A parajdi sóbányát veszélyeztető vízbefolyás megfékezésére 400 ezer lej gyorstámogatást hagyott jóvá Hargita Megye Tanácsa Parajd község számára keddi rendkívüli ülésén.
Teljes útlezárás lesz érvényben két napon keresztül Székelyudvarhelyen, a Tábor utcában. A munkálatok miatti útzár a tömegközlekedést is érinti.
Egyelőre nem szükséges elárasztani a Sószoros mögötti rétet, mivel egy elterelő meder kihasználásával sikerült csökkenteni a vízbefolyást a sóbányába, a későbbiekben azonban még szükség lehet erre a beavatkozásra.
Friss hóréteg lepte be vasárnap délután a Madarasi Hargitát a szokatlanul hideg időjárás következtében.
Évekig eltart, amíg megépül a bögözi futballpálya öltözője, mivel évente csak egy-egy kisebb összeget különítenek el erre a beruházásra. Az épület falai ugyan már állnak, és a tetőt is megépítenék idén, de csak néhány év múlva fog befejeződni a munka.
Önkénteseket jelentkezését várják homokzsákok rakásához Alsósófalván, ahol a vízügyi hatóságok a rét elárasztása mellett döntöttek a paradji sóbánya megmentése érdekében – számolt be Facebook-oldalán a Sóvidék Televízió.