
Már nincsenek ukrajnai menekültek az ifjúsági szállodában: vagy találtak befogadót, vagy továbbutaztak, vagy hazamentek
Fotó: Haáz Vince
Míg júliusban 500-600 körüli volt azoknak a száma, akik Ukrajnából menekülve Maros megyében töltöttek rövidebb-hosszabb időintervallumot, napjainkban alig haladja meg a számuk a 300-at. A többség hazament, illetve sokan továbbutaztak Nyugat-Európába.
2022. szeptember 30., 09:062022. szeptember 30., 09:06
2022. szeptember 30., 11:422022. szeptember 30., 11:42
Marosvásárhelyen a tavasszal egy egész osztályközösséget, vízilabdázó ungvári gyerekeket szállásolt el a polgármesteri hivatal a víkendtelepi vendégházában.
Érdeklődésünkre Andreia Moraru, a városháza szociális igazgatóságának vezetője elmondta, hogy közülük mindössze nyolcan tértek vissza Marosvásárhelyre. A nyolc kiskorút négy felnőtt is elkísérte.
Bár Románia újabb menekülthullámra számít az ukrajnai események tükrében, Maros megyén a legtöbben csak átutaznak. Jelenleg 300 körüli a menekültek száma – közölte Mara Togănel Maros megyei prefektus, aki szerint
Az óvodás- és iskoláskorúak számára az oktatási feltételeket is biztosítják; akik az otthoni iskolájukkal maradtak kapcsolatban, azoknak a gyerekeknek online lehetőségük van a tanulásra, míg a kisebbek óvodába járhatnak.
Marosvásárhelyen február óta a városháza által működtetett Ifjúsági szállodában látták el a menekülteket, ahol két-három ágyas szobákban szállásolták el, és napi háromszoros étkezést is biztosítottak a családoknak.
A városháza szociális osztálya első perctől próbált valamennyi, ideiglenesen a városban tartózkodó ukrán állampolgárnak segíteni, hogy munkahelyet találjon, illetve lakhatási lehetőséget, albérletet magánszemélyeknél.
Andreia Moraru a Székelyhonnak elmondta, hogy az Ifjúsági szállodában ma már nem tartózkodik senki,
A lakhatásért személyenként napi 50, az élelmezésért 20 lejt fizet azoknak a cégeknek, vagy magánszemélyeknek, akik megfelelő szálláslehetőséget biztosítanak a menekültek számára.
Augusztusban összesen 123 menekült számára kértek támogatást Marosvásárhelyen.
A Maros megyei Havad községhez tartozó Gegesen egy 42 éves férfi kedden délután többször is megkéselte feleségét, aki belehalt a sérüléseibe.
Több tízezer levélszavazat vált érvénytelenné korábban apró hibák miatt, ezért fokozott figyelmet kérnek a szavazólapok helyes kitöltésére azoktól, akik részt vesznek a magyarországi választáson.
A Kis- és Középvállalkozások Szövetségének (IMM România) elnöke, Florin Jianu kedden Zilahon a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács összehívását sürgette az üzemanyagár-korlátozó intézkedések kidolgozására.
Hiába csökken az Európai Unióban a halálos közúti balesetek száma, Románia továbbra is a legveszélyesebb országok között szerepel: az adatok szerint jóval az uniós átlag felett van a halálos balesetek aránya.
A halasztás oka, hogy a Gazdasági és Szociális Tanács (CES) elnapolta a üzemanyagpiaci válsághelyzet kihirdetéséről szóló sürgősségi rendelet véleményezését – tájékoztatott a kormány sajtóirodája.
Csíkszeredában tartották a XXXVII. Hevesy György Kárpát-medencei kémiaverseny romániai döntőjét a hétvégén. A megmérettetésen résztvevő 300 diákból a döntőben 26-an vettek részt.
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság lövészversenyén tizennyolc újságíró, illetve médiamunkatárs különböző próbákon mérhette össze tudását és lélekjelenlétét a Dakota Security által kezelt szépvízi lőtéren.
Színészkávézóval, kulisszatúrával, filmvetítéssel és a Cári Tibor Trió koncertjével várja a közönséget a Figura Stúdió Színház pénteken. A Színházi Világnapon plakátkészítésben is kipróbálhatják magukat a nézők.
Több mint 700 Hargita megyei termelőt tartanak nyilván az ökológiai gazdálkodás rendszerében, többségük tanúsított ökológiai takarmányt állít elő nagy kiterjedésű, jó minőségű legelőkön.
Az áprilisi nyugdíjakat még húsvét előtt megkapják a jogosultak, a nyugdíjasoknak szánt egyszeri támogatás kifizetése azonban késhet – jelentette ki kedden Florin Manole munkaügyi miniszter.
szóljon hozzá!