Hirdetés
Hirdetés

A kutyamenhely-bővítés nem oldja meg a gondokat

A kutyusok örülnek, ha kikerülhetnek a ketrecekből, még ha csak egy séta erejéig is •  Fotó: AMY Egyesület/Facebook

A kutyusok örülnek, ha kikerülhetnek a ketrecekből, még ha csak egy séta erejéig is

Fotó: AMY Egyesület/Facebook

Eredményes volt Sepsiszentgyörgyön a szépmezői menhelyen tartott kutyák örökbefogadásának népszerűsítése, amelyből lapunk is kivette részét: nem áll fenn annak veszélye, hogy a telep lakóit tömegesen kelljen elaltatni. A gondok azonban megmaradtak.

Dimény Árpád István

2023. március 08., 14:312023. március 08., 14:31

Még február elején kongatta meg a vészharangot a sepsiszentgyörgyi AMY Kóbor Kutyákért Egyesület, miután felmerült az a lehetőség, hogy a rendkívül zsúfolttá vált otthonban több mint húsz kutyát örökre el kell altatni. Az egyesület önkénteseinek és a menhely alkalmazottainak fáradozása azonban nem volt hiábavaló, több mint 60 kutya talál új gazdára. Így egyelőre

nem lebeg Damoklész kardja az ebek feje fölött, hiszen a 145 férőhelyes szépmezői menhelyen jelenleg 133 állatot látnak el napi szinten.

Hatot hétfőn sikerült örökbe adni, az állatokat hamarosan elszállítják, most zajlik az ivartalanításuk, beoltásuk, és csipet is kapnak.

Idézet
Fontos hangsúlyozni, hogy a Tega Rt. által működtetett menhelyről örökbe adott ebek mind ivartalanítottak, oltottak és csipezettek, tehát az örökbefogadónak nem kerül semmibe, csak személyi igazolvánnyal kell jönni, és lehet választani a kutyusok közül, majd hazavinni”

– mondták az otthon működtetői, hozzátéve, hogy a folyamat eltart pár napig, hiszen meg kell várni azt is, amíg az ivartalanított kutyák szállíthatók lesznek.

Hirdetés

A menhely működtetője is eredményesnek tekinti a múlt hónapi kampányt, amelynek során összesen 74 kutya kapott új otthont. „Fontos eredmény, mert három hónap alatt szokott ennyi kutya gazdára találni.

Idézet
A helyek elég hamar betelnek, hiszen a sepsiszentgyörgyi kóbor kutyákat kötelesek vagyunk begyűjteni”

– mondták az illetékesek. Ugyanakkor, mivel az AMY petíciót nyújtott be, amelyben a menhely bővítését kérte, kifejtették, hogy a fenntartó sepsiszentgyörgyi önkormányzat ezt nem tartja megoldásnak a szaporodó kóbor kutyák jelentette gondokra. A fennálló helyzetet a lakók felelős kutyatartása oldhatja meg.

Az intézmény továbbra is várja a leendő gazdikat, hiszen bőven van még kutya, amit meg lehet menteni, egyúttal felhívták a figyelmet, hogy hétvégéken, 9-től 14 óráig lehetőség van arra, hogy a kutyákat elvigyék sétálni.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 18., csütörtök

Lezuhant a magasból és életét vesztette az A3-as sztráda építésén dolgozó egyik munkás

Életét vesztette egy 64 éves külföldi munkás, miután 12 méter magasból lezuhant, miközben az A3-as autópálya építésén dolgozott a Szeben megyei Felek (Avrig) közelében.

Lezuhant a magasból és életét vesztette az A3-as sztráda építésén dolgozó egyik munkás
Hirdetés
2026. június 18., csütörtök

Több mint 5 milliárd lejnyi támogatást ad a kormány a feldolgozóiparnak

A kormány csütörtöki ülésén jóváhagyott egy 5,313 milliárd lej összértékű állami támogatási programot feldolgozóipari beruházásokra, amely a termelési kapacitások fejlesztését és a reálgazdasági befektetések ösztönzését célozza.

Több mint 5 milliárd lejnyi támogatást ad a kormány a feldolgozóiparnak
2026. június 18., csütörtök

Kevesebb irat kell a kiskorúakkal utazóknak a határon

Már nem kell papíralapon bemutatni az erkölcsi bizonyítványt azoknak a felnőtteknek, akik kiskorúval utaznak külföldre. Az adatokat a határrendészek elektronikusan ellenőrzik.

Kevesebb irat kell a kiskorúakkal utazóknak a határon
2026. június 18., csütörtök

Egyre több ázsiai vendégmunkás dolgozik Hargita megyében, a ditrói ügy is elsimult

Nő a Hargita megyében dolgozó, Európai Unión kívüli országokból érkező munkavállalók száma. Az idén nyilvántartottak közül 1028-an európai uniós állampolgárok, 430-an pedig harmadik országból, vagyis az EU-n kívüli államokból érkeztek.

Egyre több ázsiai vendégmunkás dolgozik Hargita megyében, a ditrói ügy is elsimult
Hirdetés
2026. június 18., csütörtök

Már a PSD szerepvállalása is kérdéses Adrian Veștea kormányában

A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos politikai tanácsa dönt arról, hogy a szociáldemokraták részt vesznek-e az Adrian Veștea kormányában – jelentette be csütörtökön Sorin Grindeanu.

Már a PSD szerepvállalása is kérdéses Adrian Veștea kormányában
2026. június 18., csütörtök

Hőhullám jön Székelyföldre is, Európa nyugati részét már elérte

Folyamatos felmelegedés várható az elkövetkező napokban Románia-szerte, Európa nyugati részét már el is érte a hőhullám.

Hőhullám jön Székelyföldre is, Európa nyugati részét már elérte
2026. június 18., csütörtök

Négy okot lát a szakértő arra, hogy miért esett vissza a lakossági villamosenergia-fogyasztás

Az idei első négy hónapban a megújuló alapú termelés növekedésének köszönhetően nőtt Románia villamosenergia-exportja, ugyanakkor jelentősen emelkedett a földgáz-, kőolajtermék- és szénimportja.

Négy okot lát a szakértő arra, hogy miért esett vissza a lakossági villamosenergia-fogyasztás
Hirdetés
2026. június 18., csütörtök

Kelemen Hunor cáfolja, hogy Magyar Péter befolyásolta volna az RMDSZ döntését

Kitalációnak és légből kapott mesének nevezte szerda este a Facebook-oldalán Kelemen Hunor, hogy az RMDSZ Magyar Péter magyar miniszterelnök kérésére döntött a Veștea-kormány beiktatásának elutasítása mellett.

Kelemen Hunor cáfolja, hogy Magyar Péter befolyásolta volna az RMDSZ döntését
2026. június 18., csütörtök

Székelyföld közelében kapták el a Belgiumban betörést végrehajtó román bűnbanda egyik tagját

A Székelyfölddel szomszédos Bákó megyében fogták el azt a férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy társaival együtt betört egy belgiumi lakásba, ahonnan ékszereket, érmegyűjteményeket és egy órát lopott el – jelentette be a Román Rendőrség.

Székelyföld közelében kapták el a Belgiumban betörést végrehajtó román bűnbanda egyik tagját
2026. június 17., szerda

Adrian Veștea csütörtökön benyújtja a kormányprogramot és miniszterjelöltjeinek névsorát

Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök szerda este a Facebook-oldalán bejelentette, hogy csütörtökön benyújtja a parlamentnek a kormányprogramot és miniszterjelöltjeinek névsorát.

Adrian Veștea csütörtökön benyújtja a kormányprogramot és miniszterjelöltjeinek névsorát
Hirdetés