
A kutyusok örülnek, ha kikerülhetnek a ketrecekből, még ha csak egy séta erejéig is
Fotó: AMY Egyesület/Facebook
Eredményes volt Sepsiszentgyörgyön a szépmezői menhelyen tartott kutyák örökbefogadásának népszerűsítése, amelyből lapunk is kivette részét: nem áll fenn annak veszélye, hogy a telep lakóit tömegesen kelljen elaltatni. A gondok azonban megmaradtak.
2023. március 08., 14:312023. március 08., 14:31
Még február elején kongatta meg a vészharangot a sepsiszentgyörgyi AMY Kóbor Kutyákért Egyesület, miután felmerült az a lehetőség, hogy a rendkívül zsúfolttá vált otthonban több mint húsz kutyát örökre el kell altatni. Az egyesület önkénteseinek és a menhely alkalmazottainak fáradozása azonban nem volt hiábavaló, több mint 60 kutya talál új gazdára. Így egyelőre
Hatot hétfőn sikerült örökbe adni, az állatokat hamarosan elszállítják, most zajlik az ivartalanításuk, beoltásuk, és csipet is kapnak.
– mondták az otthon működtetői, hozzátéve, hogy a folyamat eltart pár napig, hiszen meg kell várni azt is, amíg az ivartalanított kutyák szállíthatók lesznek.
A menhely működtetője is eredményesnek tekinti a múlt hónapi kampányt, amelynek során összesen 74 kutya kapott új otthont. „Fontos eredmény, mert három hónap alatt szokott ennyi kutya gazdára találni.
– mondták az illetékesek. Ugyanakkor, mivel az AMY petíciót nyújtott be, amelyben a menhely bővítését kérte, kifejtették, hogy a fenntartó sepsiszentgyörgyi önkormányzat ezt nem tartja megoldásnak a szaporodó kóbor kutyák jelentette gondokra. A fennálló helyzetet a lakók felelős kutyatartása oldhatja meg.
Az intézmény továbbra is várja a leendő gazdikat, hiszen bőven van még kutya, amit meg lehet menteni, egyúttal felhívták a figyelmet, hogy hétvégéken, 9-től 14 óráig lehetőség van arra, hogy a kutyákat elvigyék sétálni.
Életét vesztette egy 64 éves külföldi munkás, miután 12 méter magasból lezuhant, miközben az A3-as autópálya építésén dolgozott a Szeben megyei Felek (Avrig) közelében.
A kormány csütörtöki ülésén jóváhagyott egy 5,313 milliárd lej összértékű állami támogatási programot feldolgozóipari beruházásokra, amely a termelési kapacitások fejlesztését és a reálgazdasági befektetések ösztönzését célozza.
Már nem kell papíralapon bemutatni az erkölcsi bizonyítványt azoknak a felnőtteknek, akik kiskorúval utaznak külföldre. Az adatokat a határrendészek elektronikusan ellenőrzik.
Nő a Hargita megyében dolgozó, Európai Unión kívüli országokból érkező munkavállalók száma. Az idén nyilvántartottak közül 1028-an európai uniós állampolgárok, 430-an pedig harmadik országból, vagyis az EU-n kívüli államokból érkeztek.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos politikai tanácsa dönt arról, hogy a szociáldemokraták részt vesznek-e az Adrian Veștea kormányában – jelentette be csütörtökön Sorin Grindeanu.
Folyamatos felmelegedés várható az elkövetkező napokban Románia-szerte, Európa nyugati részét már el is érte a hőhullám.
Az idei első négy hónapban a megújuló alapú termelés növekedésének köszönhetően nőtt Románia villamosenergia-exportja, ugyanakkor jelentősen emelkedett a földgáz-, kőolajtermék- és szénimportja.
Kitalációnak és légből kapott mesének nevezte szerda este a Facebook-oldalán Kelemen Hunor, hogy az RMDSZ Magyar Péter magyar miniszterelnök kérésére döntött a Veștea-kormány beiktatásának elutasítása mellett.
A Székelyfölddel szomszédos Bákó megyében fogták el azt a férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy társaival együtt betört egy belgiumi lakásba, ahonnan ékszereket, érmegyűjteményeket és egy órát lopott el – jelentette be a Román Rendőrség.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök szerda este a Facebook-oldalán bejelentette, hogy csütörtökön benyújtja a parlamentnek a kormányprogramot és miniszterjelöltjeinek névsorát.
szóljon hozzá!