
A Heineken a Közösségekért elnevezésű projektet mutatták be kedden Csíkszeredában, a tudnivalókról Paul Woods, a csíkszeredai sörgyár igazgatója és Sergiu Sebesi, a CSR Nest Egyesület elnöke beszélt.
2011. május 10., 14:102011. május 10., 14:10
2011. május 10., 16:442011. május 10., 16:44
A Heineken a közösségért tevékenykedő helyi szervezeteket kívánja támogatni. Az asztalnál középen Paul Woods, tőle balra Sergiu Sebesi
Elhangzott: a Heineken Románia, a Heineken csoport tagja a CSR Nest Egyesülettel közösen indította útjára a Heineken a Közösségekért elnevezésű projektet, amely két városban – Konstanca és Csíkszereda – fog lezajlani, a hargitai megyeszékhelyen május 10. és június 12. között nyújthatják be a jelentkezési lapokat, de kizárólag helyi egyesületek, szervezetek és közintézmények. Az egyesületek által benyújtott elképzeléseket egy elbírálócsoport értékeli. Az elbírálást követően a zsűritagok két nyertes projektet fognak díjazni – 15 ezer euró értékben – mindkét városban.
A csíkszeredai nyerteseket július 5-én hirdetik ki. A projektről, annak lebonyolítási követelményeiről bővebb információkat a www.heineken-pentru-comunitati.ro honlapon tudhatnak meg az érdeklődők. A portál ugyan három nyelvű: román, magyar és angol, viszont a benyújtott projekteket kizárólag román nyelven fogadják el. A határidő lejárta után érkezett finanszírozási kérelmeket elutasítják.
Színpadra állítja Márton Áron püspök életét, hitét és örökségét az Én népem című folkopera, amelyet szombaton 20 órától mutatnak be a csíkszeredai gyorskorcsolyapályán. Az összművészeti produkcióban 130 néptáncos és szereplő vesz részt.
A tesztüzemig védőfóliával óvják a rongálástól azokat a pannókat, amelyeken élőben lesz követhető a városi buszok érkezése, illetve a menetrend. Az összesen harminc ilyen pannóból eddig huszonkettőt szereltek fel.
Fának hajtott autójával egy 21 éves, balánbányai fiatalember a Balánbánya–Csíkszentdomokos közötti úton szombaton délelőtt. A balesetben személyi sérülés nem történt, csak anyagi kár keletkezett, a sofőr szervezetében azonban alkoholt mutattak ki.
Nagyboldogasszony napján, a kontumáci búcsú ünnepén avatták fel Gyimesbükkben Dani Gergely esperes-plébános mellszobrát. A templomépítő pap örökségét a hit, a magyar oktatás és a közösség megmaradásának példájaként idézték fel.
Csak néhány ajtót kellene kinyitni – vagy mégsem? Nyáron napozóhellyel bővülhetne a Csíki Csobbanó, ám ami egyszerű ötletnek tűnik, az a városvezetés szerint műszaki, engedélyezési és szervezési kérdések sorát veti fel.
Megkezdődtek a felújítási munkálatok a csíkszeredai Levendula utcában, emiatt forgalomkorlátozásokat vezettek be.
Erdély és az Oszmán Birodalom közel másfél évszázados kapcsolatának kulturális örökségét mutatja be a Csíki Székely Múzeum új időszaki kiállítása.
Több mint két éve vásárolta meg a csíkszeredai önkormányzat a zsögödi városrészben épült lovardát, amelyet azóta lovas egyesület bérel és működtet. Fejlesztésekre, felújításokra jelenleg nincs pénz, noha szükség lenne rá.
Noha közel egy éve elkészültek, csak most lehet átvenni az építőtől a Csíkcsicsóban felújított közel 6 kilométeres útszakaszt és több hidat, mert a pénz egy része hiányzott. Az önkormányzat kormánytámogatást kap, így fizethet.
Pályázatokat készít elő a csíkszeredai önkormányzat a Központi Fejlesztési Régióhoz, miközben több fontos beruházás ügyében is döntött a hétfői rendkívüli tanácsülésen. A testület kisajátításról is szavazott.
szóljon hozzá!