
Bíró Tamás (középen) szerint Székelyudvarhely a térség gazdasági epicentrumává vált
Fotó: Veres Nándor
Ötvenhárom beszállító és közel négyszer annyi viszonteladó vett részt a huszonöt éves Elan-Trió Kft. székelyudvarhelyi árubörzéjén, amelyet gazdaságfejlesztési, kereskedelemösztönzési céllal tartottak meg, immár ötödik alkalommal. Az eseményen több száz üzletkötés valósult meg, közel egymillió euró értékben. A rendezvényt a Közép-Európai Gazdaságfejlesztési Hálózat Nonprofit Kft. is támogatta.
2018. október 17., 15:192018. október 17., 15:19
2018. október 17., 15:202018. október 17., 15:20
„Évente egyszer szoktuk megrendezni ezt az árubörzét, amelynek hídépítő jellege van, hiszen ilyenkor találkoznak a viszonteladóink és a több országból érkező beszállítóink” – mondta Fazakas Attila, az Elan-Trió Kft. adminisztrátora. Ilyenkor lehetőség nyílik beszélgetni a termékfejlesztésekről, a beszállítók képet kapnak a konkrét igényekről.
„Az év többi részében tőlünk vásárolják meg a termékeket a viszonteladók, de itt egy napig lehetőségük van direktben, alacsonyabb áron rendelni, és mi vállaljuk a kiszállítást a partnerünkhöz legközelebb lévő lerakatunkig” – magyarázta. Rámutatott, azért is jó az árubörze, mert átláthatóbb lesz a vállalat tevékenysége. A zárt körű rendezvényen a Geréb Harmat által vezetett népdalcsoport, valamint Simó Annamária és Keresztes Ildikó is fellépett.
Gálfi Árpád polgármester köszöntőbeszédében hangsúlyozta, az árubörze nagyszerű alkalom arra, hogy a kisebb vállalkozók tisztább jövőképpel gazdagodjanak és egyre tudatosabban forgalmazzák a helyben megtermelt javakat. Ez pedig egész Székelyföldet megerősíti.
Tóth László, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának vezetője kijelentette, a rendezvény megléte azt mutatja, hogy Székelyudvarhely és Udvarhelyszék gazdasági téren is az élen jár. „Fontos rendezvénynek tartom ezt a román–magyar és magyar–magyar kapcsolatok szempontjából is” – fogalmazott, hozzátéve, hogy ha sok üzlet köttetik, az Székelyföldnek, Romániának és Magyarországnak is gyümölcsöző eredménnyel jár. Az árubörze lehetőséget teremt arra, hogy a minőségi magyar termékek piacra találjanak – közölte.
Székelyudvarhely méltán kiérdemelte a kereskedelmi és gazdasági epicentrum nevet, már csak az elmúlt hónapban megtartott üzleti rendezvények által is – jelentette ki Bíró Tamás, a Közép-európai Gazdaságfejlesztési Hálózat Nonprofit Kft. stratégiai igazgatója. Hangsúlyozta, az Elan-Trió méltán lehet az egyik mozgatórugója a székelyföldi gazdaságfejlesztés eredményeként megvalósuló termékértékesítésnek. Közölte, nagyon fontos, hogy a fogyasztók minőségi termékeket vásároljanak, erre pedig garancia lehet az említett vállalat, valamint a börzén megjelent, minőségi árut gyártó és forgalmazó cégek.
Orosz-Pál Levente, a Közép-európai Gazdaságfejlesztési Hálózat Nonprofit Kft. regionális irodájának vezetője rámutatott, céljuk a Kárpát-medencei gazdasági kapcsolatok erősítése, a térségben lévő országok közötti együttműködés dinamizálása. Középtávú terveik között szerepel egy exportorientált közép-európai régió létrehozása. Ezekben működnek együtt az Elan Trió Kft.-vel is.
(X)
Nem emelnek vádat a Tik-Tokon a romániai magyarokat alpári hangnemben gyalázó, Budapestre kergetni kívánó férfi ellen. Nicolae Vădineanu ugyanis a Tulcea megyei ügyészség szerint sem követett el bűncselekményt.
Közel 30 ezer lejre bírságoltak hétfőn a közutakat ellenőrző rendőrök, ugyanakkor több mint 6000 lejre szabtak ki büntetést az állatok védelmére szakosodott kollégáik – közli a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság.
Az első év a rendrakásról és az új alapok megteremtéséről szólt – 2024 október végén vette át második mandátumát Nagy Zoltán. Évértékelő sajtótájékoztatót tartott Gyergyószentmiklós polgármestere.
Meleggel indult a hét Erdélyben, de nem tart sokáig a kellemes idő: kedden markáns lehűlés érkezik, a nappali csúcsok 12 fok körül alakulnak. A hét második felében pedig már fagyos hajnalokra és elszórtan csapadékra is számítani lehet.
Székelyföld területi autonómiája nem áll ellentétben a román alkotmánnyal, csak annak téves értelmezéseivel és a politikai gyakorlat torzulásaival – állapította meg hétfőn kiadott állásfoglalásában a Székely Nemzeti Tanács (SZNT) elnöke.
Sorin Grindeanu, a Szociáldemokrata Párt ügyvivő elnöke hétfőn közölte, hogy expártelnökként Victor Ponta is részt fog venni a PSD-kongresszuson.
A számvevőszéknek a fejlesztési minisztériumban végzett vizsgálata ellentétes az RMDSZ álláspontjával, mivel a jelentés az önkormányzatok összevonását készíti elő. Antal Árpád szerint a lakosságszámon alapuló megközelítés hátrányos a magyar közösségekre.
Beazonosította a rendőrség a focihuligánokat, akik Etéd és Szentábrahám községekben, ugyanakkor Szentegyházán rongáltak székely zászlókat nagyjából egy hónapja a Kolozsvári U és az FK Csíkszereda mérkőzésének napján.
Az Erdélyi Magyar Írók Ligája Irodalom és közösség 2025–26-os programsorozatának részeként november 6-án, csütörtökön 18 órakor Borcsa János irodalomkritikus új kötetét mutatják be a kézdivásárhelyi Vigadó dísztermében.
A legfőbb ügyészség ügyészei és a rendőrség gazdasági bűnözés elleni osztályának nyomozói hétfő reggeltől hat Bihar megyei helyszínen, a Ioan és Viorel Micula testvérpár tulajdonában lévő European Food and Drinks Groupnál tartanak házkutatást.