Fittyet hányt a rendőri intézkedésekre egy erdővidéki férfi, de most a rendőrségi fogdában józanodhat. De nemcsak ő volt az, aki aznap kockáztatott és rajtavesztett.
Kevesebb mint egy hónapja ittas autóvezetésen érték, de most ismét alkoholos befolyásoltsággal indult útnak autójával egy 70 éves férfi. Egy másik, szintén ittas autós egy biciklist ütött el, aki szintén alkoholos befolyásoltság alatt közlekedett.
Idén kilencedik alkalommal gyűltek össze szeptember végén a fogyatékkal élő és nehéz sorsú fiatalok Csíkszeredában, hogy karbantartási munkálatokat végezzenek az Ifjúsági parkban. Az Elfi Egyesület szervezésében lezajlott akción közel 80-an vettek részt.
Idén is ünnepségeket szerveznek Gyergyószentmiklóson az idősek világnapja alkalmából: köszöntik a legidősebb polgárokat, valamint azokat is, akik idén ünneplik az 50. házassági évfordulójukat.
Jogosítvány nélküli fiatalembert kaptak el autóvezetés közben Maroshévízen csütörtök este – adja hírül a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Közel egy tonnányi autó bontásból származó hulladékot találtak egy gyergyószentmiklósi vállalat telephelyén szerdán a hatóságok. Mint kiderült a cégnek nem volt engedélye a veszélyes hulladékok tárolására.
Barót Város Önkormányzata kezdeményezésére, Barót és a hozzátartozó települések egyházközségei, oktatási és kulturális intézményei, illetve a szociális szférában tevékenykedő civil szervezetei képviselőinek együttműködésével október 1-én, vasárnap 16 órától, az idősek világnapján első alkalommal szervez köszöntő ünnepséget Baróton, a posta mögötti (Kisboldogasszony utcai) parkban.
Közel kétszáz 17 évesnél idősebb, a Hargita megyei gyermekvédelmi rendszerben felnövő fiatal áll komoly döntés előtt: megkezdje független életét, vagy még maradjon a rendszerben.
Megkezdi elnöki munkáját Szigyártó János-Nimród az RMDSZ Zabola Községi Szervezetének élén, akinek a szeptember 28-án megtartott tisztújító közgyűlésen jelenlévők szavaztak bizalmat. A község alpolgármestere a következő négy évben az újonnan megszavazott választmánnyal folytatja a közösségépítő munkát.
Nagy mennyiségű mosószert, kávét és zárjegy nélküli cigarettát is lefoglalt a rendőrség csütörtökön, miután több helyszínen is házkutatást tartottak – adja hírül a Hargita Megyei Rendőr-felügyelőség.
A kovásznai Kőrösi Csoma Sándor Diákszínpad legújabb bemutatója a Petőfi-év jegyében született. Ezúttal nemzeti költőnk János vitéz című halhatatlan darabját vitték színre, és szeretettel ajánlják minden korosztálynak.

Nem tétlenkedett a gyimesközéploki önkormányzat: mindössze három nappal azt követően, hogy egy áradás miatt megszűnt a Jávárdi-vízesés, sikerült visszaterelni a zuhatagot tápláló patakot a régi medrébe.
Marosvásárhely Polgármesteri Hivatala a városi tömegközlekedést működtető Közszállítási Vállalattal közösen tájékoztatja az utazóközönséget, hogy 2023. október 1-től új buszmenetrend lép érvénybe Marosvásárhelyen.
„Ha helyi termelők termékeit választjuk, akkor egyszerre teszünk az egészségünkért, növeljük életminőségünket, és hozzájárulunk közösségünk gazdasági növekedéséhez is” – vallja Andorkó Attila kénosi unitárius lelkész.
2520 napon keresztül hurcolták meg Tamási Zsoltot a marosvásárhelyi, többször létrehozott és megszüntetett római katolikus felekezeti iskola igazgatóját, míg csütörtökön megszüntették a büntetőeljárást ellene.
Két autót is eltulajdonított két férfi a napokban Kézdivásárhelyen és Nyújtódon. A filmbe illő esetek felderítése során kiderült, hogy az egyik gyanúsítottnak ráadásul jogosítványa sem volt. Mindketten előzetes letartóztatásba kerültek.
Nyújtózkodik a rekordkürtős, sokkal hosszabb lesz, mint tavaly; átalakul a cukros csemege, aranyos-ropogós, sajtos kéreggel borított sós kürtőssé változik – az október 6–8. közötti 5. kürtőskalács-fesztivál ismét zsongást és ízkavalkádot ígér.
Szeptember 28-án, csütörtökön, autótolvajt fogott a kézdivásárhelyi rendőrség. Nem közülünk való.
Közúti baleset történt az A3-as autópálya Marosvásárhely–Kolozsvár közötti szakaszán, Radnót közelében pénteken dél körül: egy személy súlyosan megsérült.