
A Brassói úton forgalmi változásokra van szükség
Fotó: Pinti Attila
Idén a megvalósíthatósági tanulmány és a kiviteli tervek készülnek el, az új körforgalom kialakítása csak jövőben kezdődhet a csíkszeredai Brassói úton. A forgalmi változásra nagy szükség van a torlódások megelőzése érdekében.
2024. február 08., 21:062024. február 08., 21:06
Noha a Ligat híd átadásával jelentősen csökkent az a nyomás, ami a Csíkszeredán észak-déli irányban áthaladó teherforgalmat is elvezető Brassói útra nehezedett, az új körforgalom építésére ugyanolyan szükség van, mint korábban. Mert amíg a Baromtér utca irányából megritkult a vasúti aluljárón át érkező gépkocsik száma, a Zöld Péter utca csatlakozása esetében ez nem mondható el:
A helyzeten könnyítő körforgalom kiépítésének elképzelése már több évvel ezelőtt, még a korábbi városvezetés idejében felmerült, de még nem jutott el a kivitelezésig. 2022-ben állapították meg, hogy a kétszer két útsáv nem elég egy megfelelő méretű körforgalom kialakításához, még ideiglenes formában sem, mert akkor ott az útpálya kétsávosra szűkülne, így lassítva a forgalmat, megnehezítve a kamionok áthaladását.
Fotó: Pinti Attila
Ezért
Az elképzelés első akadálya akkor jelentkezett, amikor a bővítéshez szükséges közterület egy részét elfoglaló vállalkozás tavaly vonakodott ezt felszabadítani, és a egyeztetések után csak akkor gondolta meg magát, amikor a városháza kilátásba helyezte, hogy bírósági végrehajtóhoz fordul.
Mivel forgalmi átalakítással járó beruházásról van szó, a munkálathoz megvalósíthatósági tanulmány, illetve műszaki tervek elkészítésére van szükség, az ezekhez szükséges összegeket pedig belefoglalják a város idei költségvetésébe – közölte érdeklődésünkre Bors Béla. Csíkszereda alpolgármestere szerint így idén a közbeszerzési eljárás lefolytatása után minden szükséges dokumentáció elkészülhet, és jövőben a kivitelezés érdekében is kiírják a licitet. Ez azt jelenti, hogy az új körforgalom kiépítése 2025 nyarán kezdődhet el, amennyiben szerződést írnak alá a legjobb ajánlatot benyújtó céggel.
Újraválasztották Orbán Viktort a Fidesz elnökének, a párt szombaton Budapesten megtartott 32. tisztújító kongresszusán. A küldöttek titkos szavazáson 737 érvényes voksból 729-cel erősítették meg tisztségében az egyetlen jelöltként induló pártelnököt.
A Fidesz szombati tisztújító kongresszusán Orbán Viktor elismerte, hogy a választási vereségért őt terheli a felelősség, ugyanakkor bírálta az új kormány politikáját, és arról beszélt, hogy az ország politikai és gazdasági káosz felé tart.
A bányászjárás áldozatai előtt tisztelgett szombaton Nicușor Dan államfő Bukarestben. Az elnök szerint az 1990-es események a román demokrácia egyik legsötétebb fejezetét jelentik.
Június 13-tól életbe léptek a közösségi együttélési normák megsértéséről szóló törvény módosításai, amelyek szigorúbb fellépést tesznek lehetővé a szomszédokat zavaró magatartásokkal szemben.
Negyvenhárom személyt evakuált a katasztrófavédelem szombat reggel egy temesvári négyemeletes tömbházból, miután az egyik földszinti lakásban robbanás történt, amelyet tűz követett.
Életének 86-ik évében elhunyt Nagy Antal csíkszeredai pedagógus, a csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium egykori matematika- és fizikatanára.
Benyújtották az Országgyűlésnek a közmédia átalakítására vonatkozó törvényjavaslatot pénteken, a javaslat teljesen átszervezné a közmédia intézményrendszerét.
Ismét 9 lej alá csökkent a standard benzin literenkénti ára a romániai töltőállomásokon, miután az elmúlt napokban mindegyik kúthálózat jelentősen mérsékelte árait. Gázolajat továbbra is 9 lej fölötti áron tankolhatunk.
Négy férfinél tartottak házkutatást a Kovászna megyei rendőrök Maros és Beszterce-Naszód megyében: az illetőket azzal gyanúsítják, hogy ellopták egy 84 éves sepsiszentgyörgyi nő 14 ezer eurós megtakarítását.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) nem szavaz bizalmat a parlamentben Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök kormányának – közölte Dominic Fritz pártelnök az alakulat Politikai Bizottságának pénteki ülése után.
szóljon hozzá!