
Archív
Fotó: Veres Nándor
Nagy múltú és rangos nemzetközi kertészeti versenyre nevezett be Csíkszereda. Az Entente Florale Europe – Európai Virágos Városok és Falvak megmérettetésére Romániából egyetlen településként jelentkezett a hargitai megyeszékhely.
2024. február 09., 08:432024. február 09., 08:43
2024. február 09., 08:562024. február 09., 08:56
Az Association Européenne pour le Fleurissement et le Paysage (AEFP) nemzetközi szervezet által irányított környezetvédelmi verseny 49 éve indult útjára. Kezdetben a közterek, a környezet szépségén, rendezettségén volt a hangsúly, ám a világban zajló folyamatos változások a verseny újragondolását és korszerűsítését eredményezték. A nemzetközi zsűri ma már széles körű szempontrendszer alapján ítéli oda a benevezett településeknek az elismeréseket – írja sajtóközleményben a csíkszeredai városháza.
A verseny kapcsán a héten zajlott az első megbeszélés a kiíró nemzetközi szervezet képviselői, valamint a városháza részéről Bors Béla alpolgármester, Burista Csilla, a városi kertészet vezetője és Xántus Szidónia tanácsadó részvételével. Ennek keretében ismertették a verseny részleteit, illetve a zsűrizési szempontokat is.
Az értékelés során figyelembe veszik
az önkormányzat stratégiáit, településrendezési terveit;
zöldfelület-fejlesztési, környezetvédelmi programjait;
a fenntartható fejlődésre, a korszerű hulladékfeldolgozásra, az épített és természeti örökség megőrzésére, gyarapítására irányuló törekvéseket;
legfőképp pedig az olyan kulturált, virágokkal, zöld növényekkel díszített tiszta környezet megteremtését, amelyek a települést az eljövendő generációk számára is széppé és élhetővé teszi.
A versenynaptár szerint a szakmai zsűri július elejéig látogatást tesz Csíkszeredába, és a fenti szempontok alapján minősíti a várost. Fontos, hogy az értékelés nem csupán a pillanatnyi állapotról szól majd, hanem egy folyamatról, amelyben a városlakók is meghatározó szerepet játszhatnak.
A verseny, melynek eredményhirdetése szeptemberben várható, remek lehetőséget kínál Csíkszereda bemutatására az európai közösség előtt – olvasható a városháza közleményében.
A városi kertészet egyébként 2022 novemberében első díjat nyert a Virágos Magyarország versenyen.

Első díjat nyert a csíkszeredai városi kertészet a Virágos Magyarország versenyén, a 40 ezer fős települések kategóriájában. Nemcsak a virágos közterületeket vették figyelembe, hanem sok más szakmai szempont szerint értékelt a verseny zsűrije.
Utcán sétáló kendőzött szépségekről ír a korabeli sajtó Gyergyószentmiklós vonatkozásban, Csíkszeredában szálloda is fungált bordélyként. Bizony, e tekintetben Csík vármegyében sem voltak szemérmesebbek az emberek, mint máshol Székelyföldön.
A magyarországi országgyűlési választásokon leadott összes szavazatot megszámolták szombatra, a Tisza pedig növelni tudta a képviselői mandátumainak számát, a kétharmad pedig még egyértelműbb lett.
A Magyar Polgári Erő (MPE) a Magyarországon „ellenzékbe kényszerült nemzeti pártok” mellett marad – közölte szombaton a párt ügyvivő elnöksége.
Életveszélyesen megsérült egy férfi egy közúti balesetben szombat este, miután lesodródott az autó az úttestről és a tetejére fordulva állt meg. A súlyos sérültet helikopterrel szállították kórházba.
A mezőgazdasági kifizetési ügynökség (APIA) nevében küldött hamis telefonos és online szöveges üzenetekre figyelmeztet a mezőgazdasági minisztérium.
Friss jogosítvány a zsebben, de a valódi vezetési rutin még sehol? Nem vagy ezzel egyedül. Pont erre a helyzetre érkezik hamarosan a Megtanítalak vezetni című videós sorozatunk.
Idén március végéig több mint 8000 tűzesethez riasztották a hivatásos tűzoltókat – számolt be szombaton a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Ismeretlen tettesek felgyújtották Mircea Dinescu költő Cetate községbeli faházát. A rendőrség nyomozást indított az ügyben.
Éles hangon bírálta Sorin Grindeanu szociáldemokrata pártelnök Ilie Bolojan miniszterelnököt a bizonyos állami vállalatok tőzsdére vitelére vonatkozó szándéka miatt.
Az áram- és földgáztermeléssel és -szállítással kapcsolatos, mintegy 3,5 milliárd dollár értékű beruházásokat jelentett be szombaton Bogdan Ivan energiaügyi miniszter.
szóljon hozzá!