
Sok virágpalántát maguk termelnek meg, szaporítanak, így olcsóbb, mint megvásárolni. Munkájukat ismertette a csíkszeredai városi kertészet vezetője, Burista Csilla
Fotó: Veres Nándor
Első díjat nyert a csíkszeredai városi kertészet a Virágos Magyarország versenyén, a 40 ezer fős települések kategóriájában. Nemcsak a virágos közterületeket vették figyelembe, hanem sok más szakmai szempont szerint értékelte Csíkszeredát a verseny zsűrije. Az elismerésről, és a sokrétű munkájukról a kertészet telephelyén számoltak be szerdán.
2022. november 23., 15:572022. november 23., 15:57
2022. november 23., 20:262022. november 23., 20:26
Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere kiemelte, hogy a rangos elismerés, amelyet a városi kertészet kapott a Virágos Magyarország versenyén – amelyhez a Kárpát-medence magyar települései is csatlakozhattak – a város érdeme is, hiszen számos beruházással segítették a kertészet munkáját.
Például gépesítették a közterületek, az útszéli árkok karbantartását, a város mintegy 160 ezer négyzetméternyi gyepfelületét kézzel nem is győznék kaszálni az alkalmazottak. A városi kertészetnél jelenleg 36 alkalmazott dolgozik, azonban nemcsak a kertészeti munkákat végeznek, hanem tevékenységük sokrétű, ugyanis ők tartják karban az utcabútorzatokat, a nagyszabású eseményeknél ők pakolnak ki, pakolnak el, a középületek kisebb javításait is elvégzik. „Jelenleg a város adventi koszorújának az elkészítésén dolgoznak” – tette hozzá Bors Béla, Csíkszereda alpolgármestere.
Fotó: Veres Nándor
Tőle tudjuk, hogy
A két ültetési idényben 150–200 ezer palánta, 8–10 ezer tulipánt és nárciszt ültettek ki, továbbá 20 virágos kaspót helyeztek ki.
Fotó: Veres Nándor
Burista Csilla, a városi kertészet igazgatója elmondta, idén második alkalommal a határon túli településeknek is lehetőségük nyílt részt venni a Virágos Magyarország versenyen. Idén Csíkszereda is benevezett, a 348 jelentkező mellé. Az igazgató kifejtette, külön kategóriákban értékelték a határon túli településeket, a kisebb és nagyobb városokat, községeket, ugyanis nem lehet összehasonlítani például a csíkszeredai adottságokat egy magyarországi városéval. Hozzátette, mivel hosszú a tél, a hideg időszak ezen a vidéken, ezért sokszor próbálkoznak olyan fajokkal, növényekkel, amelyek minél tovább, minél jobban bírják ezt a klímát.
– magyarázta Burista.
Fotó: Veres Nándor
A kertészet az elismerést a munkájáért megkapta, első helyezést értek el ugyanis a kategóriájukban a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) 29. alkalommal meghirdetett versenyén. A díjat a napokban Budapesten vehette át a kertészet vezetője.
A következő három napban az ország teljes hegyvidékén jelentős havazás várható, amely nyomán jelentősen megnövekszik a hóréteg és nő a lavinák kialakulásának veszélye – közölte pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Szerdán, az óév utolsó napján 267 sofőr jogosítványát és 161 gépjármű forgalmi engedélyét vonták be a rendőrök.
Nagyméretű lavina következett be pénteken a Fogarasi-havasokban a Bîlea-tó környékén, a természeti jelenséget kiváltó két síelőnek sikerült épségben megmenekülni – tájékoztattak a Szeben megyei Salvamont képviselői.
Csapadékra és szélre, hegyvidéken pedig hóviharra, újabb hóréteg kialakulására vonatkozó figyelmeztetéseket bocsájtott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat. Az első- és másodfokú riasztások szombat estig érvényesek.
Megkésve ugyan, de több Hargita megyei sípályát is megnyitottak, és szombattól újabb helyeken lehet majd szánkózni, siklani. Érdemes kihasználni a szabadnapokat és legalább egy nagy sétát tenni a szép havas tájakon.
A Kovászna megyei Bodzafordulón volt a leghidegebb péntekre virradóan, az Országos Meteorológiai Szolgálat adatai szerint mínusz 14,4 fokig esett vissza a hőmérséklet.
Az előző héthez képest egyértelműen nőtt az influenzás megbetegedések száma Hargita megye tisztifőorvosa szerint, aki azt is elmondta, ezt miért nem tükrözi a légúti megbetegedések számát összegző heti feljegyzés.
Az új évben is számos látványosnak ígérkező (és remélhetőleg maradandó élményeket is szerző) néznivalóval rukkol elő a filmipar. Év eleji maratoni összeállításunkban az általunk legjobban várt 20 amerikai filmet mutatjuk be.
Megfellebbezte az előzetes letartóztatását elrendelő bírósági határozatot az a nő, akit azzal gyanúsítanak, hogy a nagydisznódi városi kórház egyik ápolónőjének segítségével megölte az anyját.
Több mint húsz háromszéki önkormányzat támogatja szervezetten a fiatal és kisgyermekes családokat a Babakelengye-programon keresztül. 2025-ben összesen 246 család részesült ajándékcsomagban vagy vásárlási utalványban.
szóljon hozzá!