
Csak apróbb munkálatokat kell még elvégezni a nyitásig
Fotó: László Ildikó
A célegyenesben torpant meg a Korondhoz közeli Árcsón elképzelt strand: a vadiúj létesítmény nagyrészt már elkészült, ám a fejlesztési minisztérium nem utalta a megpályázott pénzeket, ezért tavaly nem zárhatták le a projektet. Így nem is nyílhatott meg a létesítmény. Hogyan tovább?
2024. február 09., 10:012024. február 09., 10:01
Közösen folyamodott kormánytámogatásért az Árcsón elképzelt strand megépítésének finanszírozása érdekében a korondi önkormányzat és a helyi iskola, hiszen a tervek szerint nemcsak a tanintézmény diákjai, hanem a lakók és a turisták is használhatnák az új létesítményt. Végül
így néhány éve elkezdődhetett a kivitelezés.
Az építkezés során elkészültek a betervezett irodák, öltözők, szálláshelyek, illetve egy felnőtt- és egy gyerekmedence. Mindemellett egy multifunkcionális sportpályát is kialakított a kivitelező. Tavaly az év első felében már a tereprendezési munkálatokat végéhez közeledett a megbízott cég, így minden jel arra utalt, hogy júliusban megnyithatják a strandot.
Ekkor Katona Mihály, Korond polgármestere a Székelyhonnak elmondta, egyszerűen nem tudnak fizetni a vállalkozónak, hiszen a fejlesztési minisztérium többszöri megkeresésük ellenére sem utalta el számukra a finanszírozási szerződésben rögzített összeget. Mivel nagy értékű tartozásról van szó, azt sem engedhetik meg maguknak, hogy a helyi költségvetésből törlesszék azt. Az elöljáró arra is felhívta a figyelmet, hogy a munkálatokat 2023-ban be kellett volna fejezni a megkötött szerződések szerint.
Újbóli megkeresésünkkor Katona Mihály közölte, a helyzetük nem sokat javult, hiszen a minisztérium nem utalta a pénzt, így a strandnál hátra maradt munkálatokat sem tudták befejezni tavaly év végéig.
– közölte az elöljáró. Hangsúlyozta, idén mindenképp szeretnék megnyitni a strandot, a bukaresti tárcánál folyatott tárgyalás eredményétől függetlenül – ha nem kapják meg a korábban megígért támogatást, akkor helyi forrásaikat használják fel a megvalósításra, esetleg önkormányzati hitelhez folyamodnak.
A polgármester rámutatott, nincs más választásuk, hiszen
A strand a helyi közösség számára is fontos, így elengedhetetlen, hogy mielőbb használhassák azt – tette hozzá.
A marosvásárhelyi bíróság elrendelte csütörtökön Cristian Pomohaci népdalénekes harmincnapos előzetes letartóztatását.
Mintegy 200 ember jelenlétében zajlott Sepsiszentgyörgy főterén a trianoni döntés évfordulójáról való megemlékezés csütörtök délután, melynek fő szónoka Toroczkai László, a Mi Hazánk pártelnöke volt.
Az RMDSZ a kormányprogram és a miniszterek listájának ismeretében dönti el, hogy megszavazza-e parlamentben az Eugen Tomac vezette kormányt – nyilatkozta csütörtökön Kelemen Hunor.
Pénteken lezárul az idei egységes mezőgazdasági támogatások közel három hónapos igénylési időszaka. Megnéztük, hogy állnak a támogatásigénylés véghajrájában a székelyföldi megyék.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) a jövő héten „komolyan” elemezni fogja az Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök által javasolt kormányprogramot és politikai konstrukciót – jelentette be az alakulat csütörtökön.
Egy hónap alatt csaknem négyszáz bevetése volt a Kovászna megyei tűzoltóságnak. A közúti balesetek mellett tűzesetekhez, valamint bajba jutott állatokhoz riasztották őket.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu csütörtökön kijelentette, hogy alakulata feltételekhez köti az új kormány támogatását.
Kovásznán szennyvíz öntött el több pincét és udvart a májusi esős időjárás során. A háromszéki szolgáltató szerint ez a szennyvízcsatorna-hálózat túlterheltsége miatt következett be, ezért bírságolást, ledugózást helyezett kilátásba.
Az RMDSZ jövő héten dönti el, hogy bizalmat szavaz-e az Eugen Tomac vezette kormánynak, miután a kijelölt miniszterelnök ismerteti a terveit – nyilatkozta csütörtökön az Agerpres hírügynökségnek Csoma Botond.
Egy férfi meghalt és egy nő megsérült csütörtök kora este a Temesvár körgyűrűjén történt közúti balesetben, amelyben három autó és egy téglákat szállító kamion ütközött össze.
szóljon hozzá!