
Képünk illusztráció
Fotó: László Ildikó
A marosvásárhelyi rendőrségnek sikerült azonosítania azt a két fiatalt, akik szerepelnek azon a videón, amely nagy port kavart a világhálón. A felvételen az látszik, hogy egy fiatal arcon rúg egy másikat. Az áldozat nem kívánt panaszt tenni az elkövető ellen. A rendőrség ennek ellenére folytatja a kivizsgálást.
2024. február 08., 18:292024. február 08., 18:29
2024. február 08., 18:392024. február 08., 18:39
Mint korában beszámoltunk róla, múlt hétvégén közölte a Maros megyei rendőrség, hogy
Az áldozatot – a világhálón közzétett videófelvétel szerint – körbevették, fejét és testét rugdosták. A gyermek kórházba került, ahol megállapították, hogy
Az eset nyomán, szerdán nyilvánosságra került egy másik videó is, amely ugyanabban a plázában készült, mint a korábbi, és amelyen azt látható, hogy
A marosvásárhelyi rendőrséghez is eljutott a videó, a hatóság pedig vizsgálatot indított, majd csütörtökön közleményben tájékoztatott az eredményéről. Kiderítették, hogy a bántalmazott fiatal 18 éves, marosvásárhelyi, míg az agresszióval gyanúsított fiatal 15 éves, szintén marosvásárhelyi. Az áldozatot tájékoztatták arról, hogy
A rendőrök – az ügyészség felügyelete alatt – folytatják a kivizsgálást, hogy kiderítsék, pontosan mi történt.
Közben a közösségi oldalakon a szülők létrehoztak egy csoportot, amelybe várják azok jelentkezését, akik tudnak valamit a magukat RSS-nek nevező csoportokról, vagy akiknek a gyermekeit bántották, megfélemlítették ezen csoportok tagjai.
Huszonöt kutyát találtak a hatóságok egy bukaresti, negyedik kerületi tömbházlakásban – tájékoztatott szerdán a kóbor kutyákkal foglalkozó állatvédelmi felügyelet (ASPA).
Megérkeztek a próbaérettségi eredményei: Maros megyében a vizsgázók valamivel több mint fele átment, míg Háromszéken a részvétel hiányosságai torzítják az összképet. Hargita megyében nem készült nyilvános összesítés.
Telefonon tárgyalt szerdán Ilie Bolojan kormányfő Magyarország megválasztott miniszterelnökével, Magyar Péterrel.
Óránként 224 kilométeres sebességgel vezető 21 éves sofőrt füleltek le a közlekedési rendőrök az A1-es autópálya Râmnicu Vâlcea és Déva közötti szakaszán, ahol a megengedett sebességhatár 130 km/óra – tájékoztatott szerdán a Hunyad megyei rendőrség.
Jóváhagyta szerdán a pénzügyminisztérium a nyugdíjasoknak szánt gyógykezelési jegyek odaítélését szabályozó tervezetet.
A szociális felügyelők márciusban országszerte 745 ellenőrzést végeztek, és 41 bírságot, illetve figyelmeztetést szabtak ki, összesen 282 ezer lej értékben a szociális ellátás terén tapasztalt szabálytalanságok miatt.
A közalkalmazottak bére a készülő új törvény szerint egy olyan mechanizmus alapján emelkedne, amelyet a munkaügyi és a pénzügyminisztérium határozna meg a gazdasági növekedés, az infláció és a költségvetési mozgástér figyelembevételével.
Mintegy 44 millió lej jut idén a háromszéki önkormányzatok költségvetésének kiegyensúlyozására. A keretösszeget a polgármesterekkel való egyeztetés után osztotta el a megyei tanács úgy, hogy minden község kapjon legalább 200 ezer lejt.
Előzetes letartóztatásba helyeztek egy 46 éves Arad megyei férfit, aki a nyomozók szerint két éven át szexuális erőszakot követett el élettársa kislánya ellen.
szóljon hozzá!