
Képünk illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Előzetes letartóztatási parancsot adott ki a marosvásárhelyi bíróság három 16 és 17 éves fiatal nevére egy 13 és egy 14 éves gyermek súlyos bántalmazása miatt.
2024. február 02., 13:042024. február 02., 13:04
A Maros megyei rendőrség pénteki tájékoztatása szerint egy 14 éves fiú édesanyja január 23-án feljelentést tett a rendőrségen, miután több fiatal fizikailag bántalmazta a gyermekét az egyik marosvásárhelyi parkban.
Február 1-jén a rendőrség négy házkutatást tartott az ügyben négy gyanúsított lakásán, Marosvásárhelyen és Ákosfalván. A nyomozás során kiderítették, hogy egy 14, egy 16 és két 17 éves fiatal több társukkal együtt megbeszélt egy találkozót a kiskorúval, akit aztán
A nyomozás során az is kiderült, hogy az egyik 17 éves fiú tavaly novemberben hasonlóan bántalmazott egy 13 éves gyermeket, 8–9 napon belül gyógyuló sérüléseket okozva – írja az Agerpres hírügynökség a rendőrség pénteki tájékoztatására hivatkozva.
A négytagú csoport három – 16 és 17 éves – tagját őrizetbe vették, majd elrendelték az előzetes letartóztatásukat. Ütlegelés és egyéb erőszakos tettek gyanúja miatt vizsgálódnak ellenük.
A kormány csütörtökön 620 millió lejes keretet hagyott jóvá a mezőgazdaságban felhasznált gázolaj jövedéki adójának támogatására.
Több mint 131 000 diák iratkozott be a jövő héten kezdődő próbaérettségire, amelyet a végzős középiskolai osztályokkal rendelkező iskolák 95,16 százalékában szerveznek meg – tájékoztatott csütörtökön az oktatási minisztérium.
Mindhárom szakaszon elkezdődött a munka a Hargita Megye Tanácsa által megrendelt, nagyszabású udvarhelyszéki útfelújításon. Noha nem lesznek a legmélyrehatóbbak a műszaki megoldások, azért jól járható utakat ígérnek.
Csütörtök délután folytatódott az idei költségvetés tervezetének vitája a parlament költségvetési-pénzügyi bizottságaiban, miután a kormánykoalíció vezetői a reggeli egyeztetésen megoldást találtak a szociális csomag finanszírozására.
Akár 10 százalékkal is emelkedhet a hónap végéig a kenyér és a pékáru ára Romániában az üzemanyagok drágulása és az élelmiszeripart védő kormányzati intézkedések hiánya miatt – nyilatkozta csütörtökön a Rompan munkaadói szervezet elnöke.
Megkezdődött a csomagok postázása a levélszavazatra jogosult magyar állampolgárok számára. A szavazólapokat legkésőbb április 12-ig kell kitöltetni és leadni. Mutatjuk a leggyakoribb hibákat, és azt is, miként kerülhető el az érvénytelen szavazat.
Fontos üzenetre hívja fel a figyelmet Bölöni László: a levélszavazás során egy apró hiba is elegendő lehet ahhoz, hogy a voks érvénytelenné váljon.
A kormánykoalíció vezetőinek csütörtöki ülésén született megállapodás a kiszolgáltott helyzetű személyek számára jelent győzelmet – nyilatkozta Kelemen Hunor.
Bejelenti az energiaárakra vonatkozó intézkedéscsomagot a kormány a következő napokban – jelentette ki csütörtökön Nicușor Dan.
Erdélyben elsőként rendeznek átfogó mesterséges intelligencia-konferenciát: a TransylvanAI rendezvényen az MI oktatásra, iparra, egészségügyre és turizmusra gyakorolt hatása kerül terítékre. Bárki részt vehet rajta, csupán regisztráció szükséges.
szóljon hozzá!