
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Nyolc személy, köztük három gyermek sérült meg egy szerda délután az 1-es országút Kolozsvár-Nagyvárad szakaszán, a Kolozs megyei Magyarkapus településen történt közúti balesetben – tájékoztatott a Kolozs megyei tűzoltóság.
2023. augusztus 23., 19:082023. augusztus 23., 19:08
Az első vizsgálatok szerint egy 37 éves kolozsvári férfi vezette személygépkocsi Kolozsvár felé tartva összeütközött egy szemből jövő másik személygépkocsival, amelyet egy 45 éves Bihar megyei férfi vezetett – számol be az Agerpres.
Az tűzoltóság szerint a mentőszolgálat és a SMURD több csapata is kiszállt a helyszínre. A katonai tűzoltók beavatkozására is szükség volt, mert négy személy a roncsok közé szorult.
A mentősök a helyszínen sürgősségi ellátásban részesítettek egy másik 20 év körüli férfit és három kiskorút.
Összesen nyolc személyt szállítottak kórházba, köztük a két sofőrt és három kiskorút is – tájékoztatott a tűzoltóság.
Kéteurós jegyet kell fizetni a Trevi-kúthoz látogató olasz és külföldi turistáknak február elsejétől – jelentette be Roberto Gualtieri római főpolgármester pénteken.
A munkaügyi minisztérium javaslata szerint 2026-ban 90 ezer új vendégmunkást fogadhat be Románia az Európai Unión (EU) kívüli országokból.
A külföldön élő román állampolgárok 2013-tól és 2025 közepéig mintegy 60 milliárd eurót utaltak haza, ami több mint kétszerese a Románia számára elérhető uniós helyreállítási forrásoknak – derül ki Cristian Popa pénteken közzétett elemzéséből.
Jogerősen 9 hónap letöltendő börtönbüntetésre ítélte Wiz Khalifa amerikai rappert csütörtökön a Konstanca megyei ítélőtábla veszélyes drogok saját használatra való birtoklása miatt.
Vádat emeltek egy férfi ellen Magyarországon, aki két autót is átvett szerelésre, ám a problémák megoldása helyett alkatrészeket szerelt ki a kocsikból, amelyek így használhatatlanná váltak.
Tömegpusztító fegyverré nyilvánította Donald Trump amerikai elnök a törvénytelen úton előállított fentanilt és alapösszetevőit hétfőn.
A rendező és felesége szúrt sérüléseket szenvedett, Los Angeles rendőrségének képviselője egyértelmű gyilkosságról beszélt.
Súlyos pszichés károkat okozhatnak az áldozatokban a közösségimédia-felületeken időről időre felbukkanó veszélyes trendek.
A román külügyminisztérium hétfő délután közölte, hogy életét vesztette a Tenerifén óriáshullámok által elsodort másik román állampolgár is.
Megerősítette hétfőn a külügyminisztérium, hogy óriáshullámok okozták egy román állampolgár halálát Tenerifén.
szóljon hozzá!