
Fotó: Boda L. Gergely
Markó Béla miniszterelnök-helyettes, az RMDSZ elnöke szerdán azt nyilatkozta, hogy nem örvend Tőkés László pártalapítási szándékának, értékelése szerint „ez egy nagyon nagy hiba” és emlékeztetett, hogy Tőkést az RMDSZ listáján választották EP képviselőnek.
2010. október 06., 18:132010. október 06., 18:13
Fotó: Boda L. Gergely
Markó aradi sajtótájékoztatóján beszélt arról, hogy Tőkés László néhány évvel ezelőtt is próbált pártot alapítani, a Magyar Polgári Pártot támogatta, de rájött, hogy nem sikerült elérnie célját, és mégis most új párttal próbálkozik.
„Azt hiszem nagyon nagy hiba Tőkés és kollégái részéről egy új párt alapítása. Alternatívát akarnak, de csak az RMDSZ-en kívüli csoport további megosztását érik el. Láthatják, hogy nem örvendek, mi együttműködést ajánlottunk Tőkés Lászlónak, az RMDSZ listáján jutott be az EP-be, s most arra ébredünk, hogy elégedetlen” – emelte ki Markó.
Az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) elnöke Tőkés László EP-képviselő és Toró T. Tibor ügyvezető elnöke vasárnap jelentette be: az EMNT új, „autonomista” magyar pártot szeretne létrehozni.
Tőkés László EMNT-elnök az EMNT Nagyváradon lezajlott, kétnapos választmányi ülésének végén leszögezte: az EMNT vezetői arra a következtetésre jutottak, hogy szükséges egy új magyar párt létrehozása, hiszen szerinte „sem az RMDSZ, sem a Magyar Polgári Párt (MPP) nem képviseli az erdélyi magyarság nemzeti érdekeit”.
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kormányközi nukleáris energetikai együttműködési megállapodást ír alá amerikai kollégájával, Marco Rubióval – közölte a tárcavezető pénteken Washingtonban.
Intercity vonat ütközött személyautóval a Pest vármegyei Szentmártonkátán, a Vasútsoron lévő vasúti átjárónál kedd este romániai idő szerint tíz óra után, a járműben utazó hat ember közül öten életüket vesztették.
Elhunyt Dick Cheney, az Egyesült Államok korábbi alelnöke, védelmi minisztere és republikánus kongresszusi képviselője – jelentette be családja kedden.
A római belvárosban hétfőn összeomlott középkori torony romjai alá szorult román munkás meghalt a kórházban, miután több mint tíz órával a baleset után élve kiemelték a romok közül.
A magyar miniszterelnök november 7-én Donald Trump amerikai elnök vendége lesz a Fehér Házban, a találkozón energetikai, gazdasági, pénzügyi együttműködésről és a béke lehetséges kimenetéléről is tárgyalnak majd.
Elfogytak a rendelkezésre álló jegyek a magyar labdarúgó-válogatott utolsó világbajnoki selejtezőmérkőzésére, melyet az ír csapattal játszik november 16-án a Puskás Arénában. Székelyföldi szurkolóknak is sikerült jegyet vásárolniuk.
Nyolc magyar és két német állampolgár, valamint a kenyai kapitány tartózkodott azon a kisrepülőgépen, amely lezuhant kedden Kenya partvidékén, a légikatasztrófának nincsenek túlélői – közölte a gépet üzemeltető Mombasa Air Safari légitársaság.
Súlyos börtönbüntetésekre ítéltek hétfőn Skóciában öt román állampolgárt szexuális bűncselekményekért, embercsempészetért és kelet-európai nők prostitúcióra kényszerítéséért.
Lemondott vasárnap Andreja Katic szlovén igazságügyi miniszter és Bostjan Poklukar belügyminiszter, miután előző nap hajnalban az ország délkeleti részén található Novo Mesto városban meggyilkoltak egy férfit.
Tesztelték a Burevesztnyik hiperszonikus, pilóta nélkül manőverező repülőgépet október 21-én – jelentette Valerij Geraszimov, az orosz fegyveres erők vezérkari főnöke Vlagyimir Putyin elnöknek vasárnap egy vezetési ponton.