
Képünk illusztráció
Fotó: Rosta Tibor/MTI
A stratégiai Kommunikációs Csoport (GCS) szerda délelőtti tájékoztatása szerint 508-ra nőtt a koronavírusban elhunytak száma Romániában.
2020. április 22., 11:242020. április 22., 11:24
2020. április 22., 22:042020. április 22., 22:04
Koronavírus-helyzet
| Székelyföld | Románia | ||
| Hargita | 17 | Országos | 9710 |
| Kovászna | 168 | Elhunyt | 524 |
| Maros | 312 | Gyógyult | 2406 |
22.00 – Öt halálesetről adott hírt szerdán késő este a Stratégiai Kommunikációs Csoport, amelyek kapcsolatba hozhatók a koronavírus-fertőzéssel. Az elhunytak között van egy Kovászna megyei áldozat is. Ezzel 524-re emelkedett az áldozatok száma Romániában.
19.05 – További három beteg vesztette életét koronavírus-fertőzéssel kapcsolatba hozhatóan – közölte szerdán késő délután a Stratégiai Kommunikációs Csoport. Meghalt egy 51 éves, Ialomița megyei férfi, egy 52 éves, Bákó megyei nő, illetve egy 65 éves, szintén Bákó megyei nő. Mindhárom fertőzött cukorbeteg volt, ketten pedig magas vérnyomással is küszködtek. Ez utóbbi három halálesettel együtt immár 519-en vesztették életüket Romániában koronavírus-fertőzéssel kapcsolatba hozhatóan.
16.00 – Újabb négy koronavírus-fertőzött elhalálozását jelentette szerdán a Stratégiai Kommunikációs Csoport (GCS), ezzel 516-ra nőtt a betegség halálozás áldozatainak száma. Négy férfi elhalálozásáról számoltak be, ők 58 és 93 év közöttiek voltak.
Meghalt egy 93 éves, Suceava megyei férfi, egy 69 éves, Suceava megyei férfi, egy 58 éves, Argeş megyei férfi és egy 73 éves, Galac megyei férfi. Valamennyien más betegségekben is szenvedtek.
15.30 – További 5 koronavírussal diagnosztizált személy halt meg – közölte szerdán a Stratégiai Kommunikációs Csoport (GCS). Ezzel 512-re emelkedett azoknak az igazolt fertőzötteknek a száma Romániában, akik nem élték túl a betegséget. Legutóbb öt férfi halt meg. A legfiatalabb közülük 44, a legidősebb 70 éves volt.
Meghalt egy 62 éves, Konstanca megyei férfi, egy 52 éves, Bihar megyei férfi, egy 44 éves, Fehér megyei férfi, egy 70 éves, Galac megyei férfi és egy 49 éves, Temes megyei férfi, valamennyien más betegségekben is szenvedtek – számol be az Agerpres a hivatalos tájékoztatásra hivatkozva.
13.00 – Meghaladta a 9700-at az elmúlt 24 óra alatt az igazolt koronavírus-fertőzöttek száma Romániában, az ország területén eddig 508 elhalálozást jegyeztek – közölte kedden 13 órakor a Stratégiai Kommunikációs Csoport (GCS).
12.00 – Meghalt egy 62 éves, koronavírussal fertőzött konstancai orvos – közölte az egészségügyi minisztérium. A férfi a konstancai megyei sürgősségi kórház belgyógyászati részlegének orvosa volt. Mivel COVID-19-re utaló tünetei voltak, elvégezték a laboratóriumi tesztet, amely április 8-án igazolta a koronavírussal való fertőzöttséget. Az orvos április 21-én hunyt el a fővárosi Matei Balş járványtani intézetben. A férfi állapotát kóros elhízás súlyosbította. Ez az 508-ik, koronavírussal diagnosztizált személy Romániában, aki nem élte túl a betegséget.
11.00 – Legutóbb hat nő és három férfi halt meg, közülük a legfiatalabb 32, a legidősebb 83 éves volt. Mindannyian több más betegségben is szenvedtek, a 32 éves áldozat a Maros megyei Nyárádkarácsonban kialakult fertőző góchoz tartozott, és kóros elhízás súlyosbította állapotát – írja az Agerpres hírügynökség.
Bekérették a román nagykövetet az orosz külügyminisztériumba – jelentette be csütörtökön Maria Zaharova külügyi szóvivő az Interfax hírügynökség tájékoztatása szerint.
Hőhullám sújtja Európát, szerdán megdőlt a júniusi hőségrekord Nagy-Britanniában. Az elmúlt napokban Spanyolországban is megdőlt a júniusi átlaghőmérsékleti rekord.
Rekordmennyiségű, 19 millió hordónyi kőolajat szállítottak át hétfőn a Hormuzi-szoroson – írta Donald Trump amerikai elnök kedden közösségi oldalán.
Távozik a kormányzó brit Munkáspárt éléről Keir Starmer miniszterelnök, akinek így kormányfői megbízatása is véget ér.
Irán legfelsőbb közös katonai parancsnoksága szombaton bejelentette a Hormuzi-szoros újabb lezárását a hajóforgalom elől.
Összeütközött pénteken két vasúti szerelvény a dél-angliai Bedford városának közelében. A brit közlekedési rendőrség péntek esti beszámolója szerint a szerencsétlenségben egy ember életét vesztette, sokan megsérültek.
Egy oroszországi bíróság jogerősen 15 év börtönbüntetésre ítélt egy román állampolgárt Ukrajna javára folytatott kémkedés miatt.
Majmot akart csempészni Olaszországba autójában az a román férfi, aki ellen természetkárosítás miatt emeltek vádat – tájékoztatta a Zala Vármegyei Főügyészség helyettes szóvivője szerdán az MTI-t.
Hat, alig néhány hetes tacskót találtak a magyarországi pénzügyőrök egy kisbusz rejtett rekeszében. Az állatok chippel, oltással és útlevéllel sem rendelkeztek – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szerdán az MTI-vel.
Hamufelhőt ereszt ki magából az Etna több mint 3 ezer méteres magasságban, emiatt közepes készenlét lépett életbe Catania repülőterén hétfőn, egyelőre jelentősebb késések nélkül.
2 hozzászólás