
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Meghalt csütörtökön egy koronavírussal fertőzött 76 éves nő. Ezzel a COVID-19 halálos áldozatainak száma 18-ra nőtt Romániában.
2020. március 26., 15:562020. március 26., 15:56
A Stratégiai Kommunikációs Csoport tájékoztatása szerint az elhunyt Kolozs megyei volt. Az asszonyt március 20-án a bánffyhunyadi kórházba utalták be, majd március 22-én, miután pozitív lett a koronavírus-tesztje, a kolozsvári járványkórház intenzív terápiás osztályára szállították – írja az Agerpres hírügynökség. A páciens cukorbetegségben szenvedett és magas vérnyomása volt.
Románia területén 1029 személynél mutatták ki eddig a koronavírussal való fertőződést.

Románia területén 1029 személynél mutatták ki eddig a koronavírussal való fertőződést, közülük 17-en meghaltak –közölte csütörtökön a Stratégiai Kommunikációs Csoport (GCS).
Kéteurós jegyet kell fizetni a Trevi-kúthoz látogató olasz és külföldi turistáknak február elsejétől – jelentette be Roberto Gualtieri római főpolgármester pénteken.
A munkaügyi minisztérium javaslata szerint 2026-ban 90 ezer új vendégmunkást fogadhat be Románia az Európai Unión (EU) kívüli országokból.
A külföldön élő román állampolgárok 2013-tól és 2025 közepéig mintegy 60 milliárd eurót utaltak haza, ami több mint kétszerese a Románia számára elérhető uniós helyreállítási forrásoknak – derül ki Cristian Popa pénteken közzétett elemzéséből.
Jogerősen 9 hónap letöltendő börtönbüntetésre ítélte Wiz Khalifa amerikai rappert csütörtökön a Konstanca megyei ítélőtábla veszélyes drogok saját használatra való birtoklása miatt.
Vádat emeltek egy férfi ellen Magyarországon, aki két autót is átvett szerelésre, ám a problémák megoldása helyett alkatrészeket szerelt ki a kocsikból, amelyek így használhatatlanná váltak.
Tömegpusztító fegyverré nyilvánította Donald Trump amerikai elnök a törvénytelen úton előállított fentanilt és alapösszetevőit hétfőn.
A rendező és felesége szúrt sérüléseket szenvedett, Los Angeles rendőrségének képviselője egyértelmű gyilkosságról beszélt.
Súlyos pszichés károkat okozhatnak az áldozatokban a közösségimédia-felületeken időről időre felbukkanó veszélyes trendek.
A román külügyminisztérium hétfő délután közölte, hogy életét vesztette a Tenerifén óriáshullámok által elsodort másik román állampolgár is.
Megerősítette hétfőn a külügyminisztérium, hogy óriáshullámok okozták egy román állampolgár halálát Tenerifén.
szóljon hozzá!