
Képünk illusztráció
Fotó: Balogh Zoltán/MTI
262 új igazolt esettel 12 240-re emelkedett a koronavírus-fertőzöttek száma Romániában, az elmúlt 24 óra alatt. Az ország területén eddig 695 elhalálozást jegyeztek – közölte csütörtökön 13 órai jelentésében a Stratégiai Kommunikációs Csoport (CGS).
2020. április 30., 09:442020. április 30., 09:44
2020. április 30., 22:162020. április 30., 22:16
| Székelyföld | Románia | ||
| Hargita | 20 | Országos | 12 240 |
| Kovászna | 188 | Elhunyt | 717 |
| Maros | 434 | Gyógyult | 4017 |
22.15 – Hat Maros megyei koronavírusos beteg elhalálozását jelentette a Stratégiai Kommunikációs csoport csütörtök este.
22.00 – Újabb hat koronavírus-fertőzött elhalálozását jelentette csütörtökön a Stratégiai Kommunikációs Csoport, ezzel 711-re nőtt a betegség halálos áldozatainak száma. Öt férfi és egy nő elhalálozásáról számoltak be, ők 46 és 84 év közöttiek voltak. Mind a hat áldozat Suceava megyei volt. Meghalt egy 84, egy 83, egy 46, egy 65 és egy 69 éves férfi, valamint egy 66 éves nő. Valamennyien más betegségekben is szenvedtek.
21.50 – Újabb tíz koronavírus-fertőzött elhalálozását jelentette csütörtökön a Stratégiai Kommunikációs Csoport, ezzel 705-re nőtt a betegség halálos áldozatainak száma. Három férfi és hét nő elhalálozásáról számoltak be, ők 64 és 90 év közöttiek voltak.
Meghalt egy 73 éves, Fehér megyei férfi, egy 65 éves, Vrancea megyei nő, egy 78 éves, Bihar megyei nő, egy 88 éves, Bihar megyei férfi, egy 81 éves, Galac megyei férfi, egy 64 éves, Suceava megyei nő, egy 80 éves, Arad megyei nő, egy 88 éves, Brassó megyei nő, egy 85 éves, Galac megyei nő és egy 90 éves, Iaşi megyei nő. Valamennyien más betegségekben is szenvedtek.
13.00 – 262 új igazolt esettel 12 240-re emelkedett a koronavírus-fertőzöttek száma Romániában, az elmúlt 24 óra alatt. Az ország területén eddig 695 elhalálozást jegyeztek – közölte csütörtökön 13 órai jelentésében a Stratégiai Kommunikációs Csoport (CGS). 4017 pácienst nyilvánítottak gyógyultnak a járvány kezdetétől.
Hargita megyében továbbra is 20 igazolt fertőzöttet tartanak nyilván, Kovászna megyében 178-ról 188-ra, míg Maros megyében 423-ről 434-re emelkedett az koronavírusos esetek száma.
10.50 – Újabb két koronavírus-fertőzött elhalálozását jelentette a Stratégiai Kommunikációs Csoport (GCS), ezzel 695-re nőtt a betegség halálozás áldozatainak száma.
Csütörtökön két Bákó megyei férfi elhalálozásáról számoltak be. Egyikük 51, a másik 79 éves volt, és mindketten más betegségekben is szenvedtek.
9.00 – Két nő és három férfi elhalálozásáról számoltak be, ők 40 és 98 év közöttiek voltak.
Meghalt egy 83 éves nő, egy 88 éves férfi és egy 98 éves férfi (mindannyian bukarestiek voltak, és az egyik fővárosi öregotthonban éltek), továbbá egy 40 éves, Călăraşi megyei férfi és egy 70 éves, Arad megyei nő – írja a hivatalos tájékoztatásra hivatkozva az Agerpres.
A 40 éves férfi nem volt nyilvántartásba véve családorvosnál, csak annyit tudni róla, hogy alkoholfogyasztó volt. A többiek más betegségekben is szenvedtek.
Bekérették a román nagykövetet az orosz külügyminisztériumba – jelentette be csütörtökön Maria Zaharova külügyi szóvivő az Interfax hírügynökség tájékoztatása szerint.
Hőhullám sújtja Európát, szerdán megdőlt a júniusi hőségrekord Nagy-Britanniában. Az elmúlt napokban Spanyolországban is megdőlt a júniusi átlaghőmérsékleti rekord.
Rekordmennyiségű, 19 millió hordónyi kőolajat szállítottak át hétfőn a Hormuzi-szoroson – írta Donald Trump amerikai elnök kedden közösségi oldalán.
Távozik a kormányzó brit Munkáspárt éléről Keir Starmer miniszterelnök, akinek így kormányfői megbízatása is véget ér.
Irán legfelsőbb közös katonai parancsnoksága szombaton bejelentette a Hormuzi-szoros újabb lezárását a hajóforgalom elől.
Összeütközött pénteken két vasúti szerelvény a dél-angliai Bedford városának közelében. A brit közlekedési rendőrség péntek esti beszámolója szerint a szerencsétlenségben egy ember életét vesztette, sokan megsérültek.
Egy oroszországi bíróság jogerősen 15 év börtönbüntetésre ítélt egy román állampolgárt Ukrajna javára folytatott kémkedés miatt.
Majmot akart csempészni Olaszországba autójában az a román férfi, aki ellen természetkárosítás miatt emeltek vádat – tájékoztatta a Zala Vármegyei Főügyészség helyettes szóvivője szerdán az MTI-t.
Hat, alig néhány hetes tacskót találtak a magyarországi pénzügyőrök egy kisbusz rejtett rekeszében. Az állatok chippel, oltással és útlevéllel sem rendelkeztek – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szerdán az MTI-vel.
Hamufelhőt ereszt ki magából az Etna több mint 3 ezer méteres magasságban, emiatt közepes készenlét lépett életbe Catania repülőterén hétfőn, egyelőre jelentősebb késések nélkül.
2 hozzászólás