A Hallgatói Önkormányzat és a Csíkszeredai Egyetemi Lelkészség közös szervezésében zenés-verses esttel köszöntötték a nőket csütörtökön a Sapientia Egyetem aulájában.
2012. március 09., 10:542012. március 09., 10:54
2012. március 11., 14:222012. március 11., 14:22
Elsőként Dávid Zsolt, a Hallgatói Önkormányzat elnöke köszöntötte a nőket, olyan tulajdonságokra hívva fel a hallgatóság figyelmét, amiben a nők sokkal jobbak, mint a férfiak. A nők kevesebb közúti balesetet okoznak, jobban emlékeznek a részletekre, jobban tudnak csapatban dolgozni, jobban viselik a fájdalmat, színesebben és választékosabban beszélnek – hozódott fel példaként.
„A nő olyan értékek hordozója, amit sokszor nem tud tudatosan felvállalni, és teljes lélekben hordozni. Az igazi nő tudja, hogy milyen értékeket hordoz magában” – köszöntötte a 102. nőnap alkalmából a Sapientia egyetem hölgy tagjait Csapai Árpád egyetemi lelkész.
A folytatásban Páll Levente, Fórika Hunor Balázs és Pál Róbert versben dicsérte a nőket.
Kovács Janka a szebbik nem részéről osztotta meg alkalmi gondolatait a jelenlévőkkel: „Egy virág, egy kis figyelmesség, egy apró meglepetés, egy dicsérő szó, egy szeretlek, egy köszönöm semmibe se kerül, és mégis felérnek a világ összes pénzével” – volt beszédének fő üzenete.
„Sokat gondolkoztam, hogy hogyan öltözzek fel, eme illő alkalomra / A legalkalmasabb talán a Dávid szobor öltözete lett volna, / Hogy örvendjen s nevessen minden dáma rajtam, / Mert értük szerveztük az estét, magukat jól érezzék majdan! / Fekete öltözetem csupán csak álca / Mivel minden nő a Sapin ász ma. / Kísérje utatokat öröm és mámor, / Ne feledjétek, értetek küszködik valaki mindig és bárhol.” – köszöntötte saját kis versével az ünnepelteket Dósa Medárd, a Hallgatói Önkormányzat tagja.
Míg alkalomhoz illő dalok csendültek fel, addig a fiúk egy-egy szál hóvirággal és általuk készített pudinggal lepték meg a lányokat.
Három éve nyílt meg Csíkszeredában az Angyalkert napközi, amely a magyar kormány támogatásával épült meg. A létesítménybe járó 170 gyermek számára nemcsak korszerű környezetet, hanem a keresztény értékek mentén történő nevelést is biztosítanak.
A januári bizonytalanság és tiltakozások után március közepére tetőzött az adófizetési kedv a hargitai megyeszékhelyen. A lakók március 31-ig élhetnek a 10 százalékos kedvezménnyel, ami a jelentős adóemelések mellett némi megtakarítást jelenthet.
A tavaly decemberi leállás után folytatja a kivitelező a Tusnádfürdőt ellátó új vízvezeték építését. Idén nemcsak a hálózatot, hanem a vízszolgáltatáshoz szükséges létesítményeket is szeretnék elkészíteni, hogy tudják beüzemelni az új rendszert.
Nemzetközi szimpóziumra várják a pedagógusokat március 21-én, szombaton Csíkszeredában, ahol a gyermekek jóllétéhez kapcsolódó innovatív oktatási megoldások kerülnek fókuszba.
A szívinfarktusos betegek ellátása mellett lehetőség van szívritmusszabályzó eszközök beültetésére, illetve cerebrovaszkuláris beavatkozásokra is Csíkszeredában, a magyar kormány támogatásával létrehozott intervenciós kardiológiai központban.
A felső légúti megbetegedések számának csökkenését követően, csütörtöktől ismét lehet látogatni a pácienseket a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház legtöbb osztályán.
Újraindul az Ezüst Akadémia Csíkszeredában, amely a hatvan év feletti korosztály számára kínál értékes, érdekes és közérthető előadásokat. Az első prezentációt március 31-én, kedden tartják.
A Csíki Játékszín először tűzi műsorára Reginald Rose 12 dühös ember című drámáját, Vladimir Anton rendezésében. A produkció olyan témákat állít középpontba, amelyek napjaink társadalmi megosztottságában különösen aktuálisak.
Egy Csíkszentsimon községben, a 123A jelzésű megyei úton felborult jármű miatt értesítették a rendőrséget vasárnap; mindkét férfi részeg volt, akiket az autó mellett találtak – közölte a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Huszárokkal, zászlókkal és kokárdákkal, tánccal és énekkel, időnként pedig elcsendesedve ünnepelték március 15-ét Csíkszeredában, Gyergyószentmiklóson, Kézdivásárhelyen, Marosvásárhelyen, a Nyergestetőn, Sepsiszentgyörgyön és Székelyudvarhelyen.
szóljon hozzá!