Médiaturnén a Desperado

•  Fotó: Bodnár Arthur

Fotó: Bodnár Arthur

Két napos médiaturnéra érkezett a debreceni Desperado együttes, melynek keretében a trió két tagja Zsolti és Zoy! Székelyudvarhelyen is megfordult. Ekkor volt alkalmunk velük elbeszélgetni.

Szász Csaba

2010. április 22., 17:592010. április 22., 17:59

•  Fotó: Bodnár Arthur Galéria

Fotó: Bodnár Arthur

Zsolti: Két napos médiaturnéra érkeztünk, alapvetően azért, hogy megmutassuk az új maxi-lemezünket, az új dallal és a hozzá készült klippel, amelynek a Fütyülök rád a címe. Olyannyira új, hogy Magyarországon még be sem mutattuk, először Erdélybe hoztuk el. Imádunk idejönni, időt tölteni és fellépni is, ez utóbbira a Szent György napokon kerül sor.

Zoy!: Azt azért tegyük hozzá, hogy nem titkolt szándékunk, hogy mivel a környékbeli falvakban még nem játszottunk, és szeretnénk eljutni kisebb helyekre is és az ottani lakosokat is meghódítani.

Székelyhon.ro: Látszik rajtatok, hogy jól érzitek itt magatokat. Minek köszönhetően?

Zoy!: Mert olyan, mintha hazajönnénk, itt olyan gondoskodóak, annyira szeretnek minket az emberek. Úgy érezzük, mintha kölcsönösen szükségünk lenne egymásra, ami jól esik nekünk, Magyarországon ugyanis kicsit elhanyagolják a magyar zenét, az ottani kereskedelmi rádiók, zenei szerkesztők a nyugat európai vagy az amerikai zenét preferálják, itt viszont Romániában felismerték azt, hogy a nemzeti értékeket tiszteletben kell tartani, fel kell karolni. Látjuk, hogy az itteni zenére sokkal több pénzt fordítanak, sokkal színvonalasabb produkciókkal tudnak előrukkolni, s ez megmutatkozik az eredményességben is, itt van például Inna példája, aki európai, sőt most már amerikai világsikerre tőr, magyarországi zenekar ezt igazából nem tudta elérni. Gondolom mentalitásbeli különbségek vannak.

Zsolti: Érdekes a párhuzam a rádiók esetében. Itt Erdélyben még nem is hallották az új dalt, de már tudják, hogy fogják játszani. Ezt nem értjük, de nagyon örülünk neki, Magyarországon viszont a zenei szerkesztők, mintha kegyet gyakorolnának azzal, hogy lejátsszák egyszer-kétszer a felvételt. Nem csoda hát, hogy itt sokkal jobban érezzük magunkat.

Székelyhon.ro: Ti felismertétek és maximálisan kihasználjátok az internet adta lehetőséget, ti szerkesztitek az együttes honlapját is. Kicsit nem túl sok ez?

Zsolti: Egy időszakban voltak nekünk is menedzsereink, de soha nem értünk el velük semmit, ők sem tudtak velünk mit kezdeni, mert meglehetősen makacsak vagyunk. Így mi intézzük saját dolgainkat, kicsit sok feladat hárul ránk, de szerencsére hárman vagyunk a csapatban, így eloszlanak a feladatok. Nagy előnye, hogy így nincs aki menet közben elferdítse ezeket az információkat, melyek a honlapunkon is első kézből olvashatók, s a levelekre is személyesen mi válaszolunk. A Desperado név mögött nincs, csak ez a három ember: Betti, Zsolti és Zoy!

Székelyhon.ro: Röviden a jövőről...

Zoy!: A Fütyülök rád című új számunkkal szeretnénk meghódítani Magyarországot és Erdélyt is, sőt nem titkoltan tervezzük, hogy dalunk a nem magyarlakta területekre is eljusson és meg tudjuk magunkat mérettetni Európában is, éppen ezért készült a magyar mellé angol verzió is ebből a dalból, ami mérföldkő a zenekar történetében, hisz ilyennel még nem próbálkoztunk. Több fronton támadunk, hisz a magyar változatból több verzió is felkerült a maxi-lemezre.

Zsolti: Nagylemezt valószínűleg már nem fogunk kiadni, az internetes letöltések hatására már nem éri meg, viszont a rajongóinkat és zenénket kedvelőket megnyugtatom, hogy nem fognak új dalok nélkül maradni, tehát ahogy az igény és a piaci viszonyok megengedik, mindig fogunk új dalokkal és klippeket jelentkezni. Reméljük, hogy látogatásunkkal felkeltettük az itteniek figyelmét, hogy hívnak minket, így a közeljövőben lesz még lehetőségünk veletek találkozni egy koncertturnén is.

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. február 20., péntek

Egészségügyi szakembereknek és pácienseknek egyaránt szól a székelyudvarhelyi kórháznapok idei kiadása

A város egyik legnagyobb tudományos rendezvényévé nőtte ki magát a Székelyudvarhelyi Kórház Napok: a harmadik kiadást március 4–7. között tartják. Idén is külön napot szentelnek a prevenciós, lakosságnak szóló programoknak.

Egészségügyi szakembereknek és pácienseknek egyaránt szól a székelyudvarhelyi kórháznapok idei kiadása
Hirdetés
2026. február 20., péntek

Figyelem: tíz közkút és forrás vizéből csak egy iható Maros megyében

Szigorú figyelmeztetést adott ki a Maros Megyei Közegészségügyi Igazgatóság: a bevizsgált közkutak és források kevesebb mint 10 százaléka rendelkezik mindenki számára iható vízzel. Nitráttartalom vagy a bakteriális fertőzöttség miatt tilos a fogyasztás.

Figyelem: tíz közkút és forrás vizéből csak egy iható Maros megyében
2026. február 20., péntek

Új mentőautó szolgál Korond térségében

Korszerű, négykerék-meghajtású mentőautóval bővült Korond és a környező települések sürgősségi egészségügyi ellátása, ami jelentősen javítja a beavatkozások gyorsaságát, különösen a hegyvidéki térségben.

Új mentőautó szolgál Korond térségében
Új mentőautó szolgál Korond térségében
2026. február 20., péntek

Új mentőautó szolgál Korond térségében

2026. február 20., péntek

Jégkarnevált szerveznek Székelyudvarhelyen

Újra megszervezik a Játék a jégen! programsorozatot Székelyudvarhelyen, amely szombaton reggel 9 órától várja a gyerekeket és családjaikat a korcsolyapályán.

Jégkarnevált szerveznek Székelyudvarhelyen
Jégkarnevált szerveznek Székelyudvarhelyen
2026. február 20., péntek

Jégkarnevált szerveznek Székelyudvarhelyen

Hirdetés
2026. február 19., csütörtök

Többlépcsős árvízvédelmi rendszert építenek a Korond-patakon

A kormány jóváhagyta a Korond-patakon épülő árvízvédelmi rendszer gazdasági és műszaki tervét csütörtöki ülésén. A települést védő gát- és záportározó-rendszer 332 millió lejből fog megépülni, amelyet állami forrásból biztosítanak.

Többlépcsős árvízvédelmi rendszert építenek a Korond-patakon
2026. február 18., szerda

Teherautók akadtak el a Cekend-tető közelében, akadozva halad a forgalom

Elakadt kamionok nehezítik a közlekedést a 13A jelzésű országút Máréfalva és Kápolnásfalu közötti szakaszán, a Cekend-tető közelében.

Teherautók akadtak el a Cekend-tető közelében, akadozva halad a forgalom
2026. február 17., kedd

Anyamedve tanyázik két boccsal Sóskúton, lezárták a területet

Anyamedve tartózkodik két boccsal a Sóskúton, a Diákszálló mögötti erdős területen, mindenkit figyelmeztetnek, hogy ne közelítsék meg a területet kíváncsiskodva.

Anyamedve tanyázik két boccsal Sóskúton, lezárták a területet
Hirdetés
2026. február 16., hétfő

Elhárították az ismétlődő áramszüneteket okozó meghibásodást

Egy középfeszültségű vezeték meghibásodása okozta a múlt héten Székelyudvarhely jó részén tapasztalt rövid áramszüneteket, áramingadozásokat.

Elhárították az ismétlődő áramszüneteket okozó meghibásodást
2026. február 15., vasárnap

„Harkályfurulyák” a Madarasi Hargita lábánál

Noha gazdaságilag értéktelenné válnak a harkályok által odvasra fúrt fák, ökológiai szempontból nagyon hasznosak. Az üregekbe ugyanis kártevőket pusztító énekesmadarak, illetve akár vadmacskák is beköltözhetnek.

„Harkályfurulyák” a Madarasi Hargita lábánál
2026. február 15., vasárnap

Kempinggázpalack robbant egy tömbház erkélyén

Felrobbant egy kempinggázpalack egy székelyudvarhelyi erkélyen vasárnap délután.

Kempinggázpalack robbant egy tömbház erkélyén
Hirdetés