
Fotó: Gergely Imre
Változatos műsorkinálattal várja a vendégeket és persze a helybéli, kikapcsolódásra vágyókat a gyergyóalfalvi falunapok. Az elmúlt két hónapban a viszályokról elhíresült község lakóira most igazán ráfér, hogy kiengedhessék a gőzt.
2010. május 27., 22:052010. május 27., 22:05
Fotó: Gergely Imre
Ma reggel a Gyergyó- medencei kisiskolások népdal és néptánc találkozójával elkezdődött a tizedik gyergyóalfalvi faluünnep.
A holnapi nap a Sövér Elek és a Veress iskolákban zajló diáknapok eseménysorát és a hagyományos önkormányzati találkozót foglalja magába. Izgalmasnak ígérkezik a délutáni paintball bajnokság is.
A szabadtéri programok igazából szombaton és vasárnap várják az érdeklődőket. Amennyiben az időjárás kedvez, nem lehet akadálya egy igazán jól sikerült falunapoknak – vélik a szervezők.
Fotó: Gergely Imre
Szombat délelőtt kosárlabda és foci küzdelmek lesznek, majd délutántól a Helikon fúvószenekar, a Nemez, és a No Sugar koncertezik. A nap és a falunapok legnagyobb eseménye az este tíztől kezdődő Republic-koncert lesz, amit hajnalig tartó buli követ.
Vasárnap a búcsús szentmise után Márton Árpád festőművész munkáiból nyílik kiállítás a képtárban. A nagyszinpad esti programja a Plan Perfect, a Maros Művészegyüttes, a Budapest Ragtime Band és a 3+2 együttes koncertje lesz.
Öt fellépő, öt stílus, garantált szórakozás. Az esemény természetesen a kimaradhatatlan tűzijátékkal és bulival zárul.
Császármetszéssel segítették a világra az év első újszülöttjét a gyergyószentmiklósi kórházban. A kisfiú és édesanyja is egészségesek.
Ma, amikor a különféle alkalmazások akár percnyi pontossággal jelzik előre az esőt, vagy azt, hogy mikor süt ki a nap, a népi időjóslás több ezer éves következtetései már nem létfontosságúak, de egy könyv segít abban, hogy mégse menjenek feledésbe.
Idén is a főtéren, a központi parkban rendezik meg Gyergyószentmiklóson a szabadtéri szilveszteri ünnepséget. A szervezők közös óévbúcsúztatóra és újévköszöntésre várják a helyieket és az ide látogatókat koncerttel és éjféli tűzijátékkal.
Tragédiával végződött egy lakástűz hétfő reggel Marosfőn: az égő házban egy 92 éves férfi holttestét találták meg a tűzoltók.
Őrizetbe vettek szombaton reggel egy maroshévízi fiatalembert, aki ellopott egy személygépkocsit, két kisebb balesetet okozott ittasan, ráadásül jogosítványa sem volt.
Illegálisan birtokolt pirotechnikai eszközökre bukkantak a rendőrök egy Maroshévízen és környékén tartott ellenőrzéssorozat során kedden: több kilogramm tűzijátékot foglaltak le, és büntetőeljárást indítottak az ügyben.
Megszületett a megállapodás: a gyergyószentmiklósi kórház vállalja a bérfizetést a ditrói egység fenntartásáért, de nem lesz kötelessége az épület felújítása. Az egyezség nyomán januártól újraindulhat a betegellátás Gyergyóditróban.
Ünnepi hangulat töltötte meg a Godako Sportközpontot szombat este, ahol megrendezték a 2025-ös gyergyószentmiklósi sportgálát. Az eseményen a város legeredményesebb sportolóit, csapatait és edzőit köszöntötték.
Háromszázan szavaztak a tisztújító közgyűlésen. Nagy Zoltán személyében új elnöke, illetve a szavazás eredményeként új választmánya is van a gyergyószentmiklósi RMDSZ-szervezetnek. Megválasztották a területi küldötteket is.
Sokáig a kismamák legkedveltebb hazai termékének számított, nagyon sok babát táplált a remetei tejpor. Most a világ legkorszerűbbjei közé tartozó csecsemőtápszer-üzemben kel életre egy új termékcsalád: a gyergyóremetei Lullababy.