Többszázan vonultak fel fáklyákkal Székelyudvarhely központjában szerdán este, az 1956-os forradalom áldozataira és eredményeire emlékezve. A felszólalók az összetartás, értékeink megőrzésének fontosságát hangsúlyozták.
Ha a délelőtti sepsiszentgyörgyi megemlékezéseken még csupán maroknyi ember vett részt, a városi önkormányzat által szervezett esti ünnepségen már közel kétszázan rótták le tiszteletüket az '56-os forradalom hősei előtt.
„Magyarország alkotmánya is rögzíti, mai szabadságunk 1956-os forradalmunkból sarjad ki. 1956 öröksége pedig segít bennünket évszázados megmaradásunkban” – fogalmazott Gulyás Gergely miniszter szerdán este Csíkszeredában.
Gyergyószentmiklóson szerdán a római katolikus temetőben lévő 1956-os emlékműnél zajlott az ünnepség, ahol a forradalom hősei, mártírjai előtt hajtott fejet a kisszámú résztvevő közönség. Felvetődött: van-e szabadság ma?
Égő fáklyákkal vonultak az 1956-os megemlékezésre a marosvásárhelyi magyarok szerdán délután, így is tisztelegve azok emléke előtt, akik életüket adták a szabadságért.
Ünnepi műsorral tisztelegtek a meghurcoltak előtt az erdővidéki fiatalok, és azok is, akiket nem kell emlékeztetni a kommunizmus sötét éveire. Kelemen Csongor egykori politikai fogoly jelenlétében emlékeztek 1956-ra Baróton.
Egyesek belehaltak a szabadságszeretetbe: emlékük előtt tisztelegve koszorúztak szerdán délben a sepsiszentgyörgyi önkormányzat képviselői a volt politikai foglyokkal együtt, este pedig az 56-os emlékparkban tartanak hosszabb megemlékezést.
Főként diákok és tanáraik, illetve önkormányzati képviselők részvételével zajlott az október 23-i megemlékezés a kézdivásárhelyi temetőben. Annál a kopjafánál, amelyet a Szoboszlai-féle összeesküvés mártírjai előtt tisztelegve állítottak 30 évvel ezelőtt.
Az 1956-os forradalom hőseire emlékezik a világ magyarsága október 23-án, szerdán. A szabadságharc 68. évfordulóján Székelyföld-szerte is szónoklatokkal, koszorúzással és kulturális műsorokkal emlékeznek meg a harcban elesettekről.
Maros megyében több helyen már vasárnap fejet hajtottak az 1848-as forradalom és szabadságharc hősei előtt, és méltóképpen megemlékeztek tetteikről. De március 14-én és 15-én, kedden és szerdán is több helyszínen számos esemény lesz.
Marosvásárhelyen a Színház-téren ünnepelte a város magyarsága Szent István napját az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács szervezésében.
Fejlesztési tervet kért Székelyudvarhelytől Magyarország kormányának nevében Lázár János építési és közlekedési miniszter kedden. A gesztussal azt jelezte a politikus, hogy véget ért a Gálfi Árpád volt polgármester két mandátuma alatt tartott embargó.
A december elsejei ünnepségeken a becslések szerint 550 ezer résztvevőre számítanak, miközben huszonkilencezer tűzoltót, csendőrt és rendőrt mozgósít a belügyminisztérium a közrend fenntartásáért.
Idén is meghirdeti nagysikerű március 15-i Diákutaztatási Programját a Rákóczi Szövetség magyarországi középiskolások számára, azzal a céllal, hogy a Kárpát-medence valamely határon túli településére utazzanak március 15-én.
Nemzeti ünnep lett március 27-e, Besszarábia és Románia egyesülésének napja – erről kedden döntött a képviselőház, amely döntő ház volt.