Hirdetés
Hirdetés

Megfogyva? Bizonyára. De törve nem!

Ameddig a szem ellát, jelen vagyunk... •  Fotó: Bodor Tünde

Ameddig a szem ellát, jelen vagyunk...

Fotó: Bodor Tünde

Háromszék szívében március 15-én a város minden '48-hoz köthető emlékhelyén koszorúztak a helyi elöljárók, az iskolások és a civil szervezetek, majd délben a város keleti és nyugati városrészeiből induló felvonulók a központban találkoztak.

Bodor Tünde

2025. március 15., 18:572025. március 15., 18:57

2025. március 15., 19:112025. március 15., 19:11

A közösség képviselői, a fúvószenekarok, a hagyományőrző egyesületek tagjai, a lovas huszárok, a 125 méteres magyar és székely zászlót hordozó diákok délre értek a központba. Miután az Erzsébet-parkban levő '48-as emlékműnél is elhelyezték a tisztelet koszorúit a helyi és megyei elöljárók, az anyaországi meghívottak, délután két órakor a régi székely himnusszal kezdte a színpadi műsort a Mátis Adrienn, a Kincskeresők Néptáncegyüttes tagja, majd Antal Árpád polgármester lépett a mikrofonhoz.

Mennünk kell és tennünk kell!

Az elöljáró felidézte, a történelem sok kihívást tartogatott a magyar népnek. „Mi soha, semmit nem kaptunk ingyen: a haza nem lett szabad magától, s hőseink sem ágyban, párnák közt halhattak meg, de a magyarság éppen ezeknek a megpróbáltatásoknak köszönhetően erősödött meg nemzettudatában, haza- és szabadságszeretetében. Így állunk ma itt, a magyar nemzet legkeletibb otthonában. Megfogyva? Bizonyára. De törve nem!” – jelentette ki határozottan Antal Árpád.

Hirdetés

Párhuzamba állította a '48-as forradalommal az 1990-es marosvásárhelyi fekete március történéseit, illetve a jelen politikai zűrzavarát, káoszát, amely egész Európára jellemző és ránk is hatással van.

Idézet
Az, amiben most vagyunk Erdélyben, nem háború, de békének sem nevezhetjük

– rajzolt aktuálpolitikai helyzetképet a polgármester. Végül arra a következtetésre jutott, hogy nem elégedhetünk meg az egyre nehezebben kiharcolható „majdnem jóval”, mennünk és tennünk kell, illetve hogy mindehhez „a kapaszkodó bennünk van”.

Idén az ünnepség díszvendége és meghívott szónoka Hidvéghi Balázs magyarországi országgyűlési képviselő, a Miniszterelnöki Kabinetiroda miniszterhelyettese volt. Beszédében Hidvéghi méltatta Háromszék kiemelt szerepét az 1848-as forradalomban, de Antal Árpád polgármester kilenc évvel ezelőtti, Korrupcióellenes Igazgatóság (DNA) általi meghurcolását is felemlegette.

A történelmi előzményekhez hozzátéve azt a tényt is, hogy az anyaország több fontos épület felújításához vagy építéséhez hozzájárult, arra a következtetésre jutott, hogy

Idézet
van még valami, ami különösen különlegessé teszi Szentgyörgyöt. Ez pedig a magyarság jól érzékelhető megerősödése ebben a városban.

Sepsiszentgyörgy ma az egyik legjobb hely Székelyföldön” – jelentette ki a politikus, aki ismételten méltatta a polgármester érdemeit a város fejlesztésében. Végül a székelységről is rendkívül elismerő szavakkal szólt.

Március 15-én, a nemzeti ünnepen Hidvéghi Balázs magyarországi országgyűlési képviselőt, a Miniszterelnöki Kabinetiroda miniszterhelyettesét látták vendégül Sepsiszentgyörgyön. A képen Antal Árpád polgármesterrel •  Fotó: Antal Árpád/Facebook Galéria

Március 15-én, a nemzeti ünnepen Hidvéghi Balázs magyarországi országgyűlési képviselőt, a Miniszterelnöki Kabinetiroda miniszterhelyettesét látták vendégül Sepsiszentgyörgyön. A képen Antal Árpád polgármesterrel

Fotó: Antal Árpád/Facebook

„A székelység nemcsak megmaradt, hanem példát mutat nekünk, anyaországi magyaroknak is. (…) Azt mondhatom, hogy önökben a magyar lélek egy különösen erős formában él. Olyan hitet és összefogást őriznek, amely az egész nemzet számára tiszta forrás” – zárta beszédét a miniszterhelyettes.

Mindig felemelő élmény hallani Erkel Ferenc Bánk Bán című operájának Hazám, hazám című áriáját, amelyet ezúttal Hodor Balázs, a Plugor Sándor Művészeti Líceum végzős diákja énekelt el, illetve Erdős Péter operaénekes a Hubay Jenő által megzenésített Nemzeti dalt adta elő.

Péterfi Ágnes unitárius lelkész áldása után ért véget az ünnepség, amelyen közreműködött még a város egyesített kórusa, verset mondott a Plugor Sándor Művészeti Líceum diákja, Hatos Katalin, illetve fellépett a Kincskereső Néptáncegyüttes, Deák Anett és Oláh-Badi Alpár.


Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2025. november 21., péntek

Mikulások motoron: idén nagyobb szükség van a közösség segítségére

A sepsiszentgyörgyi motorosok idén is 2200 ajándékcsomagot szeretnének kiosztani a gyerekek számára. Azonban a Mikulás segédei ebben az évben kevesebb támogatást kaptak, segítségre van szükségük, hogy a hét éve tartó hagyományt tovább tudják vinni.

Mikulások motoron: idén nagyobb szükség van a közösség segítségére
Hirdetés
2025. november 21., péntek

Összezártak a tanácsosok az Országos Feddhetetlenségi ügynökséggel szemben

Egykori és jelenlegi sepsiszentgyörgyi önkormányzati képviselők közös perben állnak az Országos Feddhetetlenségi Ügynökséggel szemben. Az előzmény: az ANI összeférhetetlenség miatt szankcionálta Vajna László tanácsost, akit a testület ártatlannak tart.

Összezártak a tanácsosok az Országos Feddhetetlenségi ügynökséggel szemben
2025. november 20., csütörtök

A város leghosszabb mezítlábas ösvényével várják a diákokat

Finomhomokból, vadgesztenyéből, tobozból, morzsolt kukoricából és még számos más anyagból áll össze a sepsiszentgyörgyi Gödri Ferenc Általános Iskola újonnan elkészült mezítlábas ösvénye. Az iskola igazgatója elmondta, miért őszre készült el.

A város leghosszabb mezítlábas ösvényével várják a diákokat
2025. november 20., csütörtök

Kézdivásárhelyen két nagyberuházás kap zöld utat, de két projektet törölnek a megszorítások miatt

A fejlesztési minisztérium biztosítja minden olyan beruházás finanszírozását, amelyet idén augusztus 19-ig elkezdtek – nyilatkozta a minap Cseke Attila miniszter. Utánanéztünk, Kézdivásárhelyt miben érinti a zöld fény megadása.

Kézdivásárhelyen két nagyberuházás kap zöld utat, de két projektet törölnek a megszorítások miatt
Hirdetés
2025. november 19., szerda

Felállították a város karácsonyfáját Sepsiszentgyörgyön

Sepsiszentgyörgyön szerdán délelőtt a helyére került a városi karácsonyfa. A díszítést követően, az ünnepi fények Mikuláskor gyúlnak fel.

Felállították a város karácsonyfáját Sepsiszentgyörgyön
2025. november 19., szerda

Két tűzeset is volt az éjszaka folyamán Kovászna megyében

Két különálló tűzesethez riasztották a tűzoltókat az elmúlt éjszaka Kovászna megyében – közölte a Kovászna megyei tűzoltóság.

Két tűzeset is volt az éjszaka folyamán Kovászna megyében
2025. november 19., szerda

Drogterjesztés miatt tartottak házkutatást Kovászna megyében – videóval

Kábítószer-birtoklás és -kereskedelem megalapozott gyanúja miatt tartottak házkutatást Kovászna megyében szerdán.

Drogterjesztés miatt tartottak házkutatást Kovászna megyében – videóval
Hirdetés
2025. november 18., kedd

Tűzijáték vagy lézershow? – Sepsiszentgyörgyön szavazással döntik el

Miután több romániai nagyváros lemondott a szilveszteri tűzijátékról az állatok érdekében, a sepsiszentgyörgyi önkormányzat közösségi oldalán szavazásra kérte fel az embereket: tűzijátékot vagy lézershowt szeretnének? Sokan harmadik megoldást javasoltak.

Tűzijáték vagy lézershow? – Sepsiszentgyörgyön szavazással döntik el
2025. november 18., kedd

Küszöbön a tél, de sok család még mindig a tavaszi árvíz után próbál rendet tenni

Csaknem fél év telt el az áradás óta, de Háromszék két legérintettebb településén most is látszanak a pusztítás nyomai. Az árvíz sújtotta nagyborosnyói házak közül több láthatóan rossz állapotban van, tulajdonosaik aggódva néznek a tél elé.

Küszöbön a tél, de sok család még mindig a tavaszi árvíz után próbál rendet tenni
2025. november 18., kedd

Lakóház gyulladt ki Kispatakon – csaknem két órát küzdöttek a lángokkal a tűzoltók

Lakóház és melléképület gyulladt ki a Nagyborosnyó községhez tartozó Kispatakon hétfőn este, a tűzoltók csaknem két órán át dolgoztak a tűz megfékezésén.

Lakóház gyulladt ki Kispatakon – csaknem két órát küzdöttek a lángokkal a tűzoltók
Hirdetés