Nyolcadik alkalommal szervezik meg február 11–18. között a kézdivásárhelyi Boldog Özséb Római Katolikus Plébánián a Házasság hetét, amelynek idei témája az állandó megújulás. A párok egyházi és világi programok során fűzhetik szorosabbá kapcsolatukat.
Évről évre drasztikusan csökken a fecskeállomány nemcsak Romániában, hanem egész Európa-szerte. A kártevőirtó madarak kilátásai nem túl jók, több okból kifolyólag sem, amelyekről Papp Tamást, a Milvus Csoport elnökét kérdeztük.
Küzdenének a tornasport fennmaradásáért Sepsiszentgyörgyön, de egyre nehezebb biztos helyszín nélkül edzéseket szervezni. A város egyetlen tornaiskolájának négy éve ki kellett költöznie az addig használt teremből, jelenleg két iskola között ingáznak.
Évértékelő sajtótájékoztatón számolt be pénteken az elmúlt egyéves tevékenységéről Antal Lóránt Hargita megyei RMDSZ-es szenátor.
Elfogadta csütörtökön a sepsiszentgyörgyi tanács a volt Bodok szálló lebontására vonatkozó dokumentációt, illetve a frissített költségbecslést, így az önkormányzat hamarosan kiírhatja a közbeszerzést a kivitelezésre.
Húsz évvel ezelőtt élesztették újra szervezett formában Csobotfalván a farsangbúcsúztatást. Az 1998–2003 közötti próbálkozások után 2004-től Antal Imre helybeli tanár vezetésével évről évre megtartják a hagyományos farsangvégi ünnepséget.
Meghirdette a városban működő civil szervezeteknek és oktatási intézményeknek szóló ez évi pályázatát Kézdivásárhely helyi tanácsa.
Januárban számoltunk be arról, hogy ugyan ünnepélyes átadó még nem volt, de a foglalkozások már zajlanak a négy év alatt nappali foglalkoztatóközponttá alakított szombatfalvi Népházban. Pénteken végül az ünnepélyes átadásra is sor került.
Csibi Attila Zoltán erdőszentgyörgyi polgármestert választották meg pénteken délután az RMDSZ Maros megyei szervezetének elnöki tisztségére. A csaknem kétszáz küldött szinte egyöntetűen szavazott az egyetlen jelöltre. A kritikák sem maradtak el.
Közúti balesethez riasztották a mentő- és hatósági egységeket pénteken délután a Szentegyháza és a hargitafürdői eltérő közötti országútszakaszra, ahol két jármű ütközött össze.
Árpád-kori romok, külső és belső falfestmények (Szent László és Krisztus ábrázolások) – ez csak néhány kincs azon feltárások közül, amelyek az agyagfalvi református templom folyamatban lévő restaurálása során kerültek elő.

Miközben egyre több ember beszél nyíltan a mentális egészség fontosságáról, a párkapcsolati problémák kezelésével kapcsolatban még mindig sok a bizonytalanság.
Hét skarlátgyanús eset van egy marosvásárhelyi iskolában – tájékoztatott pénteken a Maros megyei egészségügyi igazgatóság (DSP) vezérigazgatója.
Primitívnek nevezte a Nemzeti Liberális Párt marosvásárhelyi szervezetének vezetősége a marosvásárhelyi RMDSZ bírálatát és azon kijelentését, hogy semmisnek nyilvánítja a két párt közötti partnerségi egyezményt.
Öt újabb tömbház hőszigetelése indulhat el idén, ennek a projektnek a gazdasági mutatóit fogadta el pénteken a gyergyószentmiklósi képviselő-testület. Az ülésen most sem hiányoztak a kemény kijelentések.
Kolbásztöltésre, illetve disznótorba hívják szombaton az érdeklődőket a székelykeresztúriak és a szentegyháziak: mindkét helyszínen a hagyományőrzésre koncentrálnak.
Miután tavaly befejeződött a Csíkszentmártontól Úzvölgyéig vezető megyei besorolású út első szakaszának korszerűsítése, a munkát egyelőre nem folytatják. Jelentős összegre van szükség, amellyel a Hargita megyei önkormányzat nem rendelkezik.
Megkezdték a fémgerendák lefektetését a sepsiszentgyörgyi elkerülő út részét képező második hídon, a leghosszabb, Sepsi Aréna melletti vasúti felüljárón – adta hírül a Brassói Regionális Út- és Hídügyi Igazgatóság.
Lemondásra szólította fel a marosvásárhelyi RMDSZ a város Nemzeti Liberális Párthoz tartozó alpolgármesterét, Alex Györgyöt. Kijelentik: a liberálisokkal kötött koalíciót semmisnek tekintik.