
Képünk illusztráció
Fotó: László Ildikó
Ismét kilométeres autósorok alakultak ki Székelyudvarhely Csíkszereda felőli bejáratánál, a Bethlenfalvi úton zajló munkálatok következtében.
2024. május 21., 10:502024. május 21., 10:50
2024. május 21., 12:572024. május 21., 12:57
Alighogy lejárt a csíksomlyói búcsú – melynek idejére felszabadították Székelyudvarhely Csíkszereda felőli kijáratát – a kivitelező újra hozzálátott a munkálatoknak a városból kivezető Bethlenfalvi úton.
Ennek következtében
Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatalának Facebook-bejegyzése szerint a Bethlenfalvi út több szakaszán is dolgoznak:
Az Udarhelyszéki közlekedési infó Facebook-csoportban az autósok többen is jelezték, hogy ismét hosszú várakozási idő árán lehet csak eljutni Székelyudvarhelyre, mind Máréfalva, mind Zetelaka irányából, ugyanis
A kellemetlenségek miatt sokan felháborodásuknak adnak hangot, noha még közel sincs vége: az Akácfa utca és a város vége közötti szakaszon hétvégén, szombaton és vasárnap tervezi leteríteni a kopóréteget a munkálatok kivitelezője.
Idén március végéig több mint 8000 tűzesethez riasztották a hivatásos tűzoltókat – számolt be szombaton a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Ismeretlen tettesek felgyújtották Mircea Dinescu költő Cetate községbeli faházát. A rendőrség nyomozást indított az ügyben.
Éles hangon bírálta Sorin Grindeanu szociáldemokrata pártelnök Ilie Bolojan miniszterelnököt a bizonyos állami vállalatok tőzsdére vitelére vonatkozó szándéka miatt.
Az áram- és földgáztermeléssel és -szállítással kapcsolatos, mintegy 3,5 milliárd dollár értékű beruházásokat jelentett be szombaton Bogdan Ivan energiaügyi miniszter.
Nemcsak az infrastruktúra korszerűsítése, hanem az egymásra és a páciensekre való odafigyelés is kulcsfontosságú – ennek jegyében vettek részt kommunikációs képzésen a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház asszisztensei és betegápolói.
Az idei év első három hónapjában 33 996 családon belüli erőszakos esethez riasztották a hatóságokat, ebből 17 113 városon, 16 883 vidéken történt – számolt be szombaton az Országos Rendőr-főkapitányság.
Reneszánszát éli a gyógynövények használata, egyre többen szedik, sőt termesztik és nemcsak tea, hanem tinktúra is készül belőlük – jelentette ki Pokornyi László, aki a Marosvásárhelyen és környékén megtermő gyógynövényekről írt könyvet.
Nagy mennyiségű kábítószert foglaltak le a hatóságok az elmúlt két hétben végrehajtott akcióik során.
Megkéselt egy fiatal férfi egy másikat Csíkkozmáson a napokban. Feltehetően italozás torkollott agresszióba a két fél között. Az áldozatot kórházban ápolják.
Négy ügynökségének átszervezésére készül a munkaügyi minisztérium. Florin Manole tárcavezető szerint a négy intézményből kettő lesz: az egyik az ellenőrzésekkel, a másik a kifizetések kezelésével foglalkozik majd.
szóljon hozzá!