
Életmódváltásra és sportolásra ösztönzik a lakosságot
Fotó: Fitness Tribe Egyesület
Második alkalommal állhatnak rajtvonalhoz a Mozogj az egészségért program keretében megszervezett Nagy Mozgáskihívás hatfős csapatai. A rendezvényen 6, 12 vagy 24 órás időtartamban válthatják egymást a csapattagok, akik lényegében szaladva és gyalogolva is teljesíthetik a feladatot, lényeg, hogy állandó mozgásban legyenek.
2024. május 21., 08:412024. május 21., 08:41
A legsportosabb iskolát, munkaközösséget vagy vállalkozást, valamint a legsportosabb csapatot is díjazzák a sepsiszentgyörgyi városi stadion pályáján megszervezendő váltófutó versenyen június 1-én és 2-án. A Fitness Tribe Egyesület versenykiírása szerint a rendezvény célja, hogy
A tavalyihoz hasonlóan csapatok jelentkezését várják
Fotó: Fitness Tribe Egyesület
A kihívásra hatfős csapatok jelentkezését várják, nőket és férfiakat egyaránt, azzal a feltétellel, hogy
A Nagy Mozgáskihívás keretében ugyanakkor 6, 12 vagy 24 órás váltófutásban lehet részt venni, a díjazás pedig mindegyik kategóriában külön történik, a cél, hogy a résztvevők a lehető legtöbb kört tegyék meg, ugyanis a rangsorolás eszerint történik.
Díjjal ismerik el a legelszántabbakat
Fotó: Fitness Tribe Egyesület
Mindhárom időtartamban a fent említett két kategória dobogósait díjazzák, így
A nevezési díj 300 lej, függetlenül a választott időtartamtól vagy kategóriától, a jelentkezési határidő május 22.
A 24 órás verseny június 1-én, 18 órakor kezdődik és egy nappal később ugyanilyenkor ér véget. A 12 órás futam június 2-án, reggel 6 órától este 6 óráig tart, és végül a 6 órát felölelő verseny június 2-án déli 12 órától 18 óráig tart.
A jelentkezésről, versenyszabályzatról és biztonsági előírásokról az esemény leírásában lehet olvasni.
Közel 550 sofőr gépkocsivezetői jogosítványát vonták be szombaton a rendőrök, ezek közül 129-et gyorshajtás, 58-at alkohol hatása alatti vezetés miatt – közölte vasárnap az Országos Rendőr-főkapitányság (IGPR).
Az elmúlt 24 órában 121 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 123 személynek nyújtottak segítséget – tájékoztatott szombaton a Salvamont.
Értesítsék a helyi rendőrséget vagy az éjjeli menedékhelyet, ha hajléktalan embereket észlelnek az utcán – hívja fel a marosvásárhelyiek figyelmét a polgármesteri hivatal, tekintettel a következő napok rendkívül alacsony hőmérsékletére.
A központi költségvetési intézmények tartozása tavaly novemberben 28,05 százalékkal 859,4 millió lejre nőtt az októberi 671,1 millió lejről – derül ki a pénzügyminisztérium szombaton közzétett adataiból.
Többnapos havazás után vastag hóréteg borítja Csíkszék minden szegletét. A fehér tájak minden bizonnyal még egy ideig velünk maradnak, hiszen a bőséges szilárd csapadék után még napokig kitartó dermesztő hideg érkezett a térségbe.
Tavaly az előző évhez képest 2,6 százalékkal csökkent a gépkocsigyártás Romániában, összesen 545 510 jármű gördült le a gyártósorról – derül ki a Romániai Gépkocsigyártók Egyesületének (ACAROM) szombaton közzétett adataiból.
A Fidesz-KDNP 65 régi és 41 új jelölttel indul az országgyűlési választáson – jelentette be Orbán Viktor, a Fidesz elnöke a párt szombaton Budapesten tartott 31. kongresszusán.
Nem maradnak magukra kiszolgáltatottságukban a székelyföldi hajléktalanok, a régió minden városában felkészülten várják őket a hajléktalanszállók, nemcsak meleg szállással, hanem meleg étellel is.
Kigyulladt egy autóbusz Segesvár mellett szombat délben, a buszon tartozkodó 47 utas sikeresen kimenekült a járműből, senki nem sérült meg.
Előzetes letartóztatásba helyezték azt a férfit, aki szilveszter éjjelén alkohol hatása alatt, egy heves vita során többször ütötte meg ököllel és rugdosta meg feleségét, elsősorban a fején és a felsőtestén.
szóljon hozzá!