
Fotó: Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság
Tetten értek, majd előzetes letartóztatásba helyeztek kábítószer birtoklás, és -kereskedelem miatt Székelyudvarhelyen egy magyar állampolgárságú férfit a hatóságiak, vasárnap – olvasható a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság közleményében.
2024. május 20., 15:342024. május 20., 15:34
2024. május 20., 15:482024. május 20., 15:48
A 31 éves magyar állampolgárságú férfit pszichoaktív anyagok és kábítószerek kereskedelmével kapcsolatos illegális tevékenységek miatt vették 24 órára őrizetbe a Szervezett Bűnözés Elleni Ügyosztály (DIICOT) szakemberei és a Hargita megyei rendőrség munkatársai, miután
Emellett a gépkocsi átvizsgálását követően 300 eurót és 770 – a gyanú szerint kábítószer-kereskedelemből származó – lejt, valamint egy mobiltelefont találtak és foglaltak le.
Fotó: Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság
A férfit ugyanakkor kivizsgálásnak vetették alá, melyből kiderült, hogy
A rendőrségi tájékoztatás szerint a bűncselekmény elkövetésének idején az illető ellen már folyamatban volt egy eljárás, mivel idén január 22-én hasonló bűncselekmény elkövetése miatt már tetten érték. A férfit vasárnap 24 órára őrizetbe vették, majd kezdeményezték előzetes letartóztatásba helyezését.
Korlátozzák az áremeléseket és szigorítják az ellenőrzést Németországban, ahol a kutak naponta csak egyszer drágíthatnak, miközben több európai ország is beavatkozott az üzemanyagárak emelkedése miatt az utóbbi időszakban.
Idén januárban és februárban 13,17 százalékkal 1091-re nőtt a fizetésképtelenné vált cégek és egyéni vállalkozók (PFA) száma 2025 első két hónapjához viszonyítva – derül ki a cégnyilvántartási hivatal (ONRC) honlapján közzétett adatokból.
Meg is betegedhetünk, ha nem megfelelő húsból fogyasztunk, ezért csak ellenőrzött helyről vásároljunk, és kerüljük az interneten hirdetett, nem ellenőrzött termékeket. Hargita megyében elkezdődtek a húsvét előtti élelmiszer-biztonsági ellenőrzések.
Tavaly átlagban 4,917 millió nyugdíjast tartottak számon Romániában, mintegy 42 ezerrel kevesebbet, mint 2024-ben; az átlagnyugdíj 13,8 százalékkal 2936 lejre nőtt egy év alatt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet pénteken közzétett adataiból.
Imaéjszakára várják a híveket március 27-én, péntek este több erdélyi településen, ahol közösen imádkoznak a békéért és a háborúk áldozataiért.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) pénteken több sárga riasztást adott ki rossz időjárás miatt, amelyek hétfő reggelig az ország több mint felét, így Székelyföldet is érintik.
A közeljövőben nem lesz szükség üzemanyag-vásárlási korlátozások bevezetésére – nyilatkozta csütörtökön Nicușor Dan, Románia elnöke.
Erdélyben mintegy 310 ezer választópolgár kapja meg a küldeményt a magyarországi országgyűlési választások előtt. A leggyakrabban felmerülő kérdésekre Dolhai István, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának misszióvezetője válaszol.
A húsvéti ünnepek miatt a szokásosnál korábban érkeznek az áprilisi nyugdíjak.
Nicușor Dan államfő csütörtökön azt nyilatkozta, hogy amint megkapja az alkotmánybíróság költségvetési törvénytervezettel kapcsolatos döntésének indoklását, azonnal kihirdeti a jogszabályt.
szóljon hozzá!