Engedély nélkül épített szálláshelyként üzemelő „iglukat” egy vállalkozó a Madarasi Hargita Szentegyházához tartozó részén, amelyeket hosszas pereskedést követően kénytelen volt elbontani. A település vezetősége szerint példaértékű intézkedés történt.
Elkezdődik csütörtökön Csíkszeredában a Csíki Jazz Nemzetközi Jazzfesztivál. Jegyek és bérletek elővételben a bilete.ro oldalon vásárolhatók, a fesztivál ideje alatt pedig a Mikó-várban.
Idén is megtartják a Székelyföldi Búzaösszeöntés Ünnepét július 28-án, pénteken Nyárádszeredában. Az ünnepség a 15 milliós Kárpát-medencei magyarság összefogását, valamint a székelyföldi gazdák együvé tartozását jelképezi.
Hiába kérték már számos alkalommal, szóban és írásban is Gyergyószentmiklós polgármesterét, Csergő Tibor nem hajlandó tájékoztatni a képviselő-testületet arról, hogy miként haladnak a városban a nagy értékű beruházások – nehezményezi Kulcsár László.
Ha Illés napján főleg a mezőn és a legelőn nem volt ajánlatos munkálkodni, Szent Anna ünnepét inkább az asszonyok tartották dologtiltó napnak, különösen a kenyérsütés és a mosás tekintetében. A bukovinai székelyek az egész hónapot róla nevezték el.
Fa dőlt a 13A és a 12A jelzésű országútra, az E578 európai útra, Tusnádon a villanyvezetékekre, Csatószegen az óvodára, míg Kászonaltízen egy villanyoszlop dőlt ki kedd este. Csíkszeredában pedig a labdarúgó-akadémia új épülete előtt tört ki fát a vihar.
Az elképzelés szerint a jövő évben kezdődne el annak az öt gyergyószentmiklósi tömbháznak a felújítása, amelyre a város az Országos Helyreállítási Terv (PNRR) keretéből nyert finanszírozást.
A háromszéki utakon kábítószer hatása alatt, jogosítvány nélkül vezető, továbbá a vérmintavételt megtagadósofőrök akadtak a rendőrség hálójába.
„A prefektúrának – többek között – az a feladata, hogy segítse az információáramlást a közigazgatási egységek és a polgárok felé, feloldja az elakadásokat” – mondta el keddi sajtótájékoztatóján Ráduly István, Kovászna megye prefektusa.
Jogosítvány és több forgalmi engedély bánta a sepsiszentgyörgyi közlekedésrendészetiek és a RAR szakembereinek legutóbbi közös ellenőrző akcióját.
Összesen öt európai uniós (EU) projekt önrészének finanszírozására venne fel 8 millió lejes hitelt a kincstártól a székelyudvarhelyi önkormányzat – a megvalósítások fontosságát szem előtt tartva támogatja a határozattervezetet az RMDSZ.

Nem tétlenkedett a gyimesközéploki önkormányzat: mindössze három nappal azt követően, hogy egy áradás miatt megszűnt a Jávárdi-vízesés, sikerült visszaterelni a zuhatagot tápláló patakot a régi medrébe.
Petőfi születésének kétszázadik évfordulójához kötődve ötállomásos Petőfi-turné indul Erdélyben augusztus első felében.
Sikeresen pályázott a községvezetés, és már készülnek a műszaki tervek a homoródszentmártoni polgármesteri hivatal felújításához. Egyebek mellett energiahatékonnyá teszik az épületet, amely egy emelettel is bővülni fog.
Év eleje óta összesen mintegy kétszáz, az elmúlt héten kilenc alkalommal jelentették medve jelenlétét lakott területen vagy azok közelében Hargita megyében – közli a Hargita Megyei Csendőrfelügyelőség sajtóosztálya.
Aláírták a finanszírozási szerződést, az Anghel Saligny-program révén huszonnégy gyergyóditrói utca aszfaltozása valósul meg. Ha minden jól megy, augusztus második felében már nekikezdenek a munkának.
Meglehetősen viharvert állapotban találta a fogyasztóvédelem a tavasz végén elvégzett ellenőrzéseken a Hargita megyei vasútállomások egy részét, ám több probléma azóta se rendeződött, ugyanis a vasúttársaság hat esetben inkább perre vitte az ügyet.
Tűz ütött ki hétfőn este a Bögöz községhez tartozó dobói pékségben – tájékoztat a Hargita megyei tűzoltóság.
Évek óta húzódik Székelyudvarhelyen a szombatfalvi, valamint a bethlenfalvi útkereszteződések rendbetétele, a legnagyobb akadályokba az áramszolgáltató miatt ütközött a városvezetés.