
Ünnepélyes keretek közepette gyújtják meg az adventi koszorú első gyertyáját
Fotó: Kézdivásárhely Önkormányzata
Az elmúlt évek hagyományát követve idén is színes programokkal hangolódhatnak a közelgő karácsonyi ünnepekre a kézdivásárhelyiek. A helyi önkormányzat, a Vigadó Művelődési Központ és a Wegener Pro Sanitate Alapítvány közreműködésében megvalósuló események kicsiket és nagyokat egyaránt megszólítanak.
2023. november 26., 14:462023. november 26., 14:46
Az Ünnepváró nevet viselő programsorozat első mozzanatát a város adventi koszorúja első gyertyájának meggyújtása képezi a Gábor Áron téren december 3-án 17 órától. Újdonság, hogy a korábbi évektől eltérően idén vasárnapra kerül át az esemény, és
Ünnepi üzenetet fogalmaz meg Bokor Tibor, Kézdivásárhely polgármestere. Igét hirdet nt. Beder Imre lelkipásztor és T. Ilyés Lehel segédlelkész. A kulturális műsorban adventi dalok hangzanak el a Dr. Csiha Kálmán Református Kollégium zenekari tagjainak előadásában, Márai Sándor Ajándék című művéből részletet mond Istók Kriszta, a kollégium diákja.
Ugyancsak december 3-án, 18 órától a Vigadó Művelődési Központban az Udvartér Színház és az Evilági zenekar közös, adventi invokációját mutatják be Születnie kell valakinek címmel. Előadják: Evilági zenekar, Elek Ágota, Kiss László, Nánia Hanna, Keserű Kincső, Nagy Tarczali Viktória, Simon Vizi Dorka. Rendező: Lung László Zsolt.
A Mikulás idén is végigjárja a város óvodáit
Fotó: Kézdivásárhely Önkormányzata
December 5-én reggel 8 órától
este pedig a W. Wegener parkba érkezik, hogy a nagyobb gyerekeket is megörvendeztesse. 16 óra 30 perctől a parkban interaktív Mikulásváró játékok várják a kicsiket, ugyanakkor felkapcsolják az ünnepi díszkivilágítást is. A játékokat Kolcsár Linda vezeti, közreműködnek a Zöld Nap Egyesület, a Gábor Áron Cserkészcsapat, valamint a Wegener Pro Sanitate Alapítvány önkéntesei.
December 9-én reggel 8 órakor nyílik meg a Gábor Áron téren az önkormányzat hagyományostermék-vására, amelynek kínálata ezúttal karácsonyi tárgyakkal és finomságokkal is kiegészül. A rendezvénysorozatot a Karácsonyi Gyermekváros koronázza meg, amely december 20-án és 21-én délután kínál szórakozási lehetőséget a gyerekeknek a W. Wegener parkban. Ennek részletes programját később közlik a szervezők.
Az Ünnepváró zárásaként december 23-án 18 órától a Tanulók Klubja fúvószenekarának és mazsorettcsoportjainak karácsonyi koncertjét lehet megtekinteni a Vigadó Művelődési Központ nagytermében.
Több mint 200 ügyész és bíró csütörtökön állásfoglalást írt alá, amelyben támogatásukról biztosítják azokat a munkatársaikat, akiknek volt bátoságuk beszélni az igazságszolgáltatási rendszer súlyos problémáiról a Recorder oknyomozó portálnak.
Egy fiatalembert előzetes letartóztatásba helyeztek Botoșani megyében, miután bement idős szomszédja udvarára, és megölte annak kutyáját. A rendőrök a tett helyszínének közelében fogták el.
A Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) ügyészi részlege az intézmény bírói részlegétől eltérően nem gondolja úgy, hogy a Recorder dokumentumfilmjének „az igazságszolgáltatás destabilizálása” a célja.
A kormány csütörtöki ülésén jóváhagyta a közúti fuvarozók állami támogatási programjának létrehozásáról szóló határozatot, amely az üzemanyagként használt gázolaj jövedéki adójának emelkedését ellensúlyozza – tájékoztatott a pénzügyminisztérium.&
A bukaresti ítélőtábla vezetőségének csütörtöki sajtótájékoztatóján volt egy párbeszéd a vezetőség tagjai között, amelyet az asztalnál ülő három bíró előtt elhelyezett televíziós mikrofonok rögzítettek.
Az Európai Bizottság csütörtökön úgy határozott, hogy az EU Bírósága elé idézi Romániát a környezeti levegő minőségéről szóló irányelvek (a 2008/50-es és a 2004/107-es irányelv) által rá rótt kötelezettségek elmulasztása miatt – közölte az EB.
A képviselőházban szólította fel a hatóságokat a sporteseményeken tapasztalható magyarellenesség megfékezésére Miklós Zoltán parlamenti képviselő, aki szerint a román állam bűnrészessé válik, amikor eltűri, hogy a stadionokban magyarokat gyalázzanak.
A bukaresti ítélőtábla elnöke, Liana Arsenie szerint a román igazságszolgáltatási rendszer médialincselés céltáblája lett, a Recorder dokumentumfilmje pedig egy szervezett destabilizáló mechanizmus részének tűnik.
Több mint ezer személyt evakuáltak csütörtökön a Szeben megyei prefektúra, és a nagyszebeni Octavian Goga Főgimnázium épületéből a gázszag miatt, és a jogosítványokat és útleveleket kibocsátó szolgálat is felfüggesztette tevékenységét.
Felborult egy teherautó a mezőcsávás községi Mezőfele településen csütörtök délután, a sofőrt a mentőegységek a helyszínen újraélesztették.
szóljon hozzá!