Sűrű havazás jellemzi Szentegyháza környékét vasárnap este, olvasóink arról számolnak be, hogy rendkívül nehéz a közlekedés; videót is rendelkezésünkre bocsájtottak.
2023. november 26., 19:232023. november 26., 19:23
2023. november 26., 19:352023. november 26., 19:35
A tél keményebb arcát mutatja Szentegyházán, illetve környékén, arra járó olvasóink arról tájékoztattak, hogy rendkívül kell figyelniük a sofőröknek,
Az Udvarhelyszéki Közlekedési Infó Facebook-csoportban pedig arról posztoltak, hogy baleset is történt Szentegyháza közelében, felhívva a figyelmet: nagyon havas az út, óvatosan vezessenek!

A mostoha időjárási viszonyok nyomán több megyében, illetve Bukarestben is szükség van a katasztrófavédelmi erők bevetésére vasárnap. Vaslui megyében egy autóbusz borult fel, Prahova megyében pedig vonat gázolt el egy személygépjárművet.

A rendkívül rossz időjárás miatt hétfőn nem lesz tanítás Brăila, Konstanca, Călăraşi, Galac és Tulcea megyében – tájékoztatott vasárnap a tanügyminisztérium. Ligia Deca oktatási miniszter vasárnap távkonferenciát szervezett a főtanfelügyelőkkel.
Szívecskéket formázó kezek, lobogó zászlók, könnyek, mosolyok, kézfogások, kiabálások, énekszó, himnusz, megörökített pillanatok – ezeket tapasztaltuk az összenemzeti zarándokvonat sepsiszentgyörgyi fogadásán.
Több százezer ember védelmét biztosítják idén is a csíksomlyói nyeregben a tűzoltók, mentők, csendőrök és rendőrök. Mutatjuk, hol juthatnak segítséghez a zarándokok, és mit tehetnek a rosszullétek megelőzése érdekében.
Újabb elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el pénteken az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő területére.
Az Országos Szociális Felügyeleti és Kifizetési Ügynökség (ANPIS) átutalta az áprilisi gyermeknevelési pótlékok (gyerekpénz) kifizetéséhez szükséges összeget.
A heves esőzések és a patakokban felgyűlt hordalék miatt zavarossá vált a csapvíz Kovásznán, Barátoson, Pákén és Orbaiteleken. A szolgáltató ellenőrzi a vízminőséget, és arra kéri a lakókat, hogy a biztonság kedvéért egyelőre ne fogyasszanak belőle.
Romjaiból építették újjá a gyimesbükki Bethlen–Rákóczi-várat az ezeréves határon. A látványos épület péntek déli átadóünnepségének – amelyet a 30-as számú őrház előtt tartottak – az időjárás is kedvezett.
A Colectiv-ügyben elítélt katonai tűzoltók egyikét, Antonina Radut, aki négy évvel ezelőtt, az ítélet kihirdetése előtt elszökött Romániából, bebörtönözték egy moldovai börtönben, ahol a román bíróságok által kiszabottnál enyhébb büntetést fog letölteni.
Hantavírusgyanús esetet jelentettek Krassó-Szörény megyéből – közölte pénteken az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
Robbanás történt a Mol tiszaújvárosi üzemében, egy ember életét vesztette, több súlyos sérült van – írja az MTI Magyar Péter miniszterelnök péntek délelőtti Facebook-bejelentésére hivatkozva.
Az elnöki hivatal pénteken bejelentette, hogy a PSD, a PNL, az USR és az RMDSZ aláírt egy megállapodást, amelyben vállalják, hogy a parlamenti ülésszak végéig elfogadják az új közalkalmazotti bértörvényt.
szóljon hozzá!