
Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
A rendkívül rossz időjárás miatt hétfőn nem lesz tanítás Brăila, Konstanca, Călăraşi, Galac és Tulcea megyében – tájékoztatott vasárnap a tanügyminisztérium. Ligia Deca oktatási miniszter vasárnap távkonferenciát szervezett a hóviharok által sújtott megyék főtanfelügyelőivel.
2023. november 26., 18:222023. november 26., 18:22
„Tekintettel a kedvezőtlen időjárási körülményekre, amelyek több megyében egyes utak lezárásához és az áramellátás megszakadásához vezettek, a megyei rendkívüli helyzetek bizottságainak döntése alapján
– írja az Agerpres hírügynökség a szaktárca közlésére hivatkozva.
Az elmaradó tanórák pótlásáról a tanfelügyelőségek az érintett iskolákkal közösen döntenek majd, és tájékoztatják erről a minisztériumot.

A mostoha időjárási viszonyok nyomán több megyében, illetve Bukarestben is szükség van a katasztrófavédelmi erők bevetésére vasárnap. Vaslui megyében egy autóbusz borult fel, Prahova megyében pedig vonat gázolt el egy személygépjárművet.
„A főtanfelügyelőktől kapott információk szerint az ország többi megyéjében jelen helyzetben nem indokolt a tanítás megszakítása. Mivel azonban a helyzet változhat, a tanügyminisztérium folyamatosan tartja a kapcsolatot a tanfelügyelőségekkel” – szögezik még le közleményben.
Egy sofőr ittasan, egy másik pedig felfüggesztett jogosítvánnyal ült volán mögé szombatra virradóan Hargita megyében. A rendőrök mindkettőjüket feltartóztatták, és büntetőeljárás indult ellenük – közölte a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia több régiójára.
A magyarság ügye kiemelt jelentőségű a magyar kormány számára annak ellenére, hogy nincs a nemzetpolitikának külön államtitkára – jelentette ki Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter pénteken a felvidéki Gombaszögön.
Egy ötéves kislány meghalt, édesanyja és egyéves öccse pedig megsérült szombaton az A1-es autópályán, Kereszténysziget (Cristian) közelében, miután felborult az őket szállító személygépkocsi.
Az alapbér 15 százalékának megfelelő pótlékot kaphatnak az egészségügyi intézmények három műszakban dolgozó alkalmazottai – derül ki az új bértörvény pénteken nyilvánosságra hozott, felülvizsgált tervezetéből.
Az új közalkalmazotti bértörvény felülvizsgált tervezete szerint több kategóriában is béren felüli juttatásokat vezetnének be az oktatásban dolgozók számára.
Megkezdődött a beiratkozás a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Gyergyószentmiklósi Kihelyezett Tagozatára. Az itt zajló gazdasági szemléletű oktatás célja olyan szakemberek képzése, akik a földrajzi teret képesek turisztikai szempontból hasznosítani.
Kihallgatták pénteken a legfőbb ügyészségen Dan Tanasăt, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) parlamenti képviselőjét. Az Agerpres hivatalos forrásokra hivatkozó értesülése szerint a politikus ellen közösség elleni uszítás gyanújával vizsgálódnak.
Közzétették pénteken a munkaügyi minisztérium honlapján a közalkalmazotti bértörvény tervezetének új, felülvizsgált változatát.
Olyan hamis weboldalak jelentek meg, amelyek a Ghișeul.ro felületét utánozzák, és személyes adatokat, valamint bankkártya-adatokat próbálnak megszerezni – figyelmeztet a Nemzeti Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
szóljon hozzá!