A villanyóra leolvasásáról szóló lépcsőházi tájékoztató miatt az áramszolgáltató vállalat munkatársának hitték a lakók az új klienseket gyűjtő trükkös alkalmazottat. Képünk illusztráció
Fotó: Pál Árpád
A villanyóra leolvasásáról szóló lépcsőházi tájékoztatót kihasználva tévesztettek meg idős embereket és kötöttek velük új szerződést nemcsak áram-, hanem gázszolgáltatásra is Székelyudvarhelyen. Noha az érintettek aláírták az új megállapodást, a szerződéskötés körülményei miatt van még esélyük arra, hogy felbontsák azt – tudtuk meg a megyei fogyasztóvédelmi felügyelőségtől.
2024. január 29., 21:222024. január 29., 21:22
Noha számos székelyudvarhelyi tömbházban működnek már okos villanyórák, amelyeket a lépcsőházban szereltek fel,
Az időszakos olvasásról tájékoztatót függesztett ki az áramszolgáltató vállalat e hónapban több Tábor-negyedi tömbház bejáratánál is, egy másik cég alkalmazottja azonban megelőzte őket, és
Az egyik érintett veje kereste meg panaszával lapunkat.
A villanyóra leolvasásáról szóló tájékoztatóban jelzett időpont előtt egy órával bekopogott egy nő a lakásba, azt mondta, hogy a villanyórát jött leolvasni, majd azzal folytatta, hogy meg kell hosszabbítani a szerződést.
Nem sokkal később megérkezett az áramszolgáltató vállalat munkatársa leolvasni a villanyórát, és akkor derült ki, hogy az előző látogató megtévesztette a lakókat – mesélte el a történetet a férfi. Arra is kitért, hogy
Kezdetben nem tudták, mitévők legyenek, ugyanis másodpéldányt sem kaptak az új szerződésről, így
Valaki azonban felismerte a nőt, így kiderült, hogy
A férfi felkereste a vállalat székelyudvarhelyi, 1918. december 1. utcai kirendeltségét, ahol kiderült, hogy valóban velük kötöttek szerződést. Kezdetben adatvédelmi okokra hivatkozva titkolóztak ugyan, de a „cirkusz” hatására végül kinyomtatták a szerződést, azonban mielőtt átadták volna, korrektorral kihúztak rajta valamit. Otthon, villanyfény elé tartva jött rá, hogy
– mesélte a férfi. Valószínűleg e-mailen kellett volna másodpéldányt kapjanak az anyósával megkötött szerződésről, ám erre esély sem volt, hiszen fiktív elektronikus postacímet írt a szerződésbe a nő. A megállapodásban, amit január 18-án kötöttek meg anyósával az állt, hogy január 28-ig felbontható.
Erre ígéretet kapott, ám mivel másnap egy hasonlóan járt szomszéd azt mondta, ő hallotta, hogy az iroda alkalmazottai egymás között arról beszéltek, hogy nem bontják fel, bizonylatot kért arról, hogy valóban felbontották a gyanús körülmények között megkötött szerződést. Azt a választ kapta, hogy
Az ügyben megkerestük a Hargita Megyei Fogyasztóvédelmi Felügyelőséget. Amint arról a hatóság megyei kirendeltségének vezetője, Laurențiu Moldovan beszámolt, aláírt szerződés esetén nem sokat tehet a fogyasztóvédelem.
– fűzte hozzá a fogyasztóvédelmi felügyelőség vezetője.
Kiderült azonban az is, hogy a szerződés megkötésének a körülményei miatt a fogyasztóvédelem is segíthet az érintetteknek a szerződések felbontásában. Ha ugyanis
Amint arról Laurențiu Moldovan beszámolt, a törvény három esetet különböztet meg: ha a székhelyen kötötték meg a szerződést; ha a székhelyen kívül kötötték meg, de mindkét szerződő fél jelen volt; a harmadik eset pedig a távoli szerződéskötés, amikor a kliens otthonról, online köt szerződést. A leírt eset a második kategóriába tartozik.
– fogalmazott a hatóság Hargita megyei vezetője. Elmondta ugyanakkor azt is, hogy 14 napos határidőn belül az érintettek maguk is kérhetik a vállalat székhelyén a szerződés felbontását, de a fogyasztóvédelemhez is fordulhatnak, hogy a hatóság kezdeményezze a megállapodás felbontását.
A Román Posta pénteken közölte, hogy befejezte az áprilisi nyugdíjak, a gyermeknevelési pótlék (gyermekpénz), a gyermekgondozási díj és más szociális juttatások idő előtti kézbesítését.
Egy ember meghalt, ketten súlyosan megsérültek egy péntekre virradóan történt közúti balesetben a Krassó-Szörény megyei Toplec település térségében.
Légköri instabilitásra figyelmeztető előrejelzést adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Erdélyre, a Bánságra, Körösvidékre, Máramarosra, Olténiára, Munténia nyugati részére és a hegyvidéki területekre.
Nemcsak a múlt héthez képest, hanem úgy általában véve különösen meleg volt tegnap. Az országban több helyen 30 fok feletti értéket mértek, és hajszál híján Székelyföldön is elértük a 30-at.
Több lakásbetörés és lopás gyanúsítottjait azonosította a rendőrség Maros megyében: a hatóságok szerint az elkövetők nemcsak belföldön, hanem külföldön is követhettek el bűncselekményeket. A gyanúsítottakat őrizetbe vették.
Az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) képviselői ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a húsvéti ünnepre készülő lakosságnak.
Elutasította csütörtökön a bukaresti ítélőtábla a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) keresetét, amelyet a Nicușor Dan független elnökjelölt melletti kampányolást megtiltó BEC-döntés ellen nyújtott be az alakulat.
Sokan hallottuk már a mondást: „nagycsütörtökön a harangok Rómába mennek.” De vajon mit is jelent ez pontosan? Miért hallgatnak el ilyenkor a templomi harangok? És miért van némaság a katolikus templomokban?
Cáfolta csütörtökön a jászvásári Sf. Spiridon-kórház vezetősége, hogy az intézmény három alkalmazottjának – két rezidens és egy beteghordozó – halálát munkahelyi túlterheltség okozta volna.
Több mint 704 tonna élelmiszer gyűlt össze április 4-e és 6-a között az országos élelmiszergyűjtő akció keretében, ebből 121.890 rászorulót segítettek, ami rekordnak számít az akció történetében.
3 hozzászólás