
Képünk illusztráció
Fotó: Árvai Károly/MTI
Nem volt még ilyen magas napi esetszám a járvány kezdete óta, ugyanis az elmúlt 24 órában 40 018 fertőzöttet regisztráltak Romániában. A koronavírussal összefüggésbe hozható halálesetek száma 97-tel emelkedett, ebből kettő korábban következett be – derül ki a Stratégiai Kommunikációs Csoport keddi tájékoztatásából.
2022. február 01., 11:182022. február 01., 11:18
2022. február 01., 14:382022. február 01., 14:38
40 018 új koronavírusos megbetegedést igazoltak Romániában hétfő óta, 122 640 teszt eredményének feldolgozását követően – derül ki a Stratégiai Kommunikációs Csoport keddi tájékoztatásából. Egy nappal korábban 20 131 új koronavírusos megbetegedést igazoltak az országban.
Eddig a január 26-i esetszám volt a legmagasabb a járvány kezdetétől, akkor 34 255 új megbetegedést jegyeztek.
Az új esetekkel 2 256 543-ra nőtt a járvány eleje óta diagnosztizált fertőzöttek száma, 1 919 254 személyt gyógyultnak nyilvánítottak.
Eddig 11,82 millió RT-PCR-koronavírusteszt eredményét dolgozták fel Romániában, és 7,40 millió antigéngyorstesztet végeztek, hétfő óta a tesztek 32,6 százaléka bizonyult pozitívnak. Egy nappal korábban ez a szám 38,3 százalék volt.
Egy nap alatt 97 koronavírussal diagnosztizált személy haláláról érkezett jelentés, közülük ketten korábban hunytak el a járvánnyal összefüggésbe hozható okok miatt, csak később vezették be a nyilvántartásba. Velük 60 122-re emelkedett a koronavírussal összefüggésbe hozható halálesetek száma.
Jelenleg 9981 személyt kezelnek kórházban Covid-19-cel, 937 személy szorul intenzív terápiás ellátásra. A kórházban kezelt páciensek között 823 kiskorú van, közülük huszonegyet ápolnak intenzív osztályon.
Ami Székelyföldet illeti,
A Stratégiai Kommunikációs Csoport tájékoztatása szerint az ezer lakosra jutó igazolt fertőzések száma
Hargita megyében 8,63;
Maros megyében 9,82;
Kovászna megyében 5,91 ezrelék.
Az elkövetkező napokban enyhe felmelegedés várható, így vékonyodhatnak a tavakon, folyókon a jégrétegek. A hatóságok figyelmeztetnek: ne menjünk rá a jégre.
A Leoni vállalat aradi gépkocsialkatrész-gyártó üzeme értesítette az Arad megyei munkaerő-elhelyezési ügynökséget, hogy 465 alkalmazottjától válik meg a decemberben bejelentett leépítések keretében. Az első munkaszerződéseket márciusban bontják fel.
Májusban vélhetően általános sztrájkba lépnek a közoktatásban dolgozók – nyilatkozta a Társadalmi Párbeszéd Bizottság csütörtöki ülésén a Tanügyi Szakszervezetek Ligájának Botoșani megyei elnöke.
Marcel Ciolacu volt miniszterelnök szerint nem igaz, hogy a Bolojan-kormány reformjainak köszönhetően csökkent a költségvetési hiány.
A földgázárak liberalizálása a korábbi ütemtervnek megfelelően áprilisban várható, ezen a téren nem történt változás – jelentette ki a kormányszóvivő.
Első olvasatban tárgyalta a kormány csütörtöki ülésén azt a törvénytervezetet, amely szerint a nem járulékalapú nyugdíjjal rendelkező személyek elesnek a nyugdíjuk 85 százalékától, ha azt állami fizetéssel halmozzák.
A Biológiai Tudományok Osztályához kapcsolódó új köztestületi tagjává avatta a Magyar Tudományos Akadémia a kézdivásárhelyi dr. Tóth Piroskát, a vizes élőhelyek specialistáját.
Tavaly több mint 5,2 milliárd italcsomagolást váltott vissza a lakosság, és megközelítőleg 387 ezer tonnás mennyiség került az újrahasznosító állomásokra.
A Temes megyei ügyészég 24 órára őrizetbe vette minősített emberölésért és holttestgyalázásért a 15 éves csenei fiú meggyilkolásával gyanúsított két kiskorút, és kezdeményezték előzetes letartóztatásukat.
A kormány dolgozik a 2026-os állami költségvetésen, amely reális alapokra fog támaszkodni – jelentette ki szerda este Ilie Bolojan miniszterelnök.
szóljon hozzá!