
Fotó: DIICOT
A szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) ügyészei szerda reggel 33 Kolozs, Beszterce-Naszód és Maros megyei helyszínen, köztük két börtönben tartottak házkutatásokat egy hatalmas kábítószerkereskedő hálózat felszámolására, amely egy ügyvédnő segítségével drogokat csempészett be börtönökbe.
2025. december 03., 12:012025. december 03., 12:01
2025. december 03., 14:322025. december 03., 14:32
A hálózat tagjait nemzetközi drogkereskedelemmel, pszichoaktív szerek terjesztésével, pénzmosással, szervezett bűnbanda létrehozásával, a bírák és ügyészek félrevezetésével, a fegyverekre és lőszerekre vonatkozó törvény megszegésével, valamint a tettes segítésével és bűnrészességgel gyanúsítják az ügyészek – írja az Agerpres.
A romániai házkutatásokkal párhuzamosan az olasz hatóságok is házkutatást tartottak három helyszínen egy európai nyomozási határozat alapján.
A DIICOT közleménye szerint 2024 januárja és 2025 decembere között több gyanúsított személy drogokat és pszichoaktív szereket szerzett be és adott el Kolozs megyei településeken, de tevékenységük a szomszédos megyékre is kiterjedt.
A drogkereskedőket egy ügyvédnő segítette, aki folytatólagosan az ügyfeleitől vagy az általa kezelt bűnügyekből származó információkat és adatokat szolgáltatott a bűnszervezet tagjainak, és közvetített az elítéltek és a kereskedők között.
A nyomozás során az is kiderült, hogy 2025 augusztusa és decembere között öt gyanúsított nagykockázatú drogokat hozott be az országba Olaszországból, Spanyolországból és Hollandiából.
A kábítószerek eladásából származó pénzt a szervezet tagjai többek között ingó javak vásárlására használták fel. A bűnszervezet tagjai
A kihallgatások a DIICOT Kolozs megyei terület irodájában zajlanak.
Őrizetbe vették a jilavai börtön két börtönőrét
Őrizetbe vette a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) a jilavai börtön két börtönőrét, akiket azzal gyanúsítanak, hogy kábítószereket árultak a fogvatartottaknak és telefonokkal látták el őket. A DIICOT szerdai közleménye szerint a két börtönőr egy hat személyből álló drogkereskedő bűnszervezet tagjai.
A börtönőrök 2025 júliusa és októbere között a bűntársaiktól kábítószereket szereztek be, ezeket becsempészték a börtönbe és eladták a raboknak. Emellett ugyanebben az időszakban mobiltelefonokat vittek be a fogvatartottaknak – derül ki az ügyészség tájékoztatásából.
Az ügyben szerdán 14 házkutatást tartottak az ügyészek, többek között a jilavai börtönben is. A házkutatások nyomán 40 dózis (fólia, tasak, kapszula) por formájú kábítószert, fecskendőket, dokumentumokat, pénzt és egyéb bizonyítékokat foglaltak le.
Újra vannak körzeti állatorvosai Hargita megyének, akik a szerződéskötést követően a héten kezdtek el dolgozni. Egy körzetben azonban nem sikerült betölteni a megüresedett helyet, ott egyelőre átmeneti megoldást kell alkalmaznia a szakhatóságnak.
Valamennyi, a belfasti tüntetéseket kísérő incidensekben érintett román állampolgár segítséget kapott a helyi hatóságoktól vagy hozzátartozóitól, és ideiglenesen biztonságos helyre költöztették őket – közölte csütörtök este a román külügyminisztérium.
Elkezdődött Csíkszentkirályon az E578-as jelzésű út és a 123A jelzésű megyei út kereszteződésénél kialakított ideiglenes körforgalom végleges formájának kialakítása. Pár nap alatt végeznek a munkával, de nem árt figyelni az arra autózóknak.
A nyolcadikosok országos vizsgáján és az érettségin közreműködő tanárok fizetése változatlan marad, azaz a 2024-ben megállapított fizetést kapják idén is, de ez Maros megyében egyelőre nem okozott fennakadást a jelentkezéseknél, van elég javítótanár.
A felhőszakadások és viharok miatt kibocsátott másodfokú riasztás miatt néhány órával elhalasztják pénteken a Transzfogarasi út Piscul Negru és Bilea-vízesés közötti szakaszának forgalom előtti megnyitását – jelentette be csütörtökön Cristian Pistol.
Adrian Papahagi egyetemi docens csütörtökön közölte, hogy Eugen Tomac kijelölt kormányfő felkérésére „elviekben” vállalta, hogy a technokrata kormány kulturális minisztere legyen, a jelenlegi helyzetben azonban úgy döntött, hogy visszalép.
Első- (sárga) és másodfokú (narancssárga) árvízvédelmi készültséget rendelt el csütörtökön az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) az ország nagy részének folyóvizeire.
A romániaiak több mint fele biztos abban, hogy a biztonságról vagy háborúról szóló hírekben meg tudja különböztetni a valós információkat a hamisaktól – derül ki az Informat.ro és az INSCOP Research csütörtökön ismertetett felméréséből.
Módosította a Kovászna megyei Kereskedelmi és Iparkamara a vezető vállalkozások díjazási rendszerét, abból a meggondolásból, hogy egyes mutatók alapján sok cég eddig kizáródott a versenyből.
Összehangolt félretájékoztatási kampány zajlik a Facebookon az új közalkalmazotti bértörvény tervezetével kapcsolatban – állapította meg csütörtökön Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter.
szóljon hozzá!