Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Új iskolai módszerek elsajátításával venné fel a harcot a korai iskolaelhagyás ellen a sepsiszentgyörgyi „Csutak Vilmos” Pedagógusok Háza.
2022. november 16., 19:212022. november 16., 19:21
Az Erasmus+ program keretében megszerzett tudást és tapasztalatokat arra használják fel, hogy a pedagógusok olyan módszereket sajátíthassanak el, melyek bevetésével elérik, hogy a gyerekek örömmel járjanak iskolába, ugyanakkor arra biztatják a tanárokat, hogy szervezzenek minél több iskolán kívüli tevékenységet, kapaszkodókat is nyújtanak ezeknek a programoknak a szakszerű és biztonságos lebonyolításához.
Szőcs-Torma Katalin projektfelelős portálunknak elmondta, abban bíznak, hogy hosszú távon hozzájárulnak ahhoz, hogy csökkenjen a korai iskolaelhagyás, javulnak a diákok eredményei, és az elfogadás szintje a közösségekben.
– részletezte a pedagógus.
Hozzátette, erre a problémára az jelenti a megoldást, ha a tanárok útmutatót, módszereket kapnak arra, hogy olyan hangulatot tudjanak teremteni az óráikon, hogy a gyerekek jól érezzék magukat. Ehhez még arra is szükség van, hogy a közösségeken belül legyenek egymással elfogadóak, ne történhessen meg, hogy valakit kiközösítenek például a családi háttere miatt. Minderről elméletben eddig is sok szó esett, ám most konkrét módszerek, eszközök elsajátítására összpontosítanak.
Az iskolán kívüli tevékenységeknek, melyek hétköznapokon délután, hétvégén vagy a vakációban zajlanak, szintén nagy szerepük van a csapatépítésben, az inklúzióban. A tanárok egy része eddig is rengeteg ilyen tevékenységet szervezett, őket az elméleti háttérrel megerősítik abban, hogy jó úton járnak, ugyanakkor lépésről lépésre megtanítják a szervezést és a elbonyolítást, hogy elkerüljék az esetleges buktatókat, baleseteket.
– mutatott rá az intézmény munkatársa. Kifejtette, eddig 19 képző vett részt a projekt mobilitásain, a tanultak alapján két képzést akkreditáltattak, és egy jóváhagyásra vár. A következő öt évben azokra a háromszéki tanintézetekre fókuszálnak, melyek az iskolaelhagyással és az elfogadás hiányával küzdenek, az ott oktató pedagógusok vesznek majd részt külföldi tapasztalatcserén.
Daniel David oktatási miniszter csütörtöki sajtótájékoztatóján bejelentette, hogy két órával megemelik a pedagógusok kötelező heti óraszámát, az óraadó tanárok óraszáma pedig csökkenni fog.
Petre-Florin Manole munkaügyi miniszter csütörtöki sajtótájékoztatóján bejelentette, hogy a havi bruttó 347 lejes étkezési támogatásban pedig csak a bruttó hatezer lejnél kisebb alapfizetésű közalkalmazottak fognak részesülni.
Negyvenhat eltűnt esetet tartanak nyilván Hargita megyében, közülük több mint a fele kiskorú, és jelentős arányban lányok. Minden eltűnést lehetséges bűncselekményként kezel a rendőrség.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter csütörtöki sajtótájékoztatóján közölte, hogy a fogyatékkal élő és a rákbeteg személyeknek nem kell egészségügyi szolgáltatási járulékot (CASS) fizetniük.
Daniel David csütörtöki sajtótájékoztatóján kijelentette, hogy a tanügyben nem lesznek leépítések és bérmódosítások.
A kormány deficitcsökkentő intézkedései részeként növelni fogja szeptember elsejétől a személygépkocsik úthasználati díját.
Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes csütörtöki sajtótájékoztatóján kijelentette, hogy a kormány által javasolt deficitcsökkentő intézkedések nélkül fenntarthatatlanná vált volna a költségvetési hiány.
Az alkotmánybíróság ügyvivő elnöke csütörtökön pontosítani kívánta, hogy a mandátuma végéhez közeledő három alkotmánybíró egyike sem kért vagy kapott semmilyen juttatást.
Közúti balesethez riasztották a tűzoltókat a Maros megyei Libánfalva térségében, ahol egy személygépkocsi lesodródott az úttestről. A balesetben egy személy megsérült.
Közvitára bocsátotta csütörtökön a honlapján a pénzügyminisztérium az idei deficitcsökkentő intézkedések első csomagját tartalmazó törvénytervezetet.
szóljon hozzá!