
Fotó: Bodnár Arthur
Járdaaszfaltozás kezdődött hétfőn a városközpontban, a munkálatokat végző cég a polgármesteri hivatal előtt húzódó járdán kezdte meg a burkolat felszedését és az aszfaltozást. Emiatt mind az autós, mind pedig a gyalogosforgalom előtt lezárták az út egy részét a városközpontban. A munkálatok során új burkolatot kap a járda a Vár utca sarkától a Bethlen Gábor és a Kisköved utcák találkozásáig.
2010. augusztus 09., 16:222010. augusztus 09., 16:22
2010. augusztus 09., 16:522010. augusztus 09., 16:52
Fotó: Bodnár Arthur
A Városháza tér és a Vár utca találkozásánál kezdték meg a járdaaszfaltozást az útjavító szakemberek, így ezt az útszakaszt a tér bejáratáig lezárták a forgalom előtt, és ez így is marad a munkálatok befejezéséig – tájékoztatott Bartha Simon Zita, a polgármesteri hivatal városgazdálkodási osztályának munkatársa. Azt nem tudta megmondani, hogy pontosan meddig tart majd az útzár, de úgy véli, néhány nap alatt befejeződnek ezen a szakaszon a munkálatok.
Fotó: Bodnár Arthur
Egyébként nem is az új aszfaltszőnyeg lerakása okozza a legfőbb gondot, hanem a régi aszfaltréteg felszedése, ugyanis itt évek óta csak foltozások történtek, és ettől olyan vastag lett az aszfalt, hogy alig tudják felszedni a munkások – teszi hozzá. A városháza előtt húzódó járdaszakaszt egészen a bíróság melletti útkereszteződésig leaszfaltozzák, majd folytatják, a bíróságtól egészen a CEC épületéig. Ezt követően az út túloldalán, a Tábor utca sarkától a Kisköved utca sarkáig leaszfaltozzák a járdát a Bethlen Gábor utcában – tájékoztatott Bartha Simon Zita. A városgazdálkodási osztály munkatársa azt is elmondta, hogy az elkövetkező időszakban is lehet útlezárásokra számítani azokon a szakaszokon, ahol járdaaszfaltozás zajlik.
Magyar Péter Lőrincz Viktóriát, Kaposvár és térsége megválasztott országgyűlési képviselőjét kérte fel a megalakuló Tisza-kormány terület- és vidékfejlesztési miniszterének, a Miniszterelnökség vezetésével pedig Ruff Bálint politikai elemzőt bízta meg.
A hegyekben és Erdély délkeleti részén vegyes halmazállapotú csapadékra, 1400 méter felett havazásra, ugyanakkor megerősödő szélre, hidegre és talajmenti fagyra figyelmeztető előrejelzést adott ki péntek reggelig az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A román kormány megvásárolta a moldovai Giurgiulești kikötőjét. A romániai tengeri kikötőket üzemeltető állami vállalat (APM) 62 millió dollárt fizetett ki a Moldovai Köztársaság egyetlen dunai kikötőjéért.
Hat személy kapott elismerést értékteremtő és példamutató közösségépítő munkájáért kedden este Székelyudvarhelyen a Legprímább Polgárok díjátadóján. A felszólalók szerint a város ereje a hasonló kiváló emberekben rejlik.
Ferenc pápa olyan időben vezette az egyházat, amely korszakváltást képviselt, és ő tudatában is volt a változásnak – írta XIV. Leó pápa elődje halála első évfordulójára küldött üzenetében.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) keddi egyeztetésén megállapodás született arról, hogy ha a PSD miniszterei kilépnek a kormányból, a hivatalban maradó tárcavezetők ideiglenesen átveszik a helyüket.
Május 9-én 10 órára hívta össze az új Országgyűlés alakuló ülését Sulyok Tamás köztársasági elnök.
Havazásba váltott át az esőzés kedd délután Hargita megye magasabban fekvő régióiban, így többek között a Hargitán és Szentegyháza környékén is. A térségünkbe érkező lehűlés következtében hóréteg is kialakult.
Őrizetbe vették Szék község polgármesterét, S. J.-t sikkasztás és hivatali visszaélés gyanújával – jelentette be kedden a Kolozs megyei rendőrség.
Romániába hozták kedden a hollandiai Drents múzeumból tavaly elrabolt, majd megtalált coțofenești-i aranysisakot és dák arany karpereceket.
szóljon hozzá!